Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

BelissimaEva,au terminat jumatate de bloc,mai au la sufragerie si bucatarie.O sa ne refugiem in dormitor cand o fi cazul ca momentan nici nu au pus schela.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Eva, am cautat sa ti trimit nr lui Bitza insa nu e pe facebook :(.
Dragelor, Cristian e din ce in ce mai bine, nu mai plange asa neconsolat, doarme mai mult la pranz nu doar reprize de 30 min , doarme chiar si 2 ore, si mai nou dorm langa el ca ma prinde de bluza si mai fugi daca poti:)))). A iceput sa pape , nu cu aceesi pofta insa cam 100-150 g la masa tot papa, si ii dau si completare tatzi cu care adorme, nu prea am eu laptic , adica sint ca trage in gol dar il alina macar.

Sta din ce in ce mai bine in fundulet, gangureste de zor, dar nici gand de mama sau tata pt moment. Mos Nicolae a venit si cu dintisorul de sus, ufff ce ma bucur ca macar nu mai are dureri asa mari.

Roxana ma bucur ca piticul e mai bine

shosho Tare a mai plans pt piticul Edy, sa redevina baetelul vesel si fericit de acum 2 saptamani cat mai repede

Virgi, scumpo sa te tina Dzeu ca tare multe mai faci
Albinutza foarte faina poezia, o sa o scriu si eu sa nu o uit. La anu sa o inveti si piticul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Joana ce ma bucur ca puiul si-a mai revenit!
Incet incet se dau ei pe brazda!
Felicitari pt dintzocul de sus!

Eva ce cadou frumos ai primit!
Asa e. La controlul de 5 luni a zis ca nu are rahitism ca e congenital sternul un pic infundat(ca al meu).
Acum insa a zis ca nu i-au dat dintisorii si i s-a parut dubios. Mie nu mi se pare deloc dubios ca inca n-are dinti.
Sunt copii carora le dau mai tarziu, fara vreo semnificatie anume.

Ma intreba si dc sta in picioare. Si sta, sustinut de subtiori. Si merge si de-a busilea si se ridica singur de pe spate in fundulet. Sta in fund fara probleme. Mie nu mi se pare a fi un copil cu rahitism. E dezvoltat normal.
Dar o sa facem si analizele ca sa inlaturam orice dubiu. Dupa sarbatori.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Siii... sa ma laud si eu cu baiatul meu cel cuminte.
Azi noapte a dormit ff bine. De la 11 la 6 dimineata, cand a papat si a mai bagat o tura pana la 10. De viiiis!
Iar azi a papat fff bine. 200g de mere cu cereale dimineata si alte 200g de piure de legume cu carne la pranz + 60ml laptic la aceeasi masa. Record absoluuut!

Ptiuuu ptiuuu...sa nu-l deochi, ca mi-e si frica sa ma bucur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Joanna, multumesc mult! Inseamna ca tre' sa astept pana intra ea si mi-l da
Ce tare ma bucur ca bebe Cristian s-a linistit si felicitari si pentru noua achizitie "dintzologica" . Cat despre laptic, mai da-i cu niste ceapa sau ceai de tzatza ca ajuta mult
Ellyshor, off off mey mey ce mai stiu doctorii astia sa puna diagnostice fara nici un fel de analize . Eu sunt 100% convinsa si te vei convinge si tu dupa ce vei face analizele ca Mihnea este perfect sanatos. Cand mergeti sa faceti analizele? Pana atunci uita-te la el cat este de activ, vioi.. e normal sa nu mai ia f mult in greutate iar ca nu au aparut dintii, nici mie nu mi se pare dubios DELOC. Va pup si va imbratisez cu mare drag
Elena, ai reusit pana la urma sa vezi dintzosii lui Eric?
Shosho, cum este flacaul tau azi? Tare mi s-a mai strans inima cand am citit prin ce ati trecut dar tot raul spre bine.. copilasii au ingerasii lor pazitori
Ahh , si pune pozele cu Edy inapoi pe Picasa ca partenerului lui de aniversare ii este dor de mocutza dulce si papionata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Wow, albinutzoooo, TRILOGIAAA!!!! Sa va tineti!!! in romaneste?

