FIV cu Dr. Dragos Albu 72

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Raluxas te asteptam cu beta mare....ti au pus de ziua 3 sau de Z5? Akum sa stai la clocit...
Marystrumf, eu nu am greturi, insa ma lupt cu constipatia, este horror ce mi se intampla, nu reusesc sa reglez organismul cu nimik, si am incercat tot ce mi a spus si Albu, si fetele aici pe site....din pacate la mine nu functioneaza...sper totusi ca intr o zi sa gasesc solutia magica...Pana atunci chinuri si chinuri....
Iar Luni merg la prima eco....de abia astept sa vad cate inimioare bat acolo, si cine imi face ravagiile astea in organism....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

mi-au pus de ziua 3, pe aceia care s-au dezvoltat mai rapid...
apropo, am primit si eu instructiuni sa ma feresc de constipatie...sa vedem ce va fi de acum inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Fetele mele dragi, am intrat sa va salut si sa va pup pe toate!
Eu sunt tare necajita acum (am povestit la "babutze" ce ni s-a intamplat si le-am cerut ajutorul si sfatul), asa ca amanam toate planurile pe care le facusem pt un nou FIV in primavara.
Sunt alaturi de voi, va tin pumnii in continuare si sper sa vad numai vesti bune!




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

Sa mai si zambim un pic... daca se poate...

Cele trei etape din viata unui barbat:
Crede in Mos Craciun.
Nu crede in Mos Craciun.
Este Mos Craciun.

Mos Craciun sta in Seara de Ajun in fata lui Bula si il intreaba:
- Ai fost cuminte?
La care Bula:
- Tata, mosul asta ma ameninta! Suna avocatul!

La masa, in Ajunul Craciunului, fiica de 10 ani, cu lacrimi in ochi:
- Nu mai sunt fecioara!
Tatal catre mama, disperat:
- Tu esti de vina. Nu gatesti, nu speli, toata ziua nu faci nimic altceva decat sa te aranjezi, te inbraci cu fuste scurte, te uiti la telenovelele alea... crezi ca esti un exemplu bun?
- Eu? Tu - care bei nopti intregi, injuri ca la usa coprtului, te uiti la filme deocheate. Din cauza ta a ajuns asa copilul!
- Ba e vina sora-sii, care umbla cu badaranul ala care o inghesuie pe unde-o prinde.
Bunica, mai calma, o intreaba pe fetita cum s-a intamplat.
- Pai Doamna Invatatoare a ales alta fetita pentru rolul Fecioarei la serbarea de la scoala.

Un barbat ii cumpara sotiei sale de Craciun un frumos si superb inel cu diamant.
- Credeam ca sotia ta isi doreste o masina sport, spune prietenul sau.
- Asa e, dar unde gaseam eu un BMW fals care sa coste o nimica toata?

Un copil optimist si unul pesimist il asteapta pe Mos Craciun. Pesimistul e sigur ca nu o sa primeasca mare lucru, optimistul nu mai poate de incantare si abia asteapta sa vada darurile.
Vine Mosu', copilul pesimist primeste super-cadouri: trenulete, masinute, ciocolata, tot ce i-ar fi putut trece prin cap. Copilul optimist primeste... o balega.
Se intalnesc copiii si schimba impresii: Pesimistul:
- Mai, eu am primit un trenulet, da' nu e prea mare, o masinuta, da' nu e culoarea pe care o vroiam, si ciocolata, da' e cu lapte si fara alune... si asa mai departe.
Optimistul rade incantat:
- Mai, eu am primit un cal, da' nu-l gasesc!

O discutie intre 2 copii in camera lor.
Baietelul catre fetita:
- Ce-i vei cere lui Mos Craciun anul acesta?
- O papusica Barbie, dar tu?
- Eu ii voi cere un Tampax
- Tampax? Ce e asta?
- ...habar n-am, dar zic la televizor ca daca-l folosesti poti merge la plaja in fiecare zi, sa mergi cu bicicleta, piscina, sa dansezi, sa alergi, sa faci o multime de lucruri... fara ca nimeni sa-si dea seama!

Uniunea Europeana a dat un comunicat in care se spunea ca urmeaza sa amendeze Romania pentru cruzimea cu care taie porcii de Craciun.
Pentru a evita aceasta situatie, geneticienii romani au inventat porcul EMO, care se taie singur.

......

mami de Gabriel
_
9 ani am asteptat o minune, 6 ani am luptat sustinut impotriva infertilitatii; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit (ambele cu dr. D. Albu)... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

elbereth multa putere si tie si sotului si sper sa gasiti medicul care sa va ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

marystrumf12, si eu am avut greata in continuu in primele 10-12 saptamani. Nu imi placea nici un gust, nici o mancare iar de carne nu vroiam sa aud. Nu am varsat decat de 1-2 ori dar greata era permanenta si nu aveam nici un fel de pofte. Acum la aproape 15 saptamani a inceput sa se diminueze, am pofta in general de fructe si legume. Imi iau fructe la birou si rontai si acasa nu-mi lipsesc morcovii si ardeii grasi :). Tot nu am atractie pentru carne dar parca nu mai am nici asa repulsie mare.

Va pup, fetele albe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Multumesc de urari, EllaE!
Intr-adevar trebuie sa speram ca se vor rezolva toate in viata noastra, numai ca noi ne-am dori rezolvarea ieri daca se poate
Sunt foarte fericita de rezultat si imi pare bine ca totusi, dr. W a fost transant si mi-a spus verde in fata ca nu mai am sanse decat cu donate, nu m-a mai supus la experimente, FIV-uri cu alta abordare sau alte asteptari ca poate...poate se intampla ceva!
Eu va citesc in continuare, ma bucur si plang impreuna cu voi!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

london, multumesc din suflet pentru raspuns. Ce stari ai avit tu aceleasi le am si eu acum. Eu nu am decat opt saptamani se pare ca mai am sa ma chinui putin.Dar asta este, pentru puiuti nostri facem orice.
london, la cate saptamni s-a vazut sexul bebelusilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

marystrumf12, la 13 saptamani s-a vazut, la un baietzel a fost clar din prima, la al doilea a fost mai greu ca nu prea s-a lasat pozat :)

Te pup si astept vesti de la tine si de la toate fetele!
Sa avem un weekend minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

buna tuturor,
raluxas: esti in aceiasi situatie ca mine, si mie mi-a pus tot 2 embrioni de 1 si 1.5 iar ceilalti doi mie mi-a zis ca erau mult prea slabi si mi-a recomandat sa nu ii bagam la congelat. acum nu ma rog decat ca cei doi sau macar unul dintre ei sa reziste la mami. mai am un pic pana pe 20.12 sa fac bhcg. nu mai am rabdare, imi vine sa ma duc pe 18 sau 19 la analiza
London2012:marystrumf12 ma bucur mult pentru voi, aveti mare grija de voi.
va pup pe toate

Mergi la inceput