FIV CU DR VADUVA - CRAIOVA (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

fetele care ati facut histeroscopie cu dl dr vaduva,ma ajutati si pe mine cu un raspuns?

am intrebat fata de mi-a raspuns cand m-am programat cat ma costa.si mi-a zis.apoi am intrebat-o daca ma mai costa ceva in plus in contextul in care dl dr ar si interveni.a zis ca ma costa cu totul suma respectiva.dar n-am mai intrebat si daca intervine.a intervenit la vreuna dintre voi?adica daca imi gaseste vreun polip,de ex,mi-l curata pe loc?

multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

fete dragi!

Velvet, te-ai hotarat pana la urma sa ni te alaturi! Cum a fost la histeroscopie?

Emma, ti-a venit rezultatul de la biopsie?

Mire, bine ai venit si sedere cat mai scurta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mire17 spune:

Buna,

Marage iti multumesc pentru urare, asa sa fie!

Emma iti multumesc si tie pentre raspuns, tu cand incepi procedurile pentru Fiv?

Eu in aprilie voi face histeroscopia, si apoi vom decide daca voi face interventie laparoscopic pentu a rezolva problema trompelor, sau Fiv.D-nul doctor mi-a recomandat mai degraba Fiv, si eu in acest moment tot pt Fiv as opta.

Velvet , asteptam vesti bune de la tine!

Va pup, o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

marage am facut o histeroscopie aseara.cavitatea uterina permeabila,cu putin lichid anterior.ceea ce ma ingrijoreaza este faptul ca mi-a spus ca trompele sunt slab permeabile.desi stiam ca asta se vede doar la HSG.si am facut HSG acum un an jumate.rezultatul-trompe permeabile.cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma_007 spune:

da, si la mine a fost acelasi rezultat la histerografie, trompe slab permeabile. la fel am facut si eu 2 hsg inainte si trompele erau permeabile.am inteles ca la histeroscopie se vad mult mai bine, nu stiu...
rezultatul la anatomie patologie il voi lua saptamana viitoare, ca atunci pot sa ajung in craiova.
am foarte mari emotii in ceea ce priveste fiv-ul.
fetelor, oare menopurul se compenseaza sau nu? ca parerile sunt impartite si as vrea daca tot se poate compesa sa il obtin asa, deoarece este destul de scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

emma la HSG se vede permeabilitatea trompelor.la histeroscopie se vede doar o parte.faci FIV cu dr vaduva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

mire mult succes la FIV!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Velvet Iti inteleg dezamagirea. Noi am incercat sa avem un copil 7 ani, timp in care ne-am plimbat pe la diversi medici in Craiova si am facut si 2 inseminari nereusite. Timp pieerdut, bani aruncati. Am facut HSG la indicatia d-lui dr Vaduva si a aparut ca o trompa e blocata iar cealalta merge si nu prea. Deabia acum, dupa ce mi-am simtit bebelanul miscand in burtica, amintirea acelor ani de chin si dezamagire a inceput sa se estompeaze.
Asteptam sa ne aduci vestea ca esti curand!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

marage multumesc mult.eu m-am plimbat pe la bucuresti in ultimii 2 ani aproape,dar cred ca nu fara folos...am aflat multe.in special de spermograma.tu ai facut HSG si ti s-a spus de trompe.la mine la HSG trompele au fost permeabile.la histeroscopie mi-au iesit slab permeabile.aici am eu nedumeerirea.cu permeabilitatea vazuta la histeroscopie.acum cum vrea Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mire17 spune:

Velvet, multumesc!

La cat timp dupa histeroscopie poti incepe procedurile pentru Fiv? eu in aprilie voi face histeroscopia....
Velvet, tu nu vei face FIv cu d-nul doctor Vaduva?

Mie mi-a zis ca sunt sanse f mari sa reusim cu primul fiv,si eu cred asta...dar si daca nu va fi asa, nici nu vreau sa ma gandesc la dezamagirea de dupa, la cat de optimista sunt in acest moment....

Mergi la inceput