Piersicute de iulie august (13)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

laura incerca sa i o dai cand nu e mariat/bazait, sa se joace;

borcanas ca intreba cineva.. stiu ca se putea folosi 3 zile de la deschidere;

eu de pe la 8 luni voi aplica metoda lui fleur, de congelare
pana atunci borcanele (da nici pe alea inainte de 6 luni)

adarev ce s-a intamplat?

arubacum ziceau fetele te ajutam noi la testat dulciuri!

constipatie nu inseamna doar ca nu ai scaun (eu tot asa credeam pana m-am pricopsit cu hemoroizii); constipat esti in momentul in care scaunul iese greu, cu efort;

prevnarul dc il incepi inainte de 1 an se face in 3 doze; dc il incepi intre 1 si 2 ani se face in 2 doze; dupa 2 ani o sg doza; in Ro e optional

deliasuna fain ce scrii tu acolo

roxyeu le dau la amandoi baby's jarro-dophilus http://www.vitaplus.ro/produse/Pentru_copii_si_mamici/243/Baby_Jarro-Dophilus_+_FOS_+_GOS
si vad ca ajuta cu scaunul

ref hainute de ex acum de craciun nu e rau dc bbii primesc haine de 6-9 luni pt ca fleur are dreptate, de multe ori iei sunt inainte cu cm/kg
victor la 4.5 luni poarta haine de 6-9 luni


noi am avut petrecerea pt robert (adica doar eu acasa, sotul joia vine la 22:00 de munca si oricum nu avea chef de socializare)
am pus pozele pe FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

balanta si tu si piticii sunteti in gandurile/rugaciunile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

vreau sa va intreb pe ce care folositi suzeta

cum prodecedati? ii lasati sa doarma cu ea?
o scoateti dupa ce adorm?

dc si alaptati noaptea cum faceti cand se scoala? intai suzeta apoi san dc nu merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Off balanta prin ce treceti voi.ma rog la doamne doamne ptr voi.marc cu cine sta cand mergi la spital?

Porumbita eu nu ii scot suzeta dar vad ca si o scoate el singur.sau mai bine zis ii pica.si da cand se trezeste noaptea il īncerc prima data cu suzeta si daca nu vrea ii dau tzitzi .la multi ani lui nicolas

Delia ce fain suna ce faceti voi acolo.eu stau intr un orasel mai mic schwabach langa nurnberg ,la15km.daca cumva ai drum vreodat#259; prin zona te astept pe la mine.mi ar face pl#259;cere sa te cunosc.ca de altfel pe oricare din voi.invitatia e ptr toate

Fleur mersi de ideea cu congelarea.nu cred ca mi ar fi trecut Asta prin cap.
Carmen mersi de info.cam asa procedam si noi.tu cum faci cu supica?in fiecare zi faci proaspata sau cum?

Vera mersi

Da e tare frumos prin Germania in perioada asta...
Noi am cAm fost ieri tot calduti si mAi morocanosi dupa vaccin.azi A fost mai bine dar ne tot chinuim cu constipatia.nu vrea nici suc de morcov nici ceai de musetel.azi am fost la Dr si am cerut sup cu glicerina dar a spus ca nu are numai ptr bebei mAi mari si mi a dat ceva miniclisme dar nu i Am facut
Ada ce s a īntāmplat?
La multi ani zizou
La multi ani tuturor de sf Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Neatza!!! A mai trecutmo saptamana, ce mai trece timpul mai fetelor...

Laura -- SUZETA eu am facut asa cand au refuzat-o si a mers: pus cateva picaturi de solutie anti-colici pe suzeta (Sab Simple de exemplu) si apoi bagat in gura si tinut copilul in nrate langa san. La noi merge de fiecare data, mai putin cand ii e foame, atunci nu accepta suzeta.

Ilenutza -- la multi ani cu intarziere!!! Sa fii fericita si sa fiti sanatosi in noua casa...

Fleur -- sa stii ca girafa nu i-o luam nici eu in veci la cat costa,dar am primit-o si a fost un succes total, la Jane, asa ca dupa cd am pierdut-o, am cumparat altapentru Jeff si e si la el un mare succes. Nu stiu de ce, ca nici copiii mei nu au vrut niciodata inele din acelea de dentitie, nici la temperatura camerei nici de la frigider. E ceva cu girafa asta, nu stiu ce... Si de ce spui ca nu le bagi la frigider in veci? E ceva contraindicatie?.

Romanii nu sunt uniti nici aici si se barfesc pe la spate la greu. Noroc ca sunt putini. Eu una am 2 (DOUA) prietene romance mari si alte si ambele sunt plecate din tara de foarte multi ani. Pur si simplu nu maipot sa suport atitudinea critica fata de orice, defetista, totul e nashpa si gloomy... Si din pacate asa mi se par majoritatea romanilor... Si barfa e a doua lor natura... Eu sunt multumita ca am aici pe forum parte de conversatii in limba romana fara neajunsurile din viata reala... Acum astept sa dati cu rosii... Si imi cer scuze anticipat...

Viairo -- wow!!! Bebe Robert este URIASH!!!!!

Ioana -- eu cum nu am mai lucrat de atatia ani, nu prea mai stiu. Ultima data cand mi-am cautat de lucru, erau cateva site-uri: craigslist.org, www.cityweekend.com.cn, apoi pe sitrurile camerelor de comertz din shangai. Google de exemplu AmCham Shangai, BritCham, etc. toate au catebi pagina cu oferte de lucru ale companiilor care le sunt membri... Success!!!

