FIV cu Dr. Dragos Albu 72

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Andra ma bucur ca esti bine ,se pare ca vor fi 2 somnorosi..dar mami ar trebui sa faca putina miscare sa puna sangele in miscare...off ma mami...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

crystyne:ma misc si eu dar mai mult in casa, daca stau prea mult in picioare incepe sa ma doara burta pe jos. eu deobicei nu prea dorm dar cred ca abia acum incepe somnul a se instala. te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Miha pe mine totul m a dus in jur de 150 milioane, cu tot tratamentul, punctie, Et ; dar asta este cam maxim, la mine a fost si din cauza ca am avut tratament cu Menopur 2 fiole si jumate si sunt scumpe, iar dupa ET am avut complicatia cu hiperstimularea si a trebuit sa fac perfuzii cu Albumina, si sunt ffff scumpe im medie 140 ron si a trebuit sa fac 9, plus analizele aditionale, plus punctia de golirea a stomacului 300 ron, si uite asa s. au tot adunat. Deci cu siguranta 150 mil trebuie sa ai pregatiti.
Depinde si ce Fiv urmeaza sa iti faca, cel cu Icsi este mai scump ca cel clasic....si tot asa. Sper ca iti vor fi de ajutor informatiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_82 spune:

Multumesc pentru raspunsuri, fetelor! Eu nu am inca un raspuns la dosar, tocmai de aceea ma si gandeam sa nu mai astept.
Xoxojojo, asa ma gandeam si eu, in jur de 150 de milioane, dar am vrut sa aflu si de la voi ca sa nu ma trezesc ca nu mai am cu ce plati.
O sa vad ce o sa fac, inca nu m-am decis.
Va pup si va doresc numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amargar spune:

EllaE testele pt monitorul clear blue le poti comanda pe ebay. Cred ca livreaza si in rom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

O veste buna: Stefana care incercase un FIV cu dr W (dar oprise procedura inainte de punctie) in vara/toamna aceasta, acum are un foarte frumos beta - info la donate. Deci cumva cumva putem spera ca vom vedea si noi 2 liniute la un momendat.
Felicitari Stefana!


Amargar intr-adevar se pare ca ebay este singura varianta daca nu voi gasi pe cineva care sa-mi comande direct din GB. Nu am mai comandat de pe ebay, dar toate au un inceput, sper sa nu iau vreo teapa.

Crystyne
multumesc, cuvintele tale au avut efect.\
pentru toate fetele albe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Ella, poti sa comanzi si pe Amazon.co.uk (sau Amazon.de). Eu una nu mi-am luat niciodata teapa, si am cumparat zeci de produse de pe Amazon. Vezi si tu unde gasesti pret mai bun - de obicei pe amazon.de am gasit produse mai ieftine decat pe co.uk

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Buna seara fetelor !!!!
Azi am avut ET !! .... am avut mari emotii caci stiam ca nu mai avem treaba cu anestezia.
Am 2 puiuti de gradul 1 si 1,5 la mine, iar doi, putin mai lenti dar de aceleasi grade la rece, la pastrat.
De acum urmeaza asteptarea... timp de 14 zile....
Azi era foarte multa liniste la MMF si sus unde se realizeaza procedurile. Voi cum mai sunteti ? In ce stadiu ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amargar spune:

Ella eu locuiesc in uk dar tot de pe ebay comand fiind mai ieftine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

xoxo, ce mai faci cum te simti? ai inceput sa ai greturi?
ralulax,iti doresc ca embrinasi tai sa fie ffff lipiciosi si peste doua saptamani sa vii cu un beta mare.
Fetelor eu am niste greturi de nu mai stiu ce sa fac nici o mancare nu-mi place, nu pot sa mananc carne.
Fetelor va si va astept cu vesti cat mai bune.

Mergi la inceput