M-am hotarat.............adoptie(84)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Loriana, te asteptam cu vesti noi!!!!!! Ce se intampla?????????

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Eu st mai noua si nu imi dau seama exact care e diferenta????
Ce vor sa schimbe sau sa introduca in afara de anuntul prin sms cum k am fost pusi pe o lista?Si ca vor sa afiseze pe site nr de copii adoptabili si caracteristicile acestora.Altceva?Mie mi se pare k e cam acelasi lucru.Sau ma insel????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Pana la urma nu e o idee rea ce vrea ORA. Asa ar putea fi putin mai transparent sistemul. Acum nimeni nu stie pe cate liste a fost trecut, daca a fost vreodata selectat sau nu. Asa macar vezi ca te iau si pe tine in considerare.
Dar pana sa se intample asta mai e cale lunga, dupa cum merg lucrurile la ei......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Adica ceva de genul:ati fost trecuti pe lista pentru potrivire cu un copil."Ati fost pe pozitia 7, dar copilul a intrat in potrivire cu familia de pe pozitia 6 sau mai stiu eu care."
Pai nu te ia durerea de cap? E bine, intr-un fel k te anunta k a fost si dosarul tau bagat in deama.Oricum sunt si AS cumsecade care iti spun informativ cati copii au intrat in potrivire, dc ai fost trecut pe vreo lista si alte info, bineinteles fara nume...
Fetelor, eu cu cat discut cu lumea din jur de faptul k ne-am hotarat sa adoptam, cu atat aflu ca sunt f multe fam care au adoptat, sau st in "program de potrivire" pt adoptie...
Sper ca anul 2013 sa ne aduca cati mai multi copilasi, la cat mai multe familii.
Cine mai e in proces cu incredintarea? Lili, nu ne mai povestesti nimic?
Carmen, ce mai face fetita?
Fetelor, am uitat sa va spun, k mi-a zis o prietena de niste copilasi care sunt la AM.La noi in zona st f multi copii la AM, pe sate.Cate 2, 3 fara probleme de sanatate.Sunt marisori si merg la scoala, la gradi.Majoritatea AM au si copiii lor.
La niste copilasi nu a pus Mos Nicolae nimic in Ghete, iar la "fratiorii"lor a pus multe cadouri. Nu-ti vine sa strangi de gat pe AM? Si probabil se duce cu bonul de casa la PC k sa-l deconteze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Fetelor am intrat si eu pe mailul comun ,vreau sa va spun ca v-am privit comorile cu lacrimi in ochii,sunt superbi ,adorabili ,nu am cuvinte ,sa va traiasca si sa va bucurati de ei toata viata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Angelica
Intr-adevar, sunt niste copii adorabili.Asa cum sunt toti copiii, doar ca acesti copii sunt mult mai doriti si mai iubiti decat toti copiii din lume. De cate ori reuseste cate o fam sa adopte un copil, noi, cei care ne dorim acelasi lucru ne bucuram ca si pentru noi.Si iubim si noi aceste comori ca si cum ar fi comorile noastre.

Vom avea noi toate in curand o comoara ca acesti copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Fetelor, v-am scris ceva pe mail.
Sa-mi spuneti ce parere aveti.Am povestit si cu Printe.
Eu st socata!
Ma pun la Tv.Va pup! Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

mai valentina , ce poveste . am mai auzit de asa ceva , dar mi se pare o nebunie sa faci asa ceva .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Eu nu mi-as bate capul cu asa ceva. In primul rand nu stii clar care este realitatea. Poate fi sau poate sa nu fie cum zice gura targului. Nu de judecati si energii negative avem noi nevoie.
Si... fiecare are propria viata de trait si o face asa cum crede.

O dimineata minunata sa aveti!



Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput