FIV la Clinica Promed System(4)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Gata a trecut euforia.
Lumi multumesc mult.....o sa fie si la tine bine......ai incredere.
Miki multumesc mult.
Cris sunt datoare pt sfaturile tale.Multumesc.
Lorelai mi-aduc aminte ca si tu ai fost sportiva. Gresesc? Da, am trecut prin multe: cancer cu metastaza, iodoterapie, multe, multe depresii....nu am fost racita nici macar odata si deodata ma trezesc cu nenorocirea pe cap in conditiile in care absolut toate analizele erau bune, punctia,marcarii tumorali, pana si vsh era 2....din aceasta cauza a fost socul foarte mare.
Dar sa se duca in pustietati relele si sa vina cele bune.
Pe 8 sau 9 merg la eco.....am mai primit in plus un Utrogestan si Longest-o fl la 3 zile.....in rest tratamentul ramne la fel cu tot cu fraxeparine.
Ma rog la Dumnezeu sa ma ajute sa duc sarcina asta la capat.
Ieri m-am speriat un pic pt ca aveam simptome de ciclu.....si acum mai am dar sunt mai slabe.....sper sa fie bine. La voi au fost prezente simptomele astea? Posibil sa mai persiste.
Voi cat ati avut beta la 14 zile de la ET?
809 credeti ca este pt 2?
Va pup si va multumesc mult pt sustinere. Tare mult a contat pt mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:



bravooooooooooooooooo ! ai reusit . felicitari !

am mai spus eu ca e mai bine cu 2 bebe - nu trebuie sa treci de 2 ori prin experientele si emotiile prin care ai trecut . doamne ajute sa fie o sarcina usoara . meriti dupa cate ai suferit .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Engi eu zic ca sigur sunt 2 bebei. Eu la 14 zile de la ET am avut beta 454. Dar exact cum spune si Gabriela, si eu sunt de parere ca e minunat asa, cu siguranta putin mai greu cu ei dar frumos...cand vor creste vei fi asa mandra de ei..
Stai linistita ca simptomele de sarcina la inceput sunt identice cu cele menstruale, pana si eu care am fost fara simptome, la inceput aveam dureri usoare de burtica ca si cum mi-ar veni ciclul, deoarece uterul incepe sa creasca imediat si se intinde. Important e sa nu ai sangerari...si chiar daca ar fi, nu inseamna neaparat ca se pierde, dar trebuie anuntat de urgenta medicul. Insa nu va fi cazul.
Doamne ajuta sa ai o sarcina usoara si la termen !!! Ma bucur nespus pt orice fata care reuseste, e tare greu cand ajungi sa apelezi la proceduri gen FIV...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Engi,eu nu am fost sportiva.
Si eu cred ca sunt 2 bebei la beta acesta,insa si unul daca este,e foarte bine prins.Mi se pare ca tu ai facut ET cu embrioni de 48 ore,nu?La mine beta a fost 1721 in ziua 18 cu embrioni de 72 ore .Am avut aceleasi simptome ca si tine la inceput,dureri usoare ca de CM.Poti lua NOSPA.Bafta multa in continuare,sarcina cat mai usoara!Sa ai grija de tine si daca sunt 2 sa faci tot posibilul sa stai acasa(in concediu de risc maternal).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Multumesc fetelor.
Lorelai, am facut ET la doua zile de la punctie.Sper sa fie doi.Vreau sa fie doi.Beta al meu ,dupa valorile de la clinica, e valabil pt inceput de saptamana cinci.Eu am patru sapt si doua zile. Cred ca am calculat bine.Doamne, chiar doresc sa fie doi.Dar si unul este bine, sanatos sa fie.Tu ce mai faci?
Cris, tu ai gemeni?
Gabi tu ce mai faci?....cand incepi?
Lili pe unde umbli?
Pe mine ma incearca o raceala....am baut azi ceai de lamaie....sper sa treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Engi,noi suntem bine,avem aproape o lunita.Sarbatorile acestea le simt si eu cu bucurie,imi amintesc ca de fiecare data cand venea Craciunul eram atat de trista pt ca nu aveam un bebe al meu.Sa dea Dumnezeu sa ai gemeni,sa nu te mai chinui cu alta procedura,si asa ai suferit atat de mult...Exista o recompensa pentru tot ceea ce ai patimit.
Sa te feresti de raceala.Am avut si eu in primul sau al doilea trimestru si am luat oscillococcinum intr-un final si a fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Lorelei te-am "prins" pe aici,,
Felicitari ptr printesa!! Sa va umple sufletele de fericire si sa fiti sanatosi cu mic cu mare!

Engi(chiar daca nu ne cunoastem) felicitari si sa ai o sarcina dusa cu bine la termen!
Beta cred ca difera de la pers la pers,, eu am avut in z 14 cam 1800, fusese un

Sarbatori Frumoase alaturi de cei dragi! sanatate si vise implinite in anul care vine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Jaguar,merci frumos!Am intrat aici sa o citesc pe Engi pe care o stiam de la FIV Sibiu si care a reusit acum sa ramana graviduta.Tu ce faci,cum mai esti?Pe cand o noua incercare?Iti doresc mult mult noroc si fie ca urmatorul Craciun sa il sarbatoriti intr-o formatie mai mare.
Sarbatori Fericite tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Engi nu am gemeni, am transferat 2 embrioni de ziua 2 si s-a prins doar unul, pe care il asteptam acum cu nerabdare. De fapt, o asteptam, ca e o mica printesa.
Am insa o prietena care are gemeni identici, obtinuti pe cale naturala chiar.
Iti doresc sa fie 2 bebei, mai ales ca asa iti doresti. Insa vei sti cu certitudine daca e unul sau 2 abia la ecografie. Baftaaaaa !!!!

Fetelor vreau sa va doresc un an nou mai bun ca oricare altul, cu multa sanatate si teste pozitive !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

BUNA FETELOR ,VA UREZ UN AN MAI BUN,SANATATE ,INTELEGERE SI MULTE LINIUTE ROSII ! SA DEA BUNUL DUMNEZEU SA NE IMPLINIM VISUL DE A FI MAMICI !
LA MULTI ANI !


BAFTA ENGI ,AI GRIJA DE TINE !

Mergi la inceput