FIV cu Dr. Dragos Albu 72

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

OAU ,DAR CE VESTI BUNE, CE DE GEMENEI AVEM AICI !Mosul a fost darnic ,sa dea Dumnezeu sa aveti sarcini la termen si copilasi sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Felicitari fetelor pentru reusite!!!

Cri cri cri in primul rand felicitari.am vazut ca ai avut hidrosalpinx bilateral, unde te-ai operat si cat a costat? Si eu trebuie sa-mi scot trompa dreapta care, desi e clampata(legata)cred ca e mai bine sa o scot. Trompa stanga, cand am facut hsg mi s-a spus ca are un mic hidrosalpinx, apoi doctora mi-a zis ca e ok, ca nu vede nimic. Vreau sa merg sa ma operez inainte de Fiv si as vrea un doctor bun, sa nu umble pe la ovare sau altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Va multumesc din suflet fetele, la cat mai multe mamici asteptam sa se alature la gasca noastra, dati bataie ca se pare ca este o perioada norocoasa.
Cri cri cri felicitari, am bucur enorm pt tine, cate saptamani ai acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

elbereth, ali, andra, liza, angelica si numai dorinte implinite sa aveti!!!

andra multa bafta la beta, pozitiv va fi oricum, sa fie cat mai hotarat!!!!!

xoxojojo dr A mi-a spus aseara ca as fi in 6-7 saptamani.

fetele! seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

Buna dellya ! Laparoscopia am facut-o cu dr Albu, la mine hidrosalpinxul era mare si vizibil la eco, la primul fiv a incercat sa aspire lichidul in timpul punctiei dar mi-a spus ca nu exsista nici o garantie ca l-a aspirat pe tot, si drept dovada nici nu a reusit fiv-ul. asa ca in august am facut laparo, i-am spus din start ca din punctul meu de vedere imi poate scoate ambele trompe daca e nevoie. dreapta era permeabila iar stanga varza asa ca a scos-o. operatia a decurs bine, la 3 ore dupa deja ma plimbam prin salon. a doua zi m-au externat. m-am refacut suuper repede, intr-o saptamana eram ca noua. pe parcursul spitalizarii si dupa nu am avut nevoie de nici un fel de calmante, nu mi-au dat nici macar antibiotic. doar dupa externare mi-au dat un tratament pt curatat inciziile 1 data pe zi. parerea mea este sa mergi cu incredere la dr Albu, programeaza-ti o consultatie la el si in mod sigur o sa-ti explice toate optiunile posibile si ce e mai bine de facut in cazul tau.
si multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

fetele, incepand cu azi dimineata cand am mers la toaleta am vazut o pata maronie vaga, si de atunci tot asa, insa parca din ce in ce mai putin, stiti cumva ce inseamna, ati mai avut si voi asa; nu stiu ce sa fac, daca sa vb cu dr Albu...voi ce ziceti, sunt putin ingrijorata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

xoxojojo, suna-l repede pe Albu sau da-i sms. nu sta asa!!! poate e cazul sa iei duphaston.
eu nu am avut pana acum nimic, nu stiu ce sa fie, poate de la implantare sau hematomul.... de-asta zic sa-i spui lui Albu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

buna!
xoxojojo:trimite sms lui Albu sau chiar sunal, una din fetele cu care am fost in ceiasi perioada la embriotransfer la fel a avut o usoara maroneala si i-a spus sa i a duphastone. nu intra in panica si vb cu doctorul. pupici
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

merci fetele, am trimis sms si mi-a spus sa incep sa iau duphaston conform schemei, nu stiu exact ce schema, si cat timp voi lua, dar incep sa iau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

abea astept sa treaca anul asta .. prea a fost plin numai cu tristete ptr mine ... aseara m-a parasit sufletelul meu drag - motanelul pe care il aveam de aproape 20 de ani. singura alinare este ca eram acasa si am stat cu el in orele dinainte de a se intampla. simt un gol imens ... stiam ca la varsta pe care o avea si mai ales ca din mai s-a imbolnavit nu mai are mult ... dar tot durere simt si ii simt enorm lipsa.
va pup si scuze de off topic

Mergi la inceput