Piersicute de iulie august (13)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

invitatie speciala pentru piersicutele DC

Dragi mamici de piersicute si piersicuti, burticile voastre - din anotimpul tocmai trecut al sarcinii - nu pot lipsi de la concursul-galerie Miss Odiseea Sarcinii editia 2.

Va asteptam pozele cu burtici - la adresa:pozedc@gmail.com

Premiile sunt super - (sony) - asa ca nu ratati participarea la acest concurs emblema a DCului.

detalii despre concurs aici: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=10758



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pt sustinerea voastra de pe Facebook! M-as bucura sincer ca tortul sa ajunga la una dintre voi pt ca m-ati incurajat de la inceput

Grace e o cumintica, a dormit de la 8 seara la 8 jumate dimineata, s-a trezit doar la 5 pt laptic, dar in 10 min adormise la loc. Azi sta soacra cu ea, eu o sa fac curat si apoi evident, iar suntem in probe la la laborator!

va puuup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Buna dimineatzaaa,

Deci abia astept sa scap de trezitul de la 2.30 sa bag pompa. Micul a marait putin pe la 4.30, a tras niste partzuri, l-am luat in brate, leganat putin, dormit pana la 9.20. A sarit peste masa de la 6.30.

Porumbita, al meu vrea suzeta doar in cateva momente ale zilei. Daca e obosit si incepe sa planga, il iau in brate si il tin culcat pe antebrat cu fata spre mine si o vrea. Cand iesim afara de obicei o tine. Dupa baita, cat il stergem, imbracam, o tine, si cam atat. Ahh si noaptea dc se trezeste maraind si ii dau suzeta, de obicei adoarme la loc. dc nu e o crampita mai dureroasa. Cand se plictiseste de ea, o arunca singur si nu o mai vrea. Rareori adoarme seara cu ea, si il las, o tine 10 min si o arunca. In general adoarme in brate la mine sau pur si simplu il pun in patut si se culca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neata si de la noi.
BALANTA, ce face Erik?
Ieri, cum va spuneam, am avut o zi cumplita. A venit un nene si m-a facut nerusinata si in toate felurile, ca nu vreau sa ma deplasez la el acasa, pe jos sa-i fac o procura nevestei lui. I-am explicat ca nu pot sa merg decat daca este constienta si poate sa-mi semneze. Ei, cand a auzit a luat foc. Era o procura de ridicare a unei rente. Nevasta era diagnosticata cu multiple accidente vasculare si nu putea sa spuna decat da.Mi-a facut o atmosfera la birou de, mi-a venit sa-mi iau campii. In acelasi timp, ma gandesc ca mai bine ma duceam sa o vad, in ce stare e, ca, poate chiar era disperat omul.M-a mustrat constiinta toata seara. De acum , la deplasari o sa-i refuz frumos la cei cu probleme, o sa le spun ca nu pot sa inchid biroul si sa mearga unde sunt asociati.
Gata cu problemele mele.
FLEUR, multumim de pontul cu inghetatul.La Tudor, aruncam in mare parte.
\mai intru ca a venit cineva.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,

Ali,Kimmy multumim de cafea!eu as avea nevoie vreo tona asa..nu mai stiu numarul trezirilor din noaptea trecuta..

Porumbita,multumesc pt lamuriri.noi deja l-am facut,in Italia e pe lista vaccinurilor gratuite.
Legat de suzi,eu i-o dau doar cand iesim afara(pt ca iesim urland,de cele mai multe ori) si la bucatarie,cand am cate ceva de facut si el nu are chef sa stea.in rest evit s-o folosesc din motive de dependenta

Balanta,cum se mai simte Eric?

Azi as vrea sa ma vopsesc si eu,sa vedem daca ma lasa piticu'.saptamana viitoare poate ajung sa ma si tund nitel.

Pup piersicutele toate,toate si pe mamicile din dotare,zi frumoasa sa aveti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

IIuli voi ce mai faceti?sper ca sunteti bine,mai da-ne un semn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna dimineata si de la noi!

Si la noi au avut efect jucariile simple si nu cele pe care am dat o groaza de bani gen catelusul vorbitor de la Fisher Price sau albinuta de la v tech. La Ana nu au prezentat interes nici cele de dentitie. Oricum ei se plictisesc repede de ele si trebuie sa iei mereu ceva nou si diferit. Vad ca si Silviu prefera jucariile care fac zgomot si au lumini. Zilele trecute i-am aratat papusica Maria care spune poezii si canta, a facut ochisorii mariiii si nu intelegea deloc de unde vin sunetele, a fost super haios.

Laura cum merge diversificarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

de astea ce spuneti?

http://www.lacopii.ro/jucarii-copii-interior/jucarii-bebelusi.html?subcats=Y&features_hash=V65

girafa costa 52 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor, vreau si eu costum de mos craciun ptr. bebelusi. Ati vazut pe undeva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viairo spune:

Multam de cafea!
Suzi - o scuipa cand adoarme. Dimineata cand vreau sa mai doarma ii dau suzi si imi pun palma sau obrazul meu lipit de obrazul lui. Cand iesim o avem cu noi, ajuta in caz de foame. Nu pare dependent de ea, dar ne ajuta pe noi cand e un pic agitat.

La noi e problema cu imbracatul cand iesim, nu-i place deloc sa-i fie limitate miscarile, incepe sa se zbata. Se linisteste abia afara.

De Mos eu am cumparat carti, pentru Robert am luat "Aventurile lui Cepelica" si pentru sot "Gandire rapida, gandire lenta", ambele le citesc eu cu mare interes

Am vizionat pozele, toate piersicutele sunt foarte frumoase. Am pus si eu cateva de la botez.

Va pup, o zi frumoasa!

Mergi la inceput