Eli stai linistita, la Odiseea Evei a fost o fetita careia i-au dat dintzocii tarziu spre un an, jur! Fetita e bine-mersi, cu toti dintzii. Bravo ca a papat bine!

si la noi a venit mosu, Eva a primit un castel si figurine pt el eu o pijama cu chip & dale Lucasel mingea magica de la v-tech si tati o camasa

Eu nu prea am mai intrat ca ma omoara serialul asta Vampire Diaries... aproape l-am terminat. Sau el pe mine, nu mai stiu hahahahaha

Hai va pup, si pe copilasi la fel!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Albinuta bebe e mai bine! Pana la urma i-am dat antibiotic pe gurita si acum suntem cu toti la Piatra Neamt. M-am cam riscat dar ma durea sufletul sa stau 3 nopti fara Bianca.
Ellyshor ma bucur din suflet ca Boom a fost copilasul ideal. sa o tineti tot asa!
Bravo bebe Dorian!!! ! imi amintesc ca Bianca a mers intai in picioare si cred ca si Bubu o mosteneste ca pare mai puturos!
Joana ma bucur ca bebe incet-incet isi revine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Si eu am primit de la Mos primele doua volume din trilogie, in romana, of course, doar n-o sa ma chinui s-o citesc in engleza. M a primit niste carti cu benzi desenate si o pereche de ghete pline cu dulciuri, Iulia a primit colac de wc. Mai da' ma rupe fata asta, cat de mult vrea in brate si cat de mofturoasa e. Isi intinde mainile larg si nu ma pierde din ochi pana n-o iau, iar in sling nu prea vrea, de ergobaby nici nu mai zic, doar in brate-brate. Si cand ma gandesc la Dorian, care nu plange decat maxim 5 minute pe saptamana, parca e ireal... Sau somn toata noaptea, pfiiii, de cand n-am mai pupat... ne trezim maxim-maxim din doua in doua ore, noroc ca doarme cu mine si o alaptez culcat, ca as fi zombi toata ziua. Azi a plans asa de tare mai pe la 11, bineinteles ca solutia a fost sa iesim afara, insa imbracatul ma omoara, pana reusesc s-o imbrac, parca suntem la lupte greco-romane, care pe care. Cu toata blandetea mea si intelegerea ca nu-i place s-o imbrac, efectiv n-am ce-i face, ea plange ca taiata, iar eu trebuie s-o imbrac. Doar caciula i-o pun afara, ca sub nici o forma n-o accepta din casa. Cand ies, is lac de sudoare, numa' bine imi prinde frigul iernii.
Vorbeati de tv, si eu urmaresc anumite emisiuni, cand se nimereste sa fiu pe-acasa si sa fie tv-ul deschis: dimineata, la 10 - In gura presei cu Mircea Badea; seara, la 20, cate doua seriale din Dr House si la ora 23 Ally McBeal. Ma mai uit si la Dansez pt tine, X-Factor, Top chef.
Cred ca ma retrag si eu de-acum, noapte buna, dragelor!

A, am uitat sa va spun ca la noi diversificarea e cam in plop, nu prea mananca. Ar manca din farfuriile noastre direct, dar acolo mai pun sare, piper. Incercarile mele de mancaruri bebelusesti sfarsesc deseori la gunoi sau la mine in stomac. Oare cat pot s-o tin numai pe lapte daca nu vrea nika?
Sa nu uit, Elly, intr-adevar, lui I i-a iesit primul dinte la 9 luni. Dar si lui i s-a spus ca are sechele de rahitism, sternul e putin infundat, coastele cam evazate, fontanela i s-a inchis destul de tarziu. I-am mai dat din cand in cand calciu, dar nu regulat, pt. ca analizele i-au iesit intotdeauna prefecte. (in afara de perioadele cu boli acute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Bravo, Dorian vitezomanule!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Intru repejor sa va mai zic ceva despre noi apoi ma pitesc langa prunc, ca tati e la servici. Azi am fost la dr oftalmo, pt ultima data sper, si am primit vesti bune. Feciorasul e ok, trebuie doar sa continui cateva zile cu picaturile si sa am grija sa nu raceasca, ca sa nu se infunde nasucul. A primit si laude pt dintisori. Azi a vazut si prima zapada care i-a fost...total indiferenta .
Multa sanatate si celorlalti fluturasi bolnaviori si multa putere mamicilor.
Tot uit ce si cui sa vreau sa zic...off
Poze voi oune curand, acum nu mai stau pt ca ma simt rau. Ma simt f obosita si mi-e rauuuuu tare. Ieri am sesizat ca au vent "neamurile" in vizita. Sangerez putin de tot insa ma simt tare rau: ma doare stomacul, ma doare si burta tare...si spatele...si capul....si iar stomacul.
Va las, se foieste barbatelul .
Somnic dulce mamici.

Mergi la inceput