Bobocei de septembrie-octombrie 2012!(5)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Anka poate nu are secretii si e doar infundat nasucul, zic asta ca daca ai incercat cu de toate, de ce nu ies? Cu apa de mare si aspirare ar trebui sa iasa. Eu am aparat de aerosoli, este f bun pt mai maricei asa, si acum la 6 ani ai lui D il folosesc la raceli.

Corina eu chiar m-am luat se sefu de scara ca la trecut la intretinere pe Frichi, desi am nascut pe 25 august si am venit acasa pe 3 sept, practic n-a stat deloc, nici noi n-am fost acasa 3 sapt aproape, am platit degeaba, dar unii nu mai pot de grija altora, parca ar castiga ceva din asta...

Azi am facut de-a treaba... is franta... Frichisor a dormit putin dimineata si apoi a dormit de la 1 la 5.30, am bagat si eu un somn la pranz, pe vremea asta de kk... acum doarme de la 8, a adormit singur in seara asta, mai nou seara nu vrea singur, ori la san ori plimbat putin si cade repejor.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna seara!

Moro cum mai esti?
Bobuletz, da, ai dragonita cuminte!
Oli, tot greu cu iesitul afara?
Mami.ilinca, ce mai faceti voi?
Mirabela, era mai bine probabil unde era mort de somn. Sau nu stiu nici eu sa il adorm, s-ar putea si asa. Pana la urma azi a dormit ceva cu tzitzi si afara in 2 reprize. A tot vrut sa pape, oare e la puseu?
Stelutz, Andreea, va imbratisez!
La gaze, plans de burtica si kaki la 2 zile il inscriu si pe pingu mic. Din spital nu am mai resusit sa isi regleze tranzitul. Micutul de el!

Va pup caci a adormit! Mi-e dor sa stam mai mult de vorba :(



Pinga cu Pingu mic Luca

-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Kytanut
Va pup pe toate !!!
Am citit din urma.Nu mai retin sa raspund la fieare in parte ...
dar...
Olivia,sanatate mamei tale.
Stela,condoleante.Imi pare rau de pierderea suferita.
Kytana,off prin ce ai trecut si tu,draga de tine.

Mi-e somn...ne auzim mine
Pupici !!!

Am avut cateva zile cand nu am avut chef de laptop...

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna dimineata fetelor, noi ieri am fost la vaccinarea de 2 luni. Am facut si cele 2 optionale, s-a scancit f putin pt ca l-am facut cu crema cu ceva anestezic inainte cu o ora. I-am tot luat temperatura pana la 11 seara si nu a crescut, am crezut ca am scapat. La 3 cand s-a trezit sa manance avea 38,4 si i-am dat jumate de supozitor, i-am dat sa pape, la 4.30 avea 38,si i-am mai pus jumate de suppzitor si l-am mai tinut in brate pana 5. 30 apoi l-am pus in patut. La 6.3m avea 37.6. Acum doarme dar ii voi lua imediat din nou temperatura. Sper ca nu i-a crescut din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Neata!
Raportez si eu de trei zile un bebe agitat cand e vorba de sonicul de noapte ,pana adoarme se zbate efectiv da din manute picioruse,are transpiratii reci pe frunte si am inteles ca asta este lipsa de calciu,asa ca-i vom face niste analize.In rest e acelasi peste zi si odata adormit seara nu se mai trezeste peste noapte ,dar pana adoarme ...of cat se chinuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Pe mine ma tenteaza caruselul portabil tiny love si cred ca i-l va aduce mosul uite asta este : http://www.baby-online.ro/carusele-muzicale/2117-carusel-muzical-portabil-ia-ma-cu-tine-tiny-love.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata!

Norma, 3 vaccinuri intr-o zi? Nu e cam mult? Eu ma gandeam daca sa-i fac rotarixul si pediatra mu-a zis sa treaca 28 zile de la Infarix.
Nici nu stiu ce sa fac. Voi il faceti?
Am vazut ca mai nou e moda sa nu se mai faca vaccinuri.

