FIV cu Dr. Dragos Albu 72

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

neatza fetele!

xoxojojo, da-i totusi un sms lui dr A si spune-i, poate e nevoie sa iei mai mult duphaston sau utrogestan. utrogestanul continui sa il iei, nu?ti-a prescris si uscosin cumva? intreaba-l daca ar ajuta cu ceva sa faci un eco? asa macar vezi ca sunt bine si poate te mai linistesti (asta in cazul in care e ok sa faci eco acum si nu te jeneaza mai tare).
si eu sunt putin ingrijorata, de dimineata m-am trezit ok dar la vreo ora am fost la baie si parca sa zic ca am vazut o urma vaga de maro dar cand am introdus utrogestanul nu mai era nimic(scuzati excesul de informatii ). m-am gandit sa mai astept sa vad daca mai apare ceva in cursul zilei. eu ma tot chinui de vreo 3 zile cu o durere de gat si tuse si ma gandesc ca poate tot zguduitul asta de la tuse o fi de vina (cred ca mi-am iritat gatul si de la de dimineata)
offffff nu se poate ca toate lucrurile sa mearga bine si usor, nu?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Xoxojojo daca nu dai de dr. Albu, scriei Luciei. Mie mi-au spus ca desi sunt in concediu, daca apare vreo problema sa ii sun pe oricare dintre ei sau sa trimit mail catre Lucia.
Iti tin pumnii sa fie bine si sa treci de etapa asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Gata fetele mai m am linistit putinel; i am scris dr A dimineata si mi a raspuns imediat, mi a spus sa mai adaug si Nospa Forte 3 cp/ zi si sa merg la camera de garda; am fost acolo si dr de garda mi a facut un consult si o eco, bebeii sunt bine, le bat inimioarele, i am vazut iarasi, se pare ca sangerarea ar fi de la hematom. Sunt putin mai linistita, si continui cu tratamentul dat de dr A.
Numai bine la toate fetele, si sa ne ajute D-zeu sa avem sarcini cat mai usoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Xoxojojo, asta-i o veste foarte buna!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

buna fetelor,
din ce am citit cred ca ca la un beta de 176.45 doar un embrion s-a prins nu? ma ingrijorez pt ca astazi nu am mai simtit mare lucru pe la burta.Doamne ajuta sa nu fie nici o problema. nu vreau sa se intample nimic. am avut stari in care m-a bufnit plansul, sper sa nu ma afecteze. nu prea am pofta de mancare, in schimb apa beau continuu. aveti grija de voi! va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Andra, faptul ca esti mai sensibila e de bine dar stai linistita caci e bine ca nu simti nimic pe la burtica acum . Asteapta sa mai creasca puiul sau puiutii si sa vezi atunci ce o sa tot simti.
Am ajuns si eu la 10 .... 10 zile de cand am puiutii in burtica si, de cateva zile nu mai simt nicio intepatura, nimic. Am facut in schimb cunostinta cu constipatia, dar sper sa-i de cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Fetelor am intrat sa ve pup pe toate, gravidutze si viitoare gravidute (bineinteles ca toate vom fi la un moment dat ) si sa va urez sarbatori frumoase si un an nou plin de vesti bune, de noi burtici rotunjoare si de bebei sanatosi!


Eu am intrat in vacanta si mergem sa petrecem sarbatorile pe la parintii nostri (locuim in orase diferite). Asa ca.. sa ne vedem cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

Andra, Cristiama, felicitari sin suflet si aveti grija de voi si de burtici!

Xoxojojo, eu am avut sangerari aproape 3 luni, nu era zi sa nu fiu ingrijorata. Am fost de urgenta la dr albu la un moment dat cand a devenit mai abundent dar era totul ok. De la 12 saptamani nu mai am sangerari dar timp de 3 luni am luat duphaston la 6 ore 2 pastile, utrogestan 3 pe zi, clexane, no spa. Acum am ramas doar pe duphaston 2 la 8 ore, aspirina cardio si vitamine, respectiv elevit.
Pe 10 ianuarie am si eu eco de 18 sapt si abia astept sa-mi vad baietii!

Pup toate fetele si spor la impodobit bradutzii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

London, la ce ora ai tu programarea, poate reusim sa ne intalnim acolo. Cu sangerarea m am speriat rau, asta este trebuie sa trecem prin toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

Xoxojojo, la pranz am programare, la 13:30. Tu?
Te inteleg cu speriatul cu sangerarea, au fost momente cand am crezut ca i-am pierdut dar micutzii erau bine, isi faceau loc in burtica! Trebuie sa avem incredere in ei ca sunt puternici. Abia astept sa ii vad din nou! M-as duce in fiecare zi la eco sa ii vad

Mergi la inceput