FIV cu Dr. Dragos Albu 72

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

am aflat,stiam eu ce stiam,da,l-am si felicitat de onomastica,s-a bucurat...multam fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

La multi ani Nicoletelor si Nicolailor!

Andra succes si embrioni cu superglue iti doresc!
Pety tin pumnii! Sa vii cu vesti bune!

Mos darnic va doresc la toate, fetelor!




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

La multi ani celor care-si sarbatoresc azi ziua de nume! Sa va aduca Mosul ce va doriti mai mult!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

La multi ani tuturor Nicoletelor si Nicusorilor si cei care pparta numele de Nicolae! Va salut si pe voi si va doresc o zi frumoasa si cele care sunt in focuri mult noroc. Eu am facut ieri histeroscopia si a reiesit ca totul este perfect, vreau sa va spun ca nu am absolut nimic, si doctorul a fost uimit sa vada ca am AMH 5,2 adica foarte bun. A zis sa mai incercam pe cale naturala iar in cazul in care nu se intampla sa facem alt FIV si sa mergem pe blastociti. Cam asta cu mine. Va pupicesc si va dorec indeplinirea tuturor dorintelor!
Xoxo... ai grija de Andrei si de Anreea si mai ales de tine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

Ela tu ce ai mai facut? ai reusit sa te programezi? sa stii ca e un pic cam naspa dar o sa fie bine. te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

La multi ani celor ce poarta numele de Nicoleta /Nicolae

Andra succes astazi ,iti tinem pumnii

eu am fost la dr. M-a pipait, s-a uitat pe eci facuta in septembrie si a zis ca ea nu simte nimic si nu crede ca a aparut ceva intr-o luna. I-am spus de stimularea hormonala de la FIV, i-am zis ca am citit pe net de boala Paget care este un tip de cancer care se localizeaza unilateral, doar la nivelul sfarcului si apare pe fond genetic sau hormonal .
s-a uitat la mine ca la martieni si mi-a zis ca nu e cazul... si ptr ca am insistat mi-a dat trimitere la mamografie ... dar nu o pot face acum pentru ca sunt in ziua 16 si poate mos Nicolae face o mare minune si apare un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Hello
Sper ca mosu' v-a umplut ghetutele si sper sa va umple si sufletele.
andra super-super-glue !!!!
pety te asteptam cu vesti despre ozn
Annika tin pumnii pt o naturala, nu se stie niciodata
si pt toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

NU SUNT PIERDUTI!!!

Un copil a vazut un barbat si o femeie ca plangeau si a intrebat-o pe dadaca, de ce sunt atat de mahniti.
Ea ii raspunse ca acesti oameni pierdusera pe scumpul lor baietas.
- Pierdut! zice copilul. Vino iute sa-l cautam!
- La ce bun? raspunse dadaca. Nu-l mai gasim in lumea asta. A murit...
- Si unde e acum?
- In cer.
- In cerul despre care mi-ai vorbit tu atata? In cer, unde e atat de frumos, unde este Mantuitorul Hristos si unde copiii se joaca cu ingerii?
- Da, da! Acolo!
Copilul ramase cateva clipe pe ganduri. Apoi mirat, a intrebat:
- Asta numesc oamenii „pierdut”?!

fara alte comentarii...



mami de Gabriel
_
9 ani am asteptat o minune, 6 ani am luptat sustinut impotriva infertilitatii; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit (ambele cu dr. D. Albu)... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

La multi ani fete dragi,sa fiti sanatoase,iubite,fericite si mamici de bebelasi dragalasi cat mai curand posibil!!!



Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Flower merci mult, am grija cat pot de mult de bby...ieri am avut o zi horror iarasi, sper sa nu mai trec prin astfel de situatii, astazi ma simt mai binisor.
Ma bucur sa aud ca a iesit totul bine ieri la histero, deci sunt sanse ffff mari si natural, si eu am avut Amh-ul tot cam la fel si a ume 5,4. Bafta multa, poate se va intampla natural. Doamne Ajuta!
La Multi Ani tuturor ce isi sarbatoresc numele astazi.
Andra bafta multa astazi, sa ne tii la curent....

Mergi la inceput