FIV CU DR VADUVA - CRAIOVA (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emma_007 spune:

buna,
ma numesc ema si am 31 ani.
de ceva vreme am urmarit discutiile voastre pe forum si as fii interesata de experienta avuta la hitmed in urma fertilizarii in vitro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma_007 spune:

incerc de 6 ani sa raman insarcinata si deja am ajuns la capatul rabdarii. am fost peste tot, bucuresti, craiova, timisoara, chiar si la sovata "la bai", insa fara nici un rezultat. paradoxal, pana acum , nici o analiza nu parea a fi impotriva mea, cand....dintr-o prostie, m-am dus singura sa imi fac un amh care a iesit de-a dreptul fff dezamagitor: 0.75 ng/ml.
acum 2 saptamani am fost la d-nul doctor vaduva cristian, la hitmed,si in urma discutiilor avute cu dumnealui , s-a tras concluzia ca cea mai buna solutie este o fertilizare in vitro. miercuri, 06.03.2013 sunt programata pt o histeroscopie, de care , recunosc, imi este putin teama.
din cate am observat, in urma discutiilor voastre de pe forum ,majoritatea ati facut fiv la hitmed.
imi doresc din suflet sa fiu mamica ,insa pt mine fertilizarea in vitro presupune un efort financiar extraordinar si as vrea,inainte de toate, sa fiu sigura ca am facut alegerea corecta .
va rog sa impartasiti cu mine experienta voastra, daca domnul doctor este profesionist, etc, deoarece nu cunosc pe nimeni personal care sa fi fost la dansul si mi-ar fi de mare ajutor cateva incurajari.
va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma_007 spune:

nu mai intra nimeni pe forum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mire17 spune:

Buna, dragele mele!
Ma alatur si eu discutiilor voastre.
In primul rand, felicitari viitoarelor mamici!
Eu am 26 de ani, nicio sarcina , singura problema descoperita pana in prezent, este o trompa infundata, in rest totul pare normal, dar bebe intarzie sa apara....
Luna aceasta voi merge si eu la d-nul doctor Vaduva, pentru Fiv, sau poate inseminare, sa vedem ce hotaraste d-nul doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mire17 spune:

Emma, sper ca a decurs bine histeroscopia.
Te rog, cand poti,sa-mi dai si mie mai multe detalii,cu siguranta asta va urma si la mine.

Te pup si astept vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Emma, Mire bine ati venit si sedere cat mai curta aici!
Emma, ai facut histeroscopia? Ce ti-a spus dl dr?

Burtica mea creste si mi-e un somn....As dormi tot timpul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma_007 spune:

buna, mire, marage,
bine v-am gasit.
am fost ieri la hitmed si am facut histeroscopia. mire, probabil ti se va recomanda aceeasi analiza, dar fi fara frica, nu este nimik complicat.ti se va face anestezie generala si nu vei simti nimik, doar cateva crampe usoare, ca la menstra, cand te vei trezi.
Partea complicata apare doar dc se descopera ceva. La mine , dupa 6 ani de mers peste tot, timisoara, bucuresti, etc,si un dosar intreg de analize perfecte ,descopar ca lucrurile nu sunt tocmai ok, chiar deloc...am facut 2 histerosalpinografii , din care reiese ca trompele sunt permeabile bilateral, iar acum, la histeroscopie s-a vazut ca una este permeabila partial, dar incalcita, iar celalta nu prezinta flux lichidian.
in concluzie, daca pana acum toti medicii m-au trimis acasa , sa stau linistita, ca nu sunt probleme, acum se descopera de catre d-nul dr vaduva ca singura mea solutie ar fi fiv-ul.(dat fiind faptul ca am si amh-ul ff mic 0.73ng/ml ,iar timpul este in defavoarea mea).
marage, felicitari pt bebe!! esti exemplul cel mai bun ca in viata nu trebuie sa iti pierzi speranta!
dc mai sunt fete care au aceeasi probl cu amh si trompele si totusi ati reusit sa va atingeti visul, rog, rasp si mie, pt ca in clipa de fata chiar am nevoie de orice incurajare.
eu deocamdata astept rezultatul de la anatomiepatologie al endometrului, dupa care voi merge sa stabilim cu d-nul doctor conditiile de fiv.
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Sa aveti o primavara minunata! La multi ani tuturor mamicilor si viitoarelor mamici!

Emma, imi pare rau, dar e bine ca ai descoperit problema. Te asteptam si pe tine cat mai repede cu 2 liniute.











1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna fetele

mi-am luat inima in dinti si miercurea viitoare pe 20 fac si eu o histeroscopie cu dl dr vaduva.macar sa stiu ca am facut-o si pe-asta.sper sa nu am ceva ce nu poate fi rezolvat pe loc.nu am facut niciodata anestezie generala.sper sa fie oki.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma_007 spune:

sal,
madalii, am vaz ca nu ai mai zcris de mult timp pe forum.
am vaz din istoric ca ai facut fiv , desi aveai si tu amh mic, si ti-a reusit. ma intereseaza si pe mn mai multe detalii, deoarece si eu sunt cam in aceeasi situatie. ai putea sa imi zici si mie cum a decurs totul, cum te simti, etc?
felicitari pt reusita.
multumesc, ema

Mergi la inceput