FIV cu Dr. Dragos Albu 72

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Eu am la 18 30, vin direct de la munka. Deci nu vom reusi sa ne vedem. Da, si eu eram ingrijorata sa nu ii pierd, mai ales ca o verisoara a mea a pierdut sarcina, si a inceput totul prin aceasta maroneala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Fetele, iar pe mine m au ajutat foarte mult la constipatie prunele proaspete si cele uscate inmuiate in apa. Aveam seriose probleme, insa de cand am inceput sa mananc constant prune, totul merge bine, iar duphalac nu iau deloc, am inteles ca nu este atat de bun pe termen mare pt ca colonul se invata lenes.
Sper sa va ajute si pe voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Domnitele Felicitari pentru reuste! a venit mosul la voi ca la carte
Sarcini usoare si copilasi sanatosi!
Sarbatoori Fericite si implinirea dorintelor!
sa vina mosul si la restul aspirantelor..
Qiao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

buna,
raluxas: iti multumesc de incurajare, Doamne ajuta sa fie bine, abia astept sa merg pe 03.ian sa fac prima eco. si eu am inceput sa ma confrunt cu constipatia si pe deasupra am inceput sa am mici dureri si intepaturi intarvaginale. mi-a scris sms Dr Albu si mi a zis sa i-au Duphastone.
Va urez un Craciun fericit alaturi de cei dragi si multumim mosului de cadoul facut (multe burtici). va pup pe toate si sa ne auzim cu bine aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Fetelor !!!!! Eu acum sunt in ziua 10 dupa transferul celor 2 puiuti si acum am vazut cateva urme roz-rosii !!! Trec pe svhema cu duphaston, nos-spa si uscosin sau mai dau sms catre dr. Albu ??? Chiar imi este frica!!! Nu ma doare nimic, am doar aceste pete...sper sa fie doar pete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

Raluxas,eu zic sa intri pe schema de duphaston. Si eu am avut sangerare dupa et cam ziua 11 tot rosie roz. Am inceput schema in we si luni in ziua 13 am facut bhcg si am vb cu lucia care mi-a zis sa continui cu schema pana la eco care a fost la 2 sapt. Te pup si bafta! Nu strica sa ii dai msg lui dr albu dar pana iti raspunde eu zic sa iei duphaston ca nu poate sa iti faca decat bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Am luat deja cele 3 medicamente acum, si o sa respect chema pentru fiecare.... la mine scrie ca daca se opreste sangerarea sa raman numai pe duphaston pana la testare... testarea va fi pe 27. Daca ii scriu in ziua testului dr.Albu ii spun si ca sunt pe duphaston.
Imi este foarte frica, sper sa se reduca si sa dispara semnele astea!
Din ce ai scris tu in 3 zile ar cam trebui sa dispara, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

Raluxas, f bine ca ai luat duphaston. Pe mine cam 2 zile m-a tinut asa cu pete rosii roz insa la mine a continuat, eu am cam avut pete maronii in primele 12 saptamni dar dr albu a zis ca e ok. Iti cunosc ingrijorarea dar trebuie sa ai incredere! Eu am am avut atatea momente cu pete rosii, maronii, ca nu stiam ce sa mai fac. Am avut insa incredere in dr albu si in piticii mici si uite ca avem 16 saptamani si 2 baietzei luptatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Multumesc frumos de incurajari fetelor!

Bucuria mea desi mare este.....rezervata sa zic asa pt ca in vara o sarcina cu gemeni s-a oprit din evolutie.

Pe de alta parte din primul vitro facut cu dr. Albu am un baietel de 2 ani cu care am impodobit bradul, voi puteti intelege cata fericire aduce dupa atat de multe tratamente, frici, emotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

hello fetele
e greu cu toate incertitudinile si temerile astea. eu una cred ca mi-as lua ecograf acasa
jaguar u back
cristiama iti stiu povestea de aia sunt cu pumnii stransi-stransi.


Mergi la inceput