FIV cu Dr. Dragos Albu 72

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:


Fetelor, clar e o perioada tare buna de gravideala, iar doctorasul nostru e in mana !
Andra, Cristiama felicitari!!! Sa aveti bebei sanatosi si cuminti si la termen. Cristiama ai un super-beta (cred ca iar vorbim de o pereche de gemenasi )

Annika uff ! Si eu am pierdut o pisicuta siameza dupa 9 ani veseli si plini de nazbatii dragalase si tare trista am fost.

Rlk ce bine sa te citesc din nou! Incet-incet o sa treci peste perioada asta grea. Ma bucur sa vad ca iti reiei planurile si ca esti un pic mai impacata si mai linistita.

O imbratisare pentru toate doamnele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Cris,wow,felicitari,gemenasi sigur,RLK,da,prin ianuarie asteptam vesti,Andra1 si bun!doctorasul nostru e in forma maxima,la fel si mr.Terry
fetele ''albe''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cristiama chiar ma intrebam care mai e starea ta, nu mai stiam nimic. si azi ... m-ai dat pe spate ! cati embrioni ai pus ? tin pumnii ca de data asta sa fie bine pana la marele final.
fetelor, eu am pierdut deja sirul de cine, ce si cum. va rog, pt actualizari pe prima pagina, sa improspatati memoria unei babute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

nici o zi fara vesti minunate bravo fetelor sa aveti sarcini sanatoase si bebei minunati (ceea ce ne dorim si noua )

pana sa am si eu o veste buna de impartasit (doamne-ajuta, eu in fiecare luna visez la asta), va intreb si eu ceva: eu o sa incep tratamentul de IA (recomandarea dr W inainte sa trecem la fiv) -femara si menopur. stiti cumva sa existe probleme in gasirea acestor medicamente? eu nu le-as cumpara decat in ziua 1 (doar v-am zis ca sper in fiecare luna!) , mai ales ca nu sunt chiar ieftine...dar ma gandesc sa nu fie greu de gasit... macar farmacia din medlife ar trebui sa aiba....
aaa si inca ceva - desi banuiesc ca majoritate va faceti/v-ati facut singurele (sau sotii) injectiile in burtica- pot sa fac injectiile cu menopur la medlife? aveti idee cat costa? (trebuie sa le fac intre orele 18-20, iar medlife-ul e in drumul meu spre casa...numai bine pt o fricoasa ca mine )


---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Buna cumintzica12,

Sigur ca le poti face la Medlife.Mergi cu reteta, mie mi-au cerut si o copie, spui ca esti in tratament la Medlife Grivita, MMF, si nu platesti nimic.
Eu am facut la Clinica Favorit si nu au fost probleme.
Sa fie cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Cristiama felicitari!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

UAU!!! Felicitari pentru burtici! BRAVO fete albe, felicitari dr W si clinicii noastre de suflet!!!
Qiao, Elbereth, Arabella
Mi-a fost tare dor de voi si v-am citit zilnic, dar nu puteam sa scriu, a fost foarte greu! Nici acum nu mi-am revenit complet, dar exact cum bine m-ati simtit sunt mai impacata, mai linistita si simt nevoia ca viata sa isi reia cursul normal!
Fete albe multumesc din suflet ca imi sunteti alaturi!
Doamne ce luna plina de vesti cu doua liniute!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

andra, cristiama felicitari pt beta! foarte darnic mosul cu noi anul asta!! sa dea DD sa fie bine si 9 luni de acum incolo si sa auzim cat mai multe vesti bune!!!

rlk ma bucur ca esti nmai bine si iti revii usor-usor


cumintzica, menopurul il gasesti sigur la farmacie la medlife, eu de acolo l-am luat dar ma gandesc ca mai sunt si alte farmacii care il au, fetele bucurestene pot sa ne zica. despre femara nu stiu ca nu am luat niciodata. iti poti face injectiile la medlife, daca ai "sange rece" du-te prima data la medlife sa vezi cum se fac iar pe urmatoarele poti incerca sa ti le faci singurica, nu e dureros, sunt multe fete care si-au facut singure. da' acuma tu stii cum iti e mai bine!

xoxojojo ce faci? cum mai esti? a trecut maroneala?
va doamnelor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

uffff....cri*3, din pacate nu...doctorul mi-a spus sa iau duphaston 2 cp la sase ore, asa fac, insa mereu am cate o pata cand merg la toaleta; sunt putin ingrijorata...sper sa fie macar de la hematom...sa nu fie altceva; dar stau cu teama tot timpul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

xoxojojo, stai cat poti tu de linistita fizic vorbind (ca psihic imi dau seama ca nu poti), eventual ia un concediu medical si stai cat mai mult timp in pat. Ia medicamentele de sustinere: duphaston, no-spa daca simti vreo durere si o sa fie bine. Prietena mea are o frumusete de baiat care in aprilie implineste 3 ani si a avut sarcina plasata intre 2 hematoame, cu scurgeri si tot tacamul mai multe luni. A stat la pat, nu a miscat nici macar un deget, a urmat tratamentul medicamentos si acum isi strange in brate puiul. Asa ca se poate, capul sus!
Doamne ajuta!

Mergi la inceput