FIV cu Dr. Dragos Albu 72

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Pupici fete albe

Sa mai vin cu o intrebare imposibila ... poate poate aveti idee de un raspuns:

Eu acum folosesc (in lunile cand imi aduc aminte) monitorul de ovulatie de la Clear Blue, dar testele pentru el sunt pe sfarsite. Ati auzit sa se gaseasca asemenea teste si la noi in Ro, sa le aduca cineva? Pe site-ul lor apare ca fac distributie doar in GB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

EllaE la noi prin farmacii se gasesc teste de la Oview, arata ca Barza si parca sunt 5 betisoare la pachet. sa nu ma intrebi cat costa pt ca eu nu retin niciodata preturile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Qiao ,

Am nevoie de betisoarele de la clearblue pentru ca am monitorul care citeste si inregistreaza luna de luna modificarile (te informeaza mai intai cand nivelul de estrogeni incepe sa creasca (high fertility days) si apoi cand inregistreaza LH (pick fertility days)). Si betisoarele au o anumita forma care trebuie sa intre in orificiul monitorului ... stiu ca exista si alte teste de ovulatie in Ro, dar le-as vrea pe cele de la Clearblue.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Hey fete albe

ELLA ce ti-e si cu testele astea ...eu am hotarat sa nu mai ma testez si sa-i dau bataie cu si asa mai ales ca eu trebuie sa profit maxim de sot cat este in tara

Qiao domnita draga.

Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

pety1981; multumesc de incurajari, dimineata cand ma dau jos din pat nu am nimic, apoi incep saa simt la uter ceva fierbinte, in jurul ovarului drept intepaturi si ma doare foarte rau spatele. sper ca este de bine

abia astept ziua de 20.12 sa vad bhcg

raluxas: iti tinem pumnii.

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Andra va veni Mos Craciun cu un cadou special .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

La noi nu se gasesc teste din acelea... asa cum nu se gasesc nici testele de sarcina cu afisaj.
Azi am aflat ca 5 din 6 s-au fertilizat. Lucia spunea ca e de bine, dar mai vedem de maine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_82 spune:

Buna fetelor!
As avea si eu o intrebare pentru cele care care au facut fiv de curand la Medlife. Cam cat va costat in total procedura? Si cam cat costa tratamentul?
Eu am tot sperat ca voi face fiv prin programul national, dar avand in vedere situatia ma gandesc ca nu mai are rost astept dupa cai verzi pe pereti. Eu nu am banii necesari, ma gandesc sa fac un credit si de aceea va intreb, ca sa stiu la ce sa ma astept.

Va doresc tuturor celor care ati facut de curand fiv sau care urmeaza sa faceti sa va vedeti visul implinit si sa deveniti mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Neatza fete albe

Miha toate informatiile care te intereseaza sunt pe prima pagina .Acolo ai aproximativ toate preturile ,o sa mai difere un pic la cum vei raspunde tu la stimulare.Dar eu zic daca tot ai depus dosarul mai asteapta un pic sa vezi ce se mai intampla,sau suna si intreaba daca se mai aude ceva.

Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

buna tuturor fetelor!
raluxas: este foarte ok ca au fecundat 5. suna sigur iti vor ramane si pt crioprezervare; astazi ar trebui sa ti zica daca au divizat toti iar maine vei afla exact gradul lor. bafta multa! iti tin pumnii!
crystyne: multumesc, sper ca mosul sa fie darnic anul acesta. cei doi mititei sper sa si fi gasit locusorul la mami in burtica si sa ramana acolo. au inceput si stari de somnolenta sau poate din lipsa de activitate. am o problema stau nu mai la baie atat nopatea cat si ziua. eu care nu beam inainte decat jumatate de litru de apa acum stau numai cu sticla langa mine si implicit trebuie sa merg la baie continuu. cred ca ma duc la somnic un pic desi m-am trezit pe la 09.00
multa bafta tuturor
va pup pe toate

Mergi la inceput