FIV cu Dr. Dragos Albu 72

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

Buna fetelor, chiar daca nu am mai scris de ceva timp v-am citit mereu.
Flower, ma bucur ca esti bine, si sunt sigura ca o sa vina si
Am fost si eu la ecograf si am vazut inimioara care este foarte bine si este dezvoltat normal pentru varsta de 7 saptamni.
In schimb am pe ovarul stang un folicul de 3 cm care sper sa se absoarba asa cum zice si dr A.
Xoxo, cand afli cate inimioare ai?
cri-cri ce mai faci cum te mai simti?
Andra, iti doresc un beta mareeeeeeeeeee.
pentru toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Marystrumf...uff mai am de asteptat ceva, de abia pe 17 Dec voi afla, si sunt atat de nerabdatoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

La multi ani fete dragi si La multi ani tuturor celor apropiati sufletelului vostru si care isi sarbatoresc onomastica de azi, de Sf Nicolae
La multi ani Dr W si sa-i dea DD putere sa faca, cat mai multe fete fericite ca devin mamici.

Xoxo cu referire la intrebarea ta de zilele trecute, la mine au efect prunele uscate mancate dimineata pe stomacul gol. Si daca in timpul in care le mananci (nu multe, maxim 5-6 bucati) bei si o limonada din miere si lamaie (cu bucati de lamaie) si iti faci si niste cereale (secara, orz, ovaz) cu sana ar trebui ca in 30 de minute sa ai rezolvata treaba.

Crystyne carpicon S mi s-a recomandat mai demult de un medic G ca fiind foarte bun impotriva inflamatiilor din zona respectiva (dar nu numai atat, are efecte si asupra chisturilor, etc). Dar fara recomandare de la medic nu stiu daca e ok sa-l folosesti asa , blind.

Andra sa primesti in dar un Mic Nicolae sau o Nicoleta sau pe amandoi si sa te faca fericita toata viata!
Apropos de "super glue", eram in timpul ET cand Dr W imi spunea ca dincolo de gluma mea el chiar imi aplica o asemenea substanta care asa este cunoscuta: super glue.

Marystrumf
super! Felicitari pentru inimioara!

Pety sper ca pana la ora aceasta Dr W te-a linistit. Vreau totusi sa-ti povestesc experienta mea: pe scurt dec 2011 - martie 2012 diferite stimulari usoare plus un IA. Aprilie 2012 fac o ecografie unde surpriza imi apar 2 noi chisturi pe ovarul stang unul de 3cm, al doilea de 4 cm. Doctorasul (altcineva decat Dr W)imi recomanda imediat laparo pentru indepartarea lor. Eu foarte calma nu l-am luat in seama (nu-i spusesem despre perioada de stimulare si cum in urmatoarele luni imi propuneam sa stau cumintica, fara noi stimulari am sperat ca se vor retrage). Si asa a fost intrucat in septembrie am facut o noua eco si nu mai erau acolo. Deci da, pot spune ca am fost cazul fericit cand s-au eliminat singure. Nu stiu daca a avut legatura dar in luna iunie am facut tratamentul gyneco de la Sovata (cu tot tacamul de impachetari intro si extra si dusuri ~).
Deci iti doresc sa fii si tu la fel de norocoasa si sa se retraga la urmatorul/ele menstre. Uitandu-ma la eco facute in perioada de stimulare din primavara mi-am dat seama ca ceea ce eu speram ca sunt viitori gemanasi au crescut usor usor si au devenit chisturi de 3-4 cm. Deci foliculii in loc sa se sparga au continuat sa creasca. Totusi fara medicatie suplimentara s-au si eliminat singuri.
Dupa Sovata e clar ca am scapat de anexita care imi dadea dureri de ceva timp.

toate fetele albe



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

xoxojojo ti-ai facut programare la ce ora? maine imi fac si eu programare tot pentru 17 la cea de-a doua eco.
EllaE, multumesc frumos si sa-ti mde-a si tie DD un cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Marystrumf, Xoxojo ma bucur ca sunteti bine si ca bebeii vostri cresc sanatosi si vigurosi!

Flower, vad ca a venit Mosul cu desaga plina de vesti bune! Unde ai facut pana la urma histeroscopia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Marystrumf eu am facut la ora 18 30, pt ca voi veni de la munca; dar poate reusim sa ne vedem acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Marystrumf, a doua eco la cat timp trebuie facuta dupa prima? Si la prima eco ce ne spune mai exact, ai reusit sa vezi ceva acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

XoXojojo, la prima ecografie iti confirma sarcina, adica iti spune cati mm are, bataile inimi pe minut, cate saptamani are, data nasteri si cam atat, sa stii ca se si vede la eco inima cum bate, a doua ecografie o sa fie peste 2 saptamani.
Xoxo ce sa-ti spun e un sentiment de nedescris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

fete albe ziua buna si un weekend extraordinar !!!
vin cu vesti bune...chistul exista intr-adevar dar doctorasul a zis ca e un chist hemoragic dar o s ail elimin la urmatorul ciclu.mi-a zis sa nu imi fac griji pentru ca nu e o problema si ca probabil o sa il elimin la urmatorul ciclu.mi-a recomandat sa mai fac in ianuarie un eco aici la pitesti ca sa vedem ca s-a eliminat ,dupa care putem incepe stimularea.
mi-a luat un pietroi dupa inima:)
va multumesc pentru grija si raspunsurile voastre,ma bucura fffffff tare sa vad ca nu sunt singura si ca voi sunteti aici pregatite sa incurajati omul la ananghie:)
andracand am ajuns eu la medlife,doctorasul tocmai iesise in cabinet si s-a scuzat spunand ca urca pentru un embriotransfer ,asta se intampla 16.30.mi-am zis: gata,e vb de andra...ti-am tinut pumnii si m-am rugat ca totul sa fie bine si speram sa te vad dar mi-am dat seama ca nu o sa cobori asa repede...o sa vezi un beta frumos si Craciunul o sa fie prima sarbatoare petrecuta in 3 ,daca nu in 4:)sa fi cumintzica...
fete dragi un weekend extraordinar sa aveti si va transmit virtual o floare de iarna ....

sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
o trompa clipsata, una permeabila
incercam sa obtinem o sarcina natural pana in ianuarie
mutantica cu MTHFR HETEROZIGOTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

offff...cate greseli am facut in postarea anterioara,acum am vazut repetarile si toate cele....iertare fete albe


sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
o trompa clipsata, una permeabila
incercam sa obtinem o sarcina natural pana in ianuarie
mutantica cu MTHFR HETEROZIGOTE

Mergi la inceput