M-am hotarat.............adoptie(84)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

in sfarsit am reusit sa activam PM-ul dar tot nu pot sa intru in albume sa vad pozele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

nu poti intra pentru ca prin PM vei primi instructiunile cu mail-ul unde sa le vezi . ti le trimit acum . pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriela_tutuianu

nu poti intra pentru ca prin PM vei primi instructiunile cu mail-ul unde sa le vezi . ti le trimit acum . pupici

"niciodata nu e prea tarziu"

multumesc gabriela, am primit mesajul de la tn, dar am incercat sa intru pe mailul de pe yahoo si nu ma lasat, pe ce pagina de web ar trb sa introduc adresa si parola?multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

pe yahoo

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Nu ma satur sa va citesc ,carmencat ai un dar de a scrie ,de a linisti ,multumim ca existi !
Si eu am trecut prin 2 pierderi de sarcina ,din pacate inca mai sufar , cred ca nu ma voi vindeca in veci ,am zile intregi in care intru in transa si pling ......pling pina simt ca nu mai am lacrimi .........dar nu incetez nici o clipa sa cred ca voi reusi sa string un sufletel in brate,indiferent prin ce metoda ........va ajunge in familia noastra ........sunt sigura !
Va rog frumos as vrea sa vad si eu poze cu minunile voastre ,sper ca nu indraznesc prea mult daca cer acest lucru !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Buna dragele mele, am reusit sa intru pe mail si sa vad pozele copiilor vostrii,sunt foarte frumosi, sa va traiasca, sa va bucurati de ei toata viata!Abea astept sa postez si eu acolo poze cu copilasul noastru!Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

sa-ti fie de bine si sa ne bucuri cat mai repede cu pozele voastre .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentina30

Draga mea Carmen, cuvintele tale ma intaresc si ma linistesc. Si eu imi fac o gramadaa de scenarii.Mi-am facut scenariu cum ar fi fost dc s-ar fi nascut, dc ar fi crescut cativa anisor si dc ar fi murit intr-un accident de masina, iar eu sa fi fost la volan si sa-l vad cum se stinge in bratele mele.Exact asa s-a intamplat unei d-ne asistente din spital ce m-a ingrijit pe mine.Si ea a avut o soarta grea.I-a mai ramas un baietel de cateva luni.A mai luat o fetita in plasament de urgenta.Mama ei murise la nastere.Nimeni nu o voia.Dupa ce a crescut-o cativa ani si a incercat sa o infieze, a aparut o bunica santajista care i-a luat-o si a suferit a doua oara.I-au aparut problemele de sanatate, dar tot nu s-a dat batuta.Acum baiatul se pregateste de facutltate si va pleca departe de ea si se gandeste doar sa fie sanatos, sa o sune din cand in cand si sa vina cat de des sau de rar va putea, k ea il va astepta...
Cu doamna vorbesc destul de des si sigur vom pastra legatura.Imi da putere orice discutie cu ea.Sper si eu ca peste ani sa pot da putere altora,asa cum face doamna, asa cum faci tu si toate fetele de pe acest forum care povestesc din propria experienta si sunt fericite, linistite si implinite.
Va rog sa ma iertati si sa ma intelegeti k rana e inca proaspata.pana si psihologii ne dau un an de vindecare.Dorinta noastra de a adopta va ramane in picioare, nu voi renunta la visul meu de a fi mamica.
Si nu o fac pentru k sa-mi zica altii k ma admira pt decizia pe care am luat-o.Cei care au proprii lor copii nu stiu cum e sa iei aceasta decizie.Au impresia k noi hotaram sa facem asta doar sa fim in randul lumii.Nici nu ma intereseaza randul lunii, nici nu ma intereseaza parerea lor.Eu voi adopta un copil pentru sufletul meu, pt fericirea noastra.
Pana acum 2 luni nici nu ma gandeam la cei care au adoptat sau cei care st pe acest drum.Doar k nu ii intelegeam pe cei care nu au putut avea proprii lor copii si au hotarat sa ramana singuri, cand ar fi atatia copii care nu au parinti.
Nu mi se pare nimic de admirat in aceasta hotarare.Mi se pare k acesti oameni care nu au copii si infiaza unul sau mai multi, sunt niste oameni normal, iar cei care raman singuri pt k st impotriva adoptiei sunt...mult jos.k nu e sangele tau, k dai averea la straini, k mai bine o lasi la nepoti, k poate iti da in cap? nici nu mai vreau sa comentez...
Nu zic ca ar trebui toti sa infieze un copil, daca ii pot face pe ai lor,dar dc nu poti face....in fine, iar ma repet.