Cam asta, hai ca postez sa nu pierd si mai scriu un mesaj sa va zic despre Jeff.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi.va preg#259;tesc cafeaua pe cand va treziti ca nu am mai dat de mult
Fleur,delia...din p#259;cate tot asa sta treaba si aici cu romanii.nu am avut eu contact cu multi inca dar din auzite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Carriere -- uitati aici linkul:

http://m1105.photobucket.com/albums/WearMeMommy/?src=www?pbauth=1_uLEBonVPfaLdh1h3YMYz2SmSDdPXrlNB8NyysZ4kkIDsvlKGOOcFNCaRrS904SLAEtjDh9vrWx%2FqS%2FxXFjH30HQujy%2Fexe0u2VL4rynXPj4zzquKVOXOrv%2FVsZzff%2FAtXskphySe929y%2BwXC8U%2BvmdKZx%2FiFgxZ3w6yJxNkEK74%3D

Am in stock baze visinii si bleu, si am sa trimit pe contul de gmail poze cu glugile pe care le am in stock. Va alegeti o baza si o gluga si gata!!!

Revin, promit, cu detalii despre Jeff.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si multumesc de cafeluta.
Noi aseara am iesit in oras sa sarbatorim 7 ani de relatie si Aurora a ramas cu mama mea. Bineinteles ca a fost un ingeras si a mancat fara mofturi. Sa aiba mama motiv sa zica ca cine stie ce ii fac eu de face crize la masa. Ce sa ii fac ca doar nu bat copilul inainte de masa. S-a trezit pe la 5.30 la papa si acum inca doarme.
Suzeta eu o dau mai mult in timpul zilei cand va ca ii e cam somn dar nu adoarme. Atunci o mai si las cu ea in gurita daca nu ii cade. O mai dau si pe afara sa nu traga aer rece pe gurita larg deschisa. Seara in schim o iau cand ii cade sau cand adoarme profund. Noaptea Aurora nu s-a trezit niciodata din alt motiv decat foamea asa ca nu are rost sa o pacalesc cu suzeta. Dupa ce papa de cele mai multe ori adoarme fara ea. La inceput i-o dadeam si noaptea si dura mai mult pana adormea. Scapa suzeta, se trezea, o vroia iar. Acum adoarme fara dupa cateva minute de fataieli.
Balanta, cred ca va e foarte greu. Ne gandim la voi mult, sa ne ti la curent cu ce face micutul daca mai ai energia sa scri doua vorbe.
Delia, am mai auzit opinia asta despre comunitatile de ro din alte tari. Nu ca nu as fi loiala fata de semenii mei, dar parca poporul asta roman are barfa si nemultumirea in sange. Eu personal mereu am fost enervata de cei vesnic nemultumiti.
Fleur, multumim de retete si de ponturi. Sunt curioasa si eu ce imi zice dr. la controlul de 4 luni despre diversificare.
Laura, multumim de linkul cu tombola. Putinii banuti de care ne putem lipsi se duc anul asta la un coleg de-al sotului diagnosticat cu ceva tumoare canceroasa la creier. E infiorator mai ales ca e tanar si are un bebe putin mai mare decat ai nostri. A crezut ca a scapat dupa o operatie de anul trecut, dar boala a revenit.
Se trezeste si se fataie, va las acum desi mai aveam de spus. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

vreau sa va intreb pe ce care folositi suzeta

cum prodecedati? ii lasati sa doarma cu ea?
o scoateti dupa ce adorm?

dc si alaptati noaptea cum faceti cand se scoala? intai suzeta apoi san dc nu merge?




In general adoarme cu suzeta, si-o scapa singura la un moment dat, nu o cauta ; am avut si surpriza sa o culc cu o suzeta si sa se trezeasca in gurita cu cealalta ( are 2 , m-am si mirat ca stie sa si-o caute singura si sa o mai si nimereasca in pozitia corecta ).
Cand se trezeste incer prima data cu suzeta, daca nu o vrea , o scuipa si incepe sa maraie e semnul ca vrea papa. Mai are cate o noapte , cum ar fi noaptea trecuta cand nu vroia suzeta decat sanul ... din 2 in 2 orea ( am si uitat cum e sa te trezesti de atatea ori, sper sa fie un episod izolat ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!O si de la mine,daca nu s-a dat,sau daca nu a fost suficienta

Noi am avut o noapte parfum,adormit la 11.30,o maraiala la 1,papa la 4,7,trezire la 8,kaka pana la gat .De atunci sta cuminte pe pat,povesteste.
Azi iar e acasa Timi,saptamana asta a mers doar 2 zile la gradi ,ca sotul a plecat devreme si nu am avut cu cine s-o las pe Emma...

Balanta sper din suflet ca totul sa fie bine cat mai repede,fara complicatii!

La noi suzeta tot nu are succes,o indeasa in lateral si incepe sa se hlizeasca.In schimb cred ca suntem pe drumul cel bun cu adormitul la san.Parca se enerveaza cand curge lapte daca vrea sa adoarma.Aseara toata m-am topit.Era foarte calma,a papat,a lasat sanul si ewra aproape adormita cand am pus-o in patut.A stat putin asa si apoi a inchis inceeet ochisorii si a adormit .Ce bine ar fi sa se mai intample!

Va pup ca ma striga!
Am vazut pozele noi,foarte frumosi copii avem

Mergi la inceput