Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Seara buna trupa!
Shosho tare ma bucur ca Edy e bine , noi am decis ca asteptam pana in ianuarie si daca nu se rezolva, il programez la operatie. Doamne ajuta sa nu fie cazul.
Eva daaaa, i-am vazut, i-ai iesit incisivii centrali de jos.
Elly, Ioana ma bucur ca se dau baietii pe brazda, avem si noi sperante.
Fetelor nu ma mai plang de sot curand, in seara asta cat am fost cu E la un baby shower si-a facut de cap la shopping si mi-a luat un cadou suuuperb.
Mai voiam sa spun ceva, dar neuronu' post-bortzos e prea obosit si UITAAAA. Ma duc sa ma intalnesc cu perna ca iar sunt singurica zilele astea, da si cand si-o lua tati concediu.... prin 2020.
Noapte linistita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

draga ellyshor, pana pe 23 o sa tot fugim de colo-colo.

cu proiectul bebe ... de la anu' de'amu, ca acum e post, pe urma sunt sarbatorile si dupa ce ne linistim incercam din nou. acum sa vedem, ca m-au implicat intr-o gramada de proiecte cu echipa lor si e bine ca am activitate, insa timp de bebe acum, parca nu mai e :D dar cum vrea doamne doamne, macar sa vina el, ca bucurosi le-om duce toate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

va pupicesc pe toate si pe toti si de maine ne auzim de la piatra, pana duminica. in noaptea asta dorm la vs.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

dragelor,

Revin si eu dupa o saptamana plina - sambata am avut party-ul de ziua Ilincai - nu-mi vine nici acum sa cred ca a implinit 2 ani! De fapt a fost dublu chef, ca si M a facut 6 luni..triplu chiar, ca doar a fost si ziua Ro :)))

Eva, felicitari pt micul miscator!

Anitta, de fiecare data cand povestesti de I, parca o descrii pe M mea! Aceleasi treziri dese..doua ore e mult daca doarme fara titi, in brate toata ziua, urla la max cand o imbrac..Exceptie face la mancat ( ar manca absolut orice prinde), si programul de toaleta! Intrebai cat mai poti s-o tii "nemancata" pe I. - cu I. a mea am avut aceeasi problema, n-a acceptat niciun fel de mancare pana nu am intarcat-o. Pediatrul m-a asigurat ca pana la 1 an nu este absolut nicio problema- traieste fff bine si doar cu titi( asta desigur daca ia normal in greutate si e sanatoasa). Pupici!

Elly, chiar sambata am avut la party o fetita de 10 luni fara niciun dinte, zicea chiar ca nepotica ei a avut primul dinte la fix 12 luni si e un copil normal, sanatos...

Shosho sa va faceti bine cat de repede!

Noi suntem bine, azi ( dupa 2 sapt si 2 zile) a fost prima zi fara plans de despartire la gradi, ieri - prima de somn in patut ( o ora), se pare ca iubita mea se adapteaza incet-incet. Acasa din pacate e fff maraita( pana avum nu era deloc), si cand nu se maraie vorbeste de toate..de ma minunez si eu de ce vocabular bogat are deja!
M. e bine, a pus stapanire pe locul de joaca de cand I merge la gradi..se joaca un pic, mai sare in jumper si in rest..in brate. Marti a zis primul "mama" clar si uita du-se la mine..m-am topit toata!
Cam atat despre noi, fug ca-s singurica cu ele si dau semne de somn.

Pupicei tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Neata si-o cisterna de cafea ptr liliece

Poi mai fetelor, sa cititi cu placeri si chef mult trilogia asta a lui grey Eu din pacate nu am mai reusit sa iau si vol 3, dar daca tot mi-ati amintit, bag azi o comanda pe elefant.ro ca tot era la reducere.

Noi aseara am tras o fuga prin mall(noi3 si bunica), Octavian foooarte plangacios si marait, niciodata nu l-am vazut sa faca asa. Era cu ochii scaner dupa toate vitrinele si luminitiele, nu a adormit ca de obicei si deja pe la 20.30 incepuse sa maraie, apoi sa planga. Bineinteles ca ne-am oprit la h&m si-am confiscat in viteza 2 bluzite si-o salopeta, apoi m-am dus intinsa la carrefour sa mai iau vreo 2 jucarii si surpriza, promotia de 50% la jucarii se terminase de pe 5

Azi m-ar tenta sa-i bag carnita in supa, am pieptul de la 7 pui de tara, facut pachetele mici la congelator, de mama bineinteles. Fierb carnea separat nu? Si apoi o bag la blender cu legumele care sunt gatite la aburi...
Va anunt daca a mancat!

Mmamita sa-ti traiasca fetili sanatoase si vesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Am uitat sa va zic ca i-am facut supa crema de brocoli si alte legume(morcov, telina, pastarnac, rad patrunjel), buna tare, as fi mancat-o eu, dar focutul meu a facut o frumoasa alergie. I-am spus la revedere lui brocoli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Neata!

da cafiaua aia, Deutzo, ca imi pica ochii pe birou!
Anitta, ma inscriu si eu in clubul tau! De vreo 3 zile se trezeste noaptea, iar azi-noapte a fost apogeul: treziri la 10 min, la juma' de ora si am reusit la 5.30 sa-l adorm cu mine in sufragerie pe canapea. Cred ca vin dintii de sus, mama lor de dinti...

