FIV CU DR VADUVA - CRAIOVA (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anapecu74 spune:

Help!
Fetelor, de ce nu apare mesajul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata

marage,multumesc pt raspuns o sa sun la clinica,poate prind curand o programare.

mada,multumesc pt raspuns eu AC uri nu pot lua.deci mai greu cu mine.poate totusi se va putea si asa.si in functie de acest lucru ma voi hotari.histeroscopia ai facut-o cu anestezie generala?ca trebuie sa fac si eu.ce analize ti-a dat sa faci inainte de histeroscopie?secretie,col?si cat te-a costat?

ana,bine ai venit! esti inca sub moderare,de-aia nu ti se vad mesajele in acelasi timp cu noi.scrie repede 10 mesaje si atunci se vor vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Ana. bine ai venit!

Tu ce probleme ai?

Fetelor, voi ce mai stiti de Maricica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalii spune:

Buna fetele, azi am inceput trat de stimulate cu Menopur , cate 4 fiole pe zi , pana marti si in functie de cum evoluez voi avea si alte injectii.

Tot tratamentul dureaza cam 10 zile.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalii spune:

Velvet, pentru histeroscopie am avut analizele pt fiv, unde sunt incluse si secretia, Pap. nicolau etc
Anestezia era cea care ma speria cel mai rau, cu toate ca am mai trecut de 2 ori prin asa ceva, dar a fost totul bine, am dormit si nu am simntit nimic, super echipa
In cazul meu histeroscopie exploratorie , unde a fost totul ok ....nu a fost nimic de inlaturat si nicio problema , doar a prelevat ceva pt o analiza , a costat 870 ron. Dar in cazul in care e ceva mai mult deatat, complicatii sau altceva te poate costa pana la 1200 ron , dar cu siguranta nu mai mult,eu am sunat la clinica si am intrebat innainte de histero si asistenta mia spus ca mai mult de 1200, indiferent de problema care o am nu ma costa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

marage

mada tin pumnii!multumesc pt raspuns! eu citisem pe net ca este 240 de euro histeroscopia exploratorie si 400 interventionala.deci orice ar fi ma costa oki.secretia trebuie sa fie din aceeasi luna cu histeroscopia?adica nu merge mai veche,nu?daca iese de exemplu vaginita nespecifica,asa cum imi iese mereu de ceva timp,imi face histeroscopie sau trebuie analiza curata?si cea din col ai avut-o facuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalii spune:

Velvet,cel mai bine ar fi atunci cand te programezi sa si intrebi costurile..... eu aveam analizele facute de 2 luni in urma, unde imi iesise nu mai stiu ce stafilococ pe care lam tratat.

Eu cand am ajuns la dl dr am avut aproape toate analizele facute de doamna dr cotarcea, caci la ea mergem inainte, mai putin amh si profil trombofilie.
am repetat doar fsh pt ca il am cam mic.... dar si la dansul la laborator tot cam aceeasi valoare am avut

Acum dau fuguta la injectie.... va pooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

mada multumesc.asa o sa fac.intai o programare la dl dr,apoi luna urmatoare histeroscopie.trebuie sa repet secretia atunci,a mea e mai veche.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Mada,
Vad ca ai inceput in forta anul! Iar pana la sf lui sa te vedem mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Ileana, ce mai faci? Ai facut interventia?
Asteptam vesti bune

Mergi la inceput