FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 38

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

stefana punct ochi, punct lovit Felicitaaaariiii !!!!
iri bine ati ajuns acasa. sa iti intri repede in ritm, sa vina lapticul si sa te bucuri din plin de noua ipostaza.
toate fetele si burticile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns echinox spune:

stefana,sunt bine dar nu am mai scris pt ca nu am noutati.Cu materialul propriu nu are rost sa mai incerc avand in vedere rezultatul slab din toamna,asa ca m-am mutat aici,deocamdata stau in umbra si citesc.Cochetez cu ideea de a incerca la Brno sau in Grecia (pt ca am inteles ca timpul de ateptare este mai scurt).Am rezolvat si cu cauciucurile de iarna...se pare ca atunci cand va fi programata excursia,o sa fie deja primavara .Problema este ca nu suntem casatoriti si am inteles ca este mai complicat(cel putin in Grecia,se pare ca trebuie mers la notariat),si imi este un pic cam greu,si emotional si material,sa ma gandesc si la fiv si la nunta intr-o perioada scurta de timp.Dar trebuie sa ma mobilizez,timpul zboara in defavoarea mea...parca ieri iti povesteam pe holurile ML-ului cum a fost la prima monitorizarea cu dr Gache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Neata fetelor!!!
Iri,bine ati venit acasa in formula COMPLETA!!!Vor ti pt voi cele mai frumoase sqrbatori!!!sa crestwti mari si cuminti,sa ai laptic si sa te bucuri din pkin de minunea din viata voastra!!!
Wish,te pupic!!
Stefanna,cum te simti iubita?fa ce trebuie prin casa dar sa nu te solicite prea tare!!trebuie multa odihna acum!!cand faci urmatorul beta??amaliaro zilele astea nu a avut net si tel,dar s-a rezolvat problema!!
Amaliaro,te pupc mamica certareata ce esti!!cum stii tu sa ma certi si sa ma iei la rost!!eu nu te sun sa nu te deranjez si sa te protejez si tu ma certi!!lasa ca vin eu la tine si...ma mai gandesc ce iti fac...mai mult ca sigur te pupacesc de numa numa!!
Fetelor ce v-ati alaturat noua va doresc multa bafta!!
Stefanna,analizele le i-au peste vreo 10 zile!!
Am emotii si abia astept sa merg dupa printisorii mei!!
Va doresc un weekebd minunat!!

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica.marin spune:

Fete dragi
In primul rand felicit noile mamici.
Le urez bun venit si reusite cat mai rapide fetelor noi.
Stefana felicitari si crestere frumoasa in continuare.
Dupa cum va spusesem intr-un mesaj anterior am facut FET-ul pe 12.12., acum sunt in asteptarea testului.
Spre deosebire de data trecuta cand aveam o jena la nivelul sanilor, de data aceasta nu am nici o simpoma.
Va pup si revin cand am noutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Rodica draga, sa fie cu noroc FET! Stai linistita si nu cauta simptome, sunt mult prea mici embrionasii ca sa simti ceva! Tu doar fii linistita, mult relax si pozitiva! Trebuie sa fie bine!
Irilac, bine ai venit cu minuea acasa! Banuiesc ca este greu pana va obisnuiti cu noua viata, insa cu siguranta este extrem de placut! Te asteptam cand poti sa ne spui ce mai face bebe!
Va pupizez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Rodi Doamne ajuta!
echinox nici noinu eram casatoriti ne am dus la starea civila fara prea mare tam tam si nu am chieltuit mult sinunta ooate o facem cu botezul asa ca nu e complicat
fetele cucuiete

amalia tsakoniati
10+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

Rodica
iti doresc ca de Craciunul asta sa agati in brad un test pozitiv!
sa fie cu lipici
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Rodica, eu n-am avut niciun fel de simptome dupa ET...
Echinox, la Brno nu iti cer sa fii casatorit. Nici noi nu suntem.
Iri, bine ati venit acasa!
Pup fetele

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Qiao,
Rodica si eu m-am controlat la sani cred ca de 50 de ori pe zi...acum ii masuram, acum mi se parea ca s-au micsorat, dar m-am gandit ca acolo sus, cineva ma iubeste si trebuie sa am incredere. Eu iti tin pumnii si iti trimit toata dragostea mea!
Echinox, nici mie nu-mi vine sa cred ce repede a trecut timpul si cate evenimente m-au asteptat! Oricum, am avut o serie intreaga de hoputi, pe langa care am trecut la limita. Finalul conteaza!
Miracol, azi am fost intr-un umblet continuu: azi dimineata am calcat cam toate rufele, dupa care am plecat cu o cunostinta din Franta sa-i aratam Bucurestiul, vreo 4 ore; apoi am fost la o aniversare de la care acum am ajuns si sunt terminata. Dar maine stau doar acasa, cu sotul, ca nu am avut timp sa ne bucuram prea mult de faptul ca vom fi parinti. Urmatorul beta il fac marti, iar vineri merg la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Buna dimineataaa!
Va invit la ciocolatica calda de dimineata pentru zile friguroase!

Aseara am facut ordine prin medicamentele de la FIV si mi-au ramas 3 folii de Estrimax. Le ofer cu mare drag celei care are nevoie!

Va pup, duminica frumoasa!


Mergi la inceput