Deea..cu carnea, sa stii ca eu am facut-o tot la abur, taiata bucatle mici..am acelasi robot ca si tine si am pus 180 ml apa si s-a facut super bine. Am scos-o, aruncat apa, spalat sita si apoi am pus legumele. Dupa ce s-au "aburit" am pus carnea si le-am blenduit impreuna.

Cu imbracatul avem si noi aceeasi problema..I-am zis sotului ca dam banii degeaba pe haine..cand putem sa -i luam un sac gros..

Ylari, vorba Anittei, doar nu m-oi chinui sa o citesc in engleza...La mine daca nu e explicit..nu inteleg

Eva, Dorian e mortal. Al meu nu vrea sa se tarasa..el a inceput sa o ia in patru labe si dupa doua-trei miscari cade pe burta si iar se ridica, face balans si se arunca in fata. Cred ca e stilul "smuls"

Ma bucur ca si-au revenit bebicii

aaaaa...Mamitule...ce frumos..primul MAMA! Si eu am avut parte de el zilele trecute cand ma jucam cu el cu o mingiuca si la un moment dat mi-am aruncat ochii spre tv si el, mititelul, a asteptat sa-i dau mingea si se uita insistent la mine si numai ce aud: ma- ma..Asa usor..Uiii..m-am topit toata. L-am pupacit de l-am albit!
La noi maica-mea face repetitie cu el in fiecare dimineata pana plecam la serviciu...ma-ma, ta-ta :)) Lui tac-su ii spune: Thee..Sunt un pic geloasa ca a zis Thee prima data si apoi ma-ma..

revin daca mi-oi aminti ce mai aveam de spus!

Joanna si Elly, deja aveti baieti mari! Visez la 4 ore de somn legate....pfiuuuu!


Bafta Biancai, Miha!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimi! Multumex pt cafea, nevoie mare!
LA MULTI ANI pt Ilinca, Mamitule! Sa fie sanatoasa si sa aiba o copilarie grozava!!! Pe 1 decembrie a fost? M-ai linistit in privinta alaptarii. Deci fetele noastre is 'surori' de agitatie. Bravo pentru primul mama! si bravo si Ilincai pentru adaptarea la gradi si pentru vocabular! Cresc fetitele, cresc!
Ylari, excelenta ideea ta de a face mancare dimineata! De cateva zile fac si eu asa si dupa 11 am ziua libera sa fac alte lucruri. Dimineata, pe cand il pregatesc pe M. pt scoala, ma apuc si de mancare, merge bine asa.
Shosho, ma bucur mult ca Edy e bine! Cat despre tine, te cred ca esti epuizata, obosita, mai ales daca ti-au venit si problemele, tabloul e complet. Mie inca nu mi-au venit si nici test de sarcina n-am facut.
Elena, ce ti-a luat sotul cadou? Mor de curiozitate. Mie nu mi-a luat nika, mi-am luat io trilogia si mi-am pus-o in papuci, iar lui i-am luat un telefon Samsung. Si cica nici nu-mi ia. Lasa, ca-mi iau singura ceva, mi-as dori o crema misto de fata, dar buna-buna, si una de corp. Voi ce folositi? Ce puteti sa-mi recomandati?
Albinutza, din fericire caruciorul meu (e un Stokke) are un fel de salopeta adaptata, pt iarna, in care o bag si nu mai trebuie sa ii dau pantaloni grosi si ghete groase, dar geaca si caciula tot trebuie sa-i pun. Mama ei de iarna... Chiar si in carucior se zbate primele 4-5 minute, pana se prinde ca-i interesanta viziunea si de acolo.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui albinuta83

Ylari, vorba Anittei, doar nu m-oi chinui sa o citesc in engleza...La mine daca nu e explicit..nu inteleg






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Fetelor ce exercitii faceti cu bebeii ca sa invete sa stea in fundulet? E face sambata 6 luni si nu sta in fundulet nesprijinit, pica imediat.
Anitta al meu sot de vreo 2 ani nu prea imi mai ia cadouri, tot asa iau eu pt toata lumea. Anul acesta i-am spus de mai multe ori ca ar fi cazul sa fie si el mai atent. Si m-a surprins placut si mi-a cumparat un set de bijuterii cu citrin. Ii aratasem eu mai de mult cum arata piatra, si s-a dus el singurel si a cautat si culmea ca a luat ceva f frumos si cu piatra care trebuia.
Mammita la multi ani pt I! Sa fie sanatoasa si poznasa!
Va !
Pfff cum s-a intors pe burta cum a varsat. Aaa Anitta si eu ma vad dandu-i tzatza pana la un an la ce lene de facut piureuri am, plus ca el nici lapte nu papa mult cantitativ, acum a supt 95 ml.

Mergi la inceput