FIV cu Dr. Dragos Albu 72

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

xoxojojo ti-am trimis PM!!
cum spune si rlk stai cumintica in pat si urmeaza indicatiile lui dr A.
fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

cristiama, andra, felicitari pentru beta obtinut
Mos Craciun este foarte darnic anul acesta, sa dea DD sa fie sanatosi bebei nostri noua luni.
Am fost si eu miercuri la cea de-a doua ecografie si este bine.toate fetele albe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Eu incerc sa stau cat mai linistita, la pat, si sa fiu cat mai optimista. Dar cand ma gandesc ca pana la a doua ecografie mai este asa de mult, tocmai pe 10 Ian...innebunesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

xoxo, stai linistita ca nu se intampla nimic si eu am avut o pata mica maronie chiar in dimineata cand sa merg la prima ecografie si mi-a zis dr A ca e posibil sa mai apara, mi-a explicat ca si in sarcina naturala poate sa apara,asa ca stai linistita ia medicamentele si ai sa vezi ca totul este ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

xoxo stiu ca e greu sa stai linistita, dar eu iti trimit niste praf de ZEN . Maroneala au avut multe fete si pana la urma totul a fost OK. E posibil sa fie de la hematom, daca se elimina poti sa vezi chiar si ceva mai rosu. Important este sa nu te panichezi, sa urmezi tratamentul, cat mai mult repaus ca sa ajuti si tu putin. daca e nevoie medicamentatia de relaxare a uterului (no-spa, uscosin)
cumintzica eu am luat Femara prima data de la Pharmalife, pe urma de la Sensiblu, de fiecare data exact nr de pastile de care aveam nevoie, nu toata cutia; Menopur tot de la Sensiblu am luat. M-a invatat o farmacista pe care am impresionat-o ca tot fac tratamente si se straduieste sa ma ajute de cate ori ma duc iar cu o reteta. De injectii m-am speriat si eu prima data, a invatat sotul, dar nu a apucat sa imi face decat 3 pt ca pe urma mi-am luat eu inima in dinti si acum ma pot lauda ca am depasit suta de intepaturi (clexane e in top) Nu pot sa zic ca le fac cu dezinvoltura, dar am scapat de stresul cu cine, cand, cum mi le face.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Cristiama,frumoasa valoare la beta...felicitari,sa auzi inimioarele la bebei si sa fie bine pana la capat de data asta...si sanatate multa puiutului...mama lor de viroze ca si mie mi -au albit parul in cap


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

FELICITARI angela, xoxojo, cri cri cri !!!! E o luna minunata aceasta, pentru mulote dintre fetele de aici !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Cristiama felicitari!!!!
Da chiar e o luna plina de surprize superbe !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Fetele ce mai imi sugerati sa fac, se pare ca maroneala nu mai se opreste, acum este mai multicica, dimineata cand ma trezesc schimb 2 tampoane, este exact la fel ca atunic cand trebuia sa imi vina cm? Dr W stiu ca este in concendiu, acum mai vin si sarbatorile....nu stiu ce sa fac....urmez cu duphastone dupa cum mi a spus, insa nimic....nu mai stiu ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

fetelor!

hatice, multumesc, nu stiam ca se pot face gratuit la medlife, mai ales ca nu sunt abonata la ei. cu atat mai bine!
crix3, qiao, multumesc cred ca saptamana viitoare o sa fac un sondaj pe la cateva farmacii, macar sa ma linistesc ca le voi gasi in ianuarie! vad eu dupa prima injectie daca imi vine curajul sa...il rog pe sot sa-mi faca (nu pot sa va explic senzatia...nu ma pot uita nici la filmuletele care iti arata cum se face...si dupa laparoscopie, imi venea sa lesin cand vroiam sa ma uit la acel 1 cm de taietura , nu am reusit decat dupa la mai mult de o saptamana...sunt chicken rau de tot !)
qiao, imi pare rau pt numarul de intepaturi...si pt toate prin cate ai trecut ...

toate fetele doctorului white! succes fetele la inceput la sarcina, sunt alaturi de voi!



---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 voi fi

Mergi la inceput