M-am hotarat.............adoptie(84)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Buna dimineata, dragelor!!!!
La noi a nins toata noaptea, si acum ninge inca, e fff frumos afara.
Va doresc o zi placuta!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

poti sa scrii despre ce e vorba? eu nu am cont fb

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

da, este vorba de initiativa unor oameni deosebiti de a ajuta copiii din centre de plasament si nu numai, de Craciun,

pe facebook ei au postat scrisorelele copiilor iar noi, oamenii din cealalta lume putem fi Mos' Craciun pentru 1-2-3 sau mai multi copii de acolo

fiecare isi poate alege cate o scrisorica sau mai multe doar postand comentariu in dreptul scrisorii alese

cadourile se trimit la una din persoanele ce se vor ocupa de a le duce la centrul de plasament

bietii copii...... au pretentii atat de umile....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Eu si toti colegii mei de la servici ne-am mobilizat si anul asta banii pe care i-am fi dat la tombola cadourilor la servici (ca asa se tinea in fiecare an) au fost stransi si vom face pachete si cadouri pentru Mos Craciun pentru copiii din orfelinatele la care voluntariaza Adina, mai precis la punctele 2 si 3. Vezi topicul cu Voluntariat in orfelinate. Incercam sa fie niste pachete destul de consistente care sa acopere mai multe categorii de nevoi.
Deci... noi deja suntem Mos Craciun pentru... 36 de copii.

Am si scris acolo daca mai vrea cineva sa se implice...

In afara de asta am mai strans saci cu haine si jucarii (eu, sora mea si prietenele mele) pe care le-am trimis deja la actiunea Prietenii lui Mos Craciun, vezi la sectiunea de Umanitare.




Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iridessa spune:

La Multi Ani Nicoletelor si Nicolailor!!! Sanatate si Fericire!

Noi am fost cuminti, a venit Mosul.
Am pregatit ghetutele cu mare grija (nu prea intelegea ea de ce, dar nu s-a opus.
"Mama, uite! A venit! Am fost cuminte! Ce-i aici? Dafac? Nu pot, ajuta-ma! Uite, mama, uite tata!" Bucurie maxima! Am reusit sa filmam doar o patre din fericirea si incantarea ei!

Deja asteapta cu interes petrecerile de Craciun si serbarea de la gradinita; a inteles ca se primesc multe cadouri!!!

Sa petreceti in liniste de Sarbatori si sa aveti incredere! DD ne implineste dorintele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

Eu si toti colegii mei de la servici ne-am mobilizat si anul asta banii pe care i-am fi dat la tombola cadourilor la servici (ca asa se tinea in fiecare an) au fost stransi si vom face pachete si cadouri pentru Mos Craciun pentru copiii din orfelinatele la care voluntariaza Adina, mai precis la punctele 2 si 3. Vezi topicul cu Voluntariat in orfelinate. Incercam sa fie niste pachete destul de consistente care sa acopere mai multe categorii de nevoi.
Deci... noi deja suntem Mos Craciun pentru... 36 de copii.

Am si scris acolo daca mai vrea cineva sa se implice...

In afara de asta am mai strans saci cu haine si jucarii (eu, sora mea si prietenele mele) pe care le-am trimis deja la actiunea Prietenii lui Mos Craciun, vezi la sectiunea de Umanitare.




Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.


super
ma bucur enorm ca exista astfel de oameni
fara ei acesti copii n-ar avea nici macar acea farama infima de fericire efemera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Buna, fetelor!
La multi ani tuturor care poarta numele de Nicolae sau Nicoleta!
Ma bucur pt copiii din orfelinate care il vor primi pe Mos.
Si eu vreau sa merg la un centru de plasament de la noi, dar nu prea am voie.Totusi voi merge organizat cu un liceu, cu aprobare....
Anul viitor sper sa vina Mosul si in casa noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Neata, fetelor!
Va servesc cu o cafea virtuala si asteptam impresiile si reactiile comorilor voaste despre Mos Nicolae.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Buna Valentina!
Multumim pentru cafea, a fost gustoasa:-)
Eu inca nu am ce impartasi, dar stiu ca acesta a fost ultimul an fara copil, de la anul vom fi TREI!!!!!!!!! Astept cu nerabdare sa-i vad fata luminata de bucurie cand va descoperi cadourile, de craciun bradul cu toate frumusetile sarbatorii. Cum a zis si Carmen, cred ca atunci vom incepe sa traim!!!!

Mergi la inceput