Doamne zici ca nu-i adevarat!!!
cand ii aud pe astia cu averea - auzi, ca dai averea la straini
oamenii astia nu gandesc nici la jumatate de metru daca pot spune asa ceva
incredibil!
ma revolta astfel de idiotenii!!!

si Valentina! nu iti mai face procese de constiinta (in masura in care poti sa n u iti mai faci)
nu aveai de unde sa stii ca se va intampla asa... astfel incat sa ceri nasterea la 7 luni. nimic nu prevestea ceva rau

deci.... nu ai nici o vina!!!!! esti victima sortii si atat
nu esti calaul, nu esti nici Dumnezeu!
esti un simplu om, schilodit de greutatile astea
dar trebuie sa te ridici! ce ti s-a intamplat tie e nu dureros ci ..... nimicitor!!!
dar nu ai alta solituie decat sa te scuturi de praf, sa te stergi de sangele de pe genunchii zdrelitzi, asa cum te-a ingenuncheat soarta, si sa-i dai un shut in fund (sortii).
pentru ca soarta ne-o mai facem si singuri. si e timpul pentru tine sa iti faci singura soarta. fara sa mai asculti pareri 'pertinente', fara sa te mai lasi compatimita, fara sa te mai justifici.

pur si simplu, fa-ti destinul singurica, adopta un copilas, lasa-l sa te faca fericita din nou si ai sa vezi ca viata va capata un nou sens si pentru tine si pentru sotz.

te citessc mereu si te admir pentru forta cu care te-ai ridicat mai puternica
fi asa in continuare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Buna, fetelor!
Ieri si azi nu am putut sa va scriu pt k.....nu mi-a mers tastatura.A varsat copilul meu cel mare(sotul) cafea pe ea si ......gata.Nici nu o aveam de mult, cam de o luna o schimbasem.
Zicea sa merg k are garantie.Pai garantie cand e defect tehnic, nu k ai varsat tu cafeaua.
Si eu care ma plangeam k nu am copii
Unde mi-e pijamaua?Imi dai un prosop?Mai am lame de ras?Este ceva de mancare? Toate cu un "te rog"dragut, dar....inca nu stie pe unde st lucrurile in casa lui.
Nu zic k nu s-ar descurca, dar dc st eu...
Cred k e mai bine sa luam un copil mai marisor.Sa avem grija de tati
Cat despre mine si starea mea.... iar pic, iar ma ridic.Azi am mai dus din jucariile bebelui meu unui alt bebe.M-am despartit cu greu de ele,ma gandeam k totusi se va naste puiul mei din burtica.
Poate se va naste copilasul meu curand, sau poate deja s-a nascut si ma asteapta, dar nu-l voi putea avea niciodata bebe mic.
Azi s-ar fi incheiat sapt 40.Am fost in Real si m-am uitat la jucarii.Mi-a placut o papusa si am luat-o.Nu stiu de ce si pt cine....
Monique, ai dreptate ce zici cu cei care tin la avere...si sa stii k st f multi printre noi.
Parca atunci cand murim o luam cu noi.
Fetelor, am vazut pozele cu comorile voastre.Sunt copii minunati.Sa va traiasca, sa fiti toti sanatosi si sa va bucurati de ei pana la adanci batraneti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SakiMir spune:

Buna fetelor, nu am mai intrat de o perioada, am mai citit cate putin pe forum.
ma bucur pentru cele care ati reusit, sa fie cu bucurie si sanatate.
Lili, draga mea ma bucur din suflet pentru tine.
Noi avem atestatul nici de o luna, si o sa mergem sa vedem deja un copil, abia astept.
ce parere aveti de etnie, rroma? ati optat sau adoptat careva?
zerkalo, la tine ce mai e nou?
valentina, bun venit, DD sa te ocroteasca si copilasul mult dorit va veni la voi exact cand trebuie. Mare este puterea lui DD.Aveti incredere!
as dori sa vad si eu pozeee!!! ma ajutati?
un curand

Mergi la inceput