FIV CU DR VADUVA - CRAIOVA (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Felicitari Mada! Sa va creasca mari si sanatosi!
Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalii spune:

Nico, cand o sa faci eco, hai cu vestea cea mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana1983 spune:

Buna,fetelor!
Nu am mai intrat de ceva timp...a luat o pauza...dar am citit toate mesajele voastre!
Madali,Nico felicitari pt reusita! Sa creasca mari si frumosi puiutii vostri...sa aveti grija de voi!:*
Marage am citit ca baietel o sa ai! Ma bucur pt tine! :*
Eu am fost saptamana asta la o prima consultatie la dr vaduva...foarte calm,m a ascultat, mi a tot pus intrebari...mi a inspirat incredere...
Inainte de a incepe tratamentul pt fiv am nevoie de o laparoscopie pt clipsarea sau scoaterea trompelor care au acel lichid in ele,hidrosapinx...a zis ca el opereaza la spitalul judetean in craiova...m a chemat in 4 martie la spital pt laparoscopie...
Am nevoie de sfaturile voastre ...sa merg pt laparoscopie la sp judetean in craiova sau sa merg in bucuresti la un spital privat? ....sa clipsez sau sa scot trompele cu hidrosalpinx? ...a facut cineva laparoscopie cu dr vaduva la sp judetean? Mie mi e cam frica de spitalele de stat...si prima laparoscopie am facut o la buc la spitalul privat sanador!
Astept parerile voastre,fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Ileana,fugi cat poti de spitalul judetean din Craiova....Dr Vaduva e ok,insa conditiile din spital,personalul lasa de dorit...
Daca ai posibiliate ,mergi la un spital privat in Bucuresti...esti safe din toate punctele de vedere...Bafta si mult succes puup


Mami de Irinuca
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Felicitari fetelor pt burtici si comorile din burtici!



Mami de Irinuca
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Ileana,de regula trompele se clipseaza...
Cumnata mea are o trompa clipsata tot din cauza de hidroxalpinx
Laparo a facut la Medlife cu dr Albu,,el i-a spus ca nu vrea sa scoata trompa pt ca se mai i ntampla sa deranjeze ovarele si la procedura de fiv ai nevoie de ele, asa ca a clipsat-o


Mami de Irinuca
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico_3181 spune:

Buna seara fetele, am vesti bune, un sac cu b#259;t#259;i, yupi....
si gre#355;urile sunt mai dese, de acum pot sa merg si la un ob-gin din Buc.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Neata fetelor1

Primavara vine cu vesti bune1 Sa stati cumintle si sa aveti grija de puiuti pana la toamna cand ii veti tine in brate!

Bebelanul meu creste iar noi am inceput sa facem planuri cum sa-i aranjam camera.

Ileana,Lumi aveti dreptate: spitalul din Craiova arata cam rau. Dar eu cred ca important e cine te opereaza...Si mai ales sa ne tinem puiutii in brate.

Maricica, cand vine barza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalii spune:

O dimineata minunata burticilor!!!

Eu in cele din urma am ramas cu un singur embrion
pt ca celalalt nu are inima
Acum sunt in aseptare sa se absoarba sau sa se elimine, sperand
ca nu il va afecta si pe celalalt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Mada,imi pare rau. Stai cumintica si ai sa vezi ca buburuza cea puternica o sa creasca mare!

Fetelor, sa aveti o primavara minunata!

Mergi la inceput