FIV la Clinica Promed System(4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

buna fetelor,
Engi,am intrat doar sa-ti spun sa nu-ti mai faci probleme,doza ta de stimulare nu este mare,eu la ultimul fiv am facut cu 600 gonal si 300 luveris,deci 900,chiar am crezut ca explodez,mai ales ca eu am un singur ovar,dar nu a fost asa,m-am simtit doar foarte obosita.Am mai facut stimulari cu 600,mai sunt si alte fete,asa ca stai linistita nu esti in pericol Cat despre medrol,l-am avut si eu si am mancat in continuare ca de obicei,eu nu exagerez cu sarea,dar nici nu mi s-a spus sa fac atentie.Endometrul cu cat mai gros cu atat mai bine,ideal ar fi 10-12 la transfer,dar peste 7,8 este ok.Deci la tine mai are timp sa creasca,poti sa bei un pahar de vin rosu seara,se zice ca ajuta.Sper ca te-am ajutat putin,iti tin pumnii sa fie bine
Lumynyta bafta multa si tie
Gabriela


http://dcmf.daisypath.com/JdXUm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

sa fiti cuminti si sa nu uitati sa curatati ghetutele .

pe toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

va astept sa va anuntai cele care ati facut fiv la promed , cele care ati ales un medic de la promed si cele veti face fiv sau alte poceduri cu un meci de la promed pentru a actualiza prima pagina . am ceva timp liber .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

Buna Gabriela,eu am facut fiv la Promed,cu doamna dr Deliana Predoi,rezultat cu beta pozitiv,cu o valoare de 14,28,dar oprit din evolutie la doua saptamani ! inca nu se stie de ce s-a oprit din evolutie !Acum sunt in luna de transfer,cred ca pana pe 16 o sa transfer si cei 3 embrioni ,acum cu Dumnezeu inainte,nu am nici o putere decat sa ma rog Bunului Dumnezeu,sa fie bine,sa se prinda bine!

Ma duc sa-mi pregatesc ghetutele,poate vine Mosul si sper ca la anul sa vina si la bebei nostri,aceste dezamagiri sa fie de domeniul trecutului!
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

sa cureti bine ghetutele ca se pare ca vine cu 3 surprize lipicioase . macar unul sa stea 9 luni la caldurica .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

mersi Gabi,sa te auda Dumnezeu si tu sa te vindeci de aceea boala misterioasa,de fapt numai la noi in Romania se intampla asa ceva !Oare de ce?chiar nu avem medici buni? eu cred ca sunt buni,dar nu stiu sa puna in aplicare tot ce au invatat !
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Buna fetelor.
Mos Nicolae ce v-a adus?Mie mi-a adus un folicul.
Scuze ca nu am mai intrat dar nu am fost in stare....am fost foarte obosita....ieri am fost la eco....am ramas tot cu 5 foliculi dar dispusi altfel....la ultima eco aveam 4 fol pe ov dr....acum am trei(sunt de 11,42... 12,08....15,93).....pe ov stang aveam unul si acum am doi (13,72...7,38).Am revenit la situatia de la prima eco, cu doi pe ov stg si trei pe ov dr.Endo este acum de 6,28.
Raspund greu la stimulare dar dna. dr. a zis ca dansa recolteaza tot ce gaseste chiar daca unii nu sunt maturi si-i lasa intr-un mediu de cultura sa se dezvolte si apoi lucreaza cu ei.eu fac fiv-icsi.
Am intrebat cand fac punctia. In functie de eco de maine stabilim daca e luni sau marti.
Am mai intrebat daca din cei cinci foliculi care ar fi fara ovul.A zis ca cei patru mari par afi plini pt ca am plecat de la inceput cu ei si au crescut constant.Doamne ajuta.
Nu mai suport sa-mi fac injectii in burta......
Sa aveti o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

se pare ca endometrul creste binisor . insa cred ca punctia va fi marti . asteptam sa vedem ce spune astazi la eco . domane ajuta sa creasca cat trebuie , sa fie maturi adica , pentru ca asta ii ajuta sa reziste .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna engi ,ma bucur ca ai foliculi destul de buni,ai sansa sa se fecundeze toti,Doamne ajuta maine la eco !
Fetelor ,care din voi ati avut acidul folic( folatii) marit,adica limita este 18 iar eu am 73,5 ,mi-se pare fffff mare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolpa spune:

Care este diferenta intre FIV STANDARD CU TRANSFER si FIV STANDARD fara TRANSFER vad ca e o diferenta de aproximativ 20 mil lei dar nu am inteles exact ce inseamna?

Mergi la inceput