FIV cu Dr. Dragos Albu 72

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Annika,imi pare rau,stiu ce inseamna sa pierzi un prieten necuvantator,eu mi-am pierdut pisicuta siameza sub ochi la veterinar....scuze,off topic...fete dragi gemenasi,dati cu piciorul si prin zona asta,felicitari din suflet si sarcini usoare...RLK,ce mai faci,mai stii ceva de dosarele aprobate dar ''in asteptare''?
fetele ''albe''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

felicitari fetele cu

dellya, ai nimerit pe topicul dr albu, evident ca ti-l recomandam toate si eu am facut laparo tot la dansul (medlife) pt hidroslapinx; si zic ca poti merge cu incredere: dansul, facand fiv, e f atent la ovare (noi chiar am avut o discutie exact pe acest subiect: eu am si endometrioza-chisturi f mici pe ovare, iar dl dr a zis ca nu le atingem deocamdata), deci nu ai de ce te teme! dar programeaza-te din timp la control...la mine a durat mai mult de o luna asta vara sa gasesc loc la prima consultatie...succes



---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

Annika, imi pare rau!!! si eu mi-am pierdut pisica pe care o aveam inainte din prostia unei alte persoane.

xoxojojo, vezi ca scrie pe foaia de fiv, pagina a 2a cum trebuie sa iei duphastonul. pe a mea zice: 4 cp odata apoi cate 2 la 6 ore. cand se opreste sangerarea il anunti pe dr Albu si iti va spune el cand sa opresti si duphastonul. tin pumnii sa fie doar o sperietura si nimic mai mult!

doamnelor si va doresc o zi buna!!
la Cta e groaznic afara, bate vantul super tare si e un friggg!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Buna, fetele mele albe si dragi!
Buna sa va fie inima, casa, burtica si sufletul acum de sarbatori!
Eu sunt mai bine, am inceput sa accept faptul ca tati ma vegheaza acum de sus, nu de langa mine cum facea pana acum! Probabil ca in curand las si doliul pentru a merge mai departe in indeplinirea visului meu. Simt ca tati vrea sa ma ajute, vrea sa aduca si Soarele in casa noastra, dar trebuie sa las lucrurile sa se intample, trebuie sa ajut si eu cu ceva!
Arabella nu mai stiu nimic legat de dosare, nu m-a mai sunat nimeni.. de fapt eu nici nu doream. Dupa laparo, dr W ne-a "rugat" sa incercam natural, exact ca si pe Pety, ca pana atunci daca nu reusim vom afla si de dosare... natural nu am mai incercat, nu am mai putut... probabil ca vom afla vesti in ianuarie, de un fel sau altul!
Va pup pe toate si va imbratisez cu drag! Va felicit pentru burtici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

buna fetelor,

am fost astazi la bhcg valoarea 176.45 deci sunt insarcinata pe 3 ianuarie vom afla cate inimioare vor bate. ceva imi spune ca doua. va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

andra felicitari !!! eu cred ca e o singura inimioara, dar puternica si iubareata
rlk perioada sarbatorilor e cea mai grea cand ai persoane dragi plecate, dar usurel-usurel viata revine la normal.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Ohoooo.....cate burtici pe aici....
Felicitari doamne albe pt inimioare,sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi!


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Andra, felicitari! Ce luna norocoasa , n-am mai vazut demult asa avalansa de bebelusi

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Buna fetelor,

Chiar ca e plin de reusite frumoase, asa ca de Craciun.
Eu am avut cel mai crancen vitro din viata mea, baietelul meu a avut viroze, mai multe ca a inceput gradinita si am si terminat cu gradinita dupa doua saptamani de febra.
Nu a vrut sa stea decat cu mine, zicea Lucia la ET ca parca sunt fugita de acasa dar eu chiar asa eram! Am adormit cupilu, am facut ET si fuga acasa ca se tavalea pe jos de plans cu bunica.
Asa ca am calcat toate regulile de relaxare, odihna, alimentatie. N-am dormit nici o noapte intreaga, am mancat cate ceva pe apucate si am stat cu bietul copil in brate.

Azi a fost ziua de beta, 750!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Wow..super...andra, cristiama....felicitari.....foarte multe burtici, haideti la cat mai multe....

Mergi la inceput