FIV la Clinica Promed System(4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna engi,da ai gresit ,nu am primit nimic,mai bn da-mi email la :luminitas81@yahoo.com,sau mai cauta pe facebook,vezi ca am la prieteni voluntari SOS infertilitatea si pe ileana ciuculete.
Apropo de foliculi eu am avut 12 ovocite,din care sau fecundat 8,apoi au ramas 5 embrioni,am transferat 2 in septembrie s-au prins pt 12 zile apoi s-au oprit din evolutie .Acum sunt in luna de transfer,cred ca pe la jumatatea luni,o sa fac transferul,acu cu Dumnezeu inainte !Eu mai am un hop pana la transfer,tb sa fac punctia de chist ,cred ca sapt viitoare!
Tu nu mai sta asa stresata ca outele tale oricum cresc si fara sa te gandesti intruna la ele,inseamna ca la transfer ce mai faci !atunci tb chiar sa stai relaxata ,mai bn cerei doamnei dr un tratament pt linistea ta,asta cred ca o sa cer si eu,pt ca sunt tare stresata !
Mergi la sf biserica si roaga-te,daca nu poti ajunge la biserica roaga-te oriunde te ai afla,Dumnezeu ne va rasplati dupa atata chin !

poate ne intalnim marti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

engi , asteptam cu nerabdareee.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Sunt un pic dezamagita.
Deci , pe ov. dr aveam 2 fol iar acum am doar unul....pe ov stg aveam 3 si acum am 4(unul mai mic)...mi-a marit doza de menopur- acum fac 2 fiole in loc de una si gonalul a ramas pe 300.....dimensiunile la foliculi le-am uitat dar astept mail de la Andreea....am cam bocit dar sper sa fie bine pana la capat.Endometrul parca avea 4,5 mm....mi-a dat ovule de luat pt a ajuta edometrul.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

BUNA ENGI,MA BUCUR CA TE-AM CUNOSCUT AZI,ESTI O FATA CARE PE MINE M-A INVESELIT,CU MULT SIMT AL UMORULUI,CU TOATE CA IN SUFLETUL TAU ESTE TRISTETE,DAR TB SA MERGI MAI DEPARTE !
DECI IN TOTAL AI 5 OVULE,EU ZIC CA ESTE BINE SI MAI ALES CA TI-AU MARIT DOZA,OR SA MAI CREASCA SI POATE MAI CRESC SI ALTI,DE ABIA ESTE PRIMA ECO,AI RABDARE !NU DISPERA,TU NU VEZI CA EU DACA AM AVUT 12 FOLICULI, CE FOLOS ,CA S-AU FORMAT DOAR 5 EMBRIONI,ASA CA LA TINE POT SA FIE DEOCAMDATA 5 EMBRIONI !
CAND TE MAI DUCI LA ECO? EU MA DUC LUNI,A ZIS CA CHISTUL SI HIDROSALPINXUL S-AU ABSORBIT ,M-AM BUCURAT FFFFFF MULT,NICI NU IMI VINE SA CRED,EU IERI DEJA MA VEDEAM PE MASA DE OPERATIE,DAR UITE CA DUMNEZEU M-A AJUTAT SI AM SCAPAT ! ASA O SA-TI AJUTE SI TIE,AI INCREDERE IN DUMNEZEU !
BAFTA TUTUROR FETELOR !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

asta este . nu poti decat sa mergi inainte engi . nu este rau , dar stii si tu ca nu este nici extra de bine . esti o luptatoare si bb va fi la fel . deci , din cei pe care ii ai , unul doar trebuie sa fie luptator . si iti doresc 9 luni de visssss .....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Multumesc fetelor...
m de luat in continuare gonal 301 menopur 75 -doua fiole si Cetrotide -o fiola.
Am mai primit Medrol si Climen.....Climenul stiu ca este pt endo....dar Medrol?....pt asta trebuie sa mananc fara sare?
Foliculii- primii 4 sunt intre 9 si 12 mm...iar cel mai mic are 6 mm-asta e cel care aparut acum.....endo are 4,6 mm....cred ca e cam mic...
Doja mea de stimulare deja este cu mult peste maxima admisa....asta ma ingrijoreaza.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Lumi ma bucur pt tine.....ai mai trecut de un obstacol......si eu ma bucur ca te-am cunoscut....sper sa ne mai vedem.
Joi merg la eco....mai vedem atunci.
Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

medrolul este pentru a incetini un pic raspunsul organismului ( al imunitatii ) si sa te ajute la implantare . endomentrul este nitel cam mic . in ce zi esti exact ?

vezi ca nu trebuie sare deloc , altfel te faci precum butoiul . unele legume au sare . o sa te indrepti spre condimente pentru a compensa lipsa de sare , dar vezi ca usturoiul are multa sare . si eu mananc nesarat , asadar sunt sora ta in suferinta . acum m-am obisnuit . si chiar as spune ca imi place . cred ca nu voi mai adauga sare deoarece legumele au sare . sa vezi cat este de sarat oul . acum simt care este mai sarat si care nu . ardeiul rosu mi se pare sarat . bine asta nu inseamna ca nu ai voie sa le manaci , ci doar ca ele iti vor aduce necesarul oricum . sarea pe care o punem in mancare este suficienta pentru un elefant in fiecare zi . stiai ?

sa fie bine , restul nu mai conteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Multumesc Gabriela.
Vineri seara am inceput stimularea...adica ziua doi de ciclu.
Climenul ajuta la ingrosarea endo?
Pe la cat trebuie sa ajunga endo?
Mie mi se pare doza foarte mare de stimulare, voi ce credeti?





Ce nu te doboara te face mai puternic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

parerea mea este ca nu trebuie sa-ti faci griji cu privire la protocol . adica dozele se ajusteaza oricum din mers . daca esti in ziua 7 mai are timp sa creasca . in ziua 12 vedem cat este . sa se dubleze .

daca ai probleme cu dozele , intreaba pe una din fetele care se ocupa de fiv . trimite un mail daca nu vrei sa vb la telefon si iti vor raspunde .



Mergi la inceput