Adina, si Maya transpira la cap mai ales cand suge. I-am zis drei luna trecuta si a zis ca de la efort. Si mie mi-e sa nu fie lipsa de calciu...
Am vazut ca e 155 lei caruselul pe site-ul acela. La Farmacia Tei e 113 lei (zici ca am actiuni la ei, asa le fac reclama :))) https://comenzi.farmaciatei.ro/advanced_search_result.html?search_in_description=0&keywords=Carusel&sort=pret_asc
Am pus linkul cu toate caruselele pe care le au, ca mai intreba cineva de carusel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Buna dimineata !
Sunt zombilica, vorba Oliviei. Iris si-a dat somnul peste cap ieri si, drept urmare, la 10 jumate seara dormea. S-a trezit la 1 si s-a culcat cu chiu cu vai la 3. Si apoi iarasi foiala si chitaiala. N-a urlat, doar ca nu vroia sa doarma, se foia non-stop. Se rostogolea pe burtica si apoi misuna cu capul de pat. Are obiceiul asta taaare nesuferit. Cand o ridic, are obrajorii si nasul iritati si rosii, arata ca o mica betivanca
Acum e treaza, sta la carusel, dar s-a plictisit deja dupa jumatate de ora. Apropo de carusel. Am vazut ca a pus Adina un link. Si noi tot Tiny Love avem, modelul www.strollers.ro/Accesorii_Patuturi/Carusel-Muzical-Alina-si-Canta_codeTL-66.aspx" target="_blank">TL66, numai ca nu am platit 350 lei cat cer hotii astia, ci l-am luat cu 255 de la farmacia Bebe Tei. Eu sunt tare multumita de el, bebe sta in patut si butoneaza de zor, uneori da si cu piciorusele, regleaza si volumul . Partea si mai buna este ca, atunci cand bebe creste, scoti bratul acela cu jucarii si ramane o valijoara pe care bebe o poate lua dupa el/ea, ca jucarie independenta.

Mai e cineva care nu vrea sa-si vaccineze bebelusul? Sotul a citit ca nebunul pe internet toate prostiile si acum s-a razgandit in privinta vaccinarii. I-am facut Infarix hexa la 2 luni si nu vrea sa-i mai facem si rapelul si niciun alt vacccin. Am o luna la dispozitie sa-l fac sa se razgandeasca, eu vreau sa-i facem rapelul la Infarix, mi-e mai frica de efectele nevaccinarii, decat de cele ale vaccinului in sine...

Mami de dragonita Iris !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Norma imi pare rau ca a facut febra, banuiesc ca i-ai pus paracetamol, nu? I-ai pus la 3 apoi la 4.30 tot paracetamol? Eu folosesc cate o doza la 8 ore si, daca nu scade, alternez la 4 ore cu altceva, de ex. daca pun paracetamol la 6, peste 4 ore, la 10 ii dau un nurofen, practic ies pe zi 3 doze de paracetamol si 3 de nurofen. Spun asta pt ca eu ma tem sa nu faca vreo alergie asa de micut.

Adina noua ne-a dat calciu 10 zile pe luna in lunile cu "r" dupa controlul de 3 luni, asa i-am dat si lui D, eu una nu l-as intepa asa de mic... parerile sunt impartite cu calciul asta dar eu prefer sa-i dau, ei cresc f repede si au nevoie.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Olivia stii ca eu am intrebat de Rotarix de vreo 2 ori si nu prea mi s-a raspuns... va spuneam ca si D a facut rotavirus la 8 luni cu manifestari destul de aiurea, am ajuns la spital cu perfuzii... ideea e ca intre timp m-am lamurit si nu-l mai fac, am inteles ca ideal era sa i-l fac la 2 luni sau tre sa astepti o luna de la ult vaccin. Nu-l mai fac pt ca pediatrul mi-a zis ca doar 10% din cazuri fac forme mai grave, restul se manifesta cu o diaree fara prea multe complicatii. Plus ca mai nou se aud multe chestii nasoale despre vaccinuri... deci, nu-l mai fac, asta e!


*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput