FIV la Clinica Promed System(4)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

eu zic sa zambesti . ai de ce . si cumpara si tu un test de incredere maine .

te pup . maine vei zambi , sigur .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

engi, acum chiar nu ma mai abtin si iti zic din toata inima: FELICITARI !!! esti insarcinata!!! eu nu mai am niciun dubiu, daca ti-a iesit acum la testul de pipi 2 liniute, e clar ca beta a crescut...la valoarea 8 nu iese pe test...iar daca era de la pregnyl valoarea se reducea nu crestea, dar oricum pregnylul l-ai facut deja demult...Sfatul meu este sa faci iar beta, o sa vezi ca a crescut si apoi sa il repeti la 48 de ore sa vezi daca se dubleaza, asta inseamna ca sarcina evolueaza bine.
Bravo, o sa ai un Craciun cu adevarat fericit !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Multumesc fetelor. Aseara pe la 12 noapte am mai facut un test Barza
Gold......pozitiv ldar a doua liniuta un pic mai stearsa......mi-e frica sa ma bucur.....of,
Cris multumesc din suflet.
Gabriela iti doresc si tie doua liniute.
Cris tu cum mai esti. Daca urmaresti sarcina la Promed unde o sa nasti?
Va pup si Craciun fericit si multa, multa sanatate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Lili pe unde esti?
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Engi eu sunt bine, la eco a iesit totul bine, placenta arata bine, col inchis, lichid amniotic suficient, bebe a crescut are 1,700 kg si se misca non stop. Partea mai nasoala e ca am inceput iar injectiile cu Clexane, nu putem renunta la ele ca mi-a iesit fibrinogenul extraordinar de mare, el creste in sarcina dar la mine e exagerat...asta e, fac oricate injectii e nevoie, doar sa fie bine pana la capat.
Eu voi naste la Regina Maria, dupa cat am asteptat copilul asta nu vreau sa risc nimic iar din maternitatile de stat stiu multe cupluri ai caror copii au plecat acasa cu infectii luate din spital, si destul de grave...ca sa nu mai zic ca nasterea si statul in spital cele 3 zile a fost pt mamici o trauma nu un moment unic asa cum ar trebui sa fie. Mi-am facut un card de credit si o sa platesc nasterea in rate, nu am nici dobanda deloc...banii ii facem noi, copilul insa e cel mai important.
Tu cat mai astepti sa faci beta? Eu iti spun sigur ca e deja mareeeee... sa stii ca testele de pipi nu sunt toate la fel de sensibile, unele se pozitiveaza mai greu altele mai usor, e normal ca la unele sa iti iasa liniuta mai slaba iar la altele mai pronuntate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Engi, mi-au dat lacrimile. Felicitari in toata inima! Vei avea un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Cris ma bucur ca sunteti bine.....pup burtica...
Lauricea mie mi-au dat lacrimile cand ma gandesc ca nu ma cunosti si totusi traiesti alaturi de mine aceste emotii....multumesc din suflet si sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti.
Mie mie somn mereu.
Cred ca maine merg la Promed sa fac beta.
Eu nu am mutatii dar fac clexane si mi-e frica sa renunt la ele......cat de rau fac daca le i-au in continuare.?
Cris trebuie sa merg iar la dr Uscatescu? Ma gadeam sa trec maine daca tot merg la beta dar am inteles ca nu trebuie sa fac clexanul. E corect? O gasesc maine? Nu am nici un nr de telefon.
Va pupici......eu astept colindatorii.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Cris ma bucur ca sunteti bine.....pup burtica...
Lauricea mie mi-au dat lacrimile cand ma gandesc ca nu ma cunosti si totusi traiesti alaturi de mine aceste emotii....multumesc din suflet si sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti.
Mie mie somn mereu.
Cred ca maine merg la Promed sa fac beta.
Eu nu am mutatii dar fac clexane si mi-e frica sa renunt la ele......cat de rau fac daca le i-au in continuare.?
Cris trebuie sa merg iar la dr Uscatescu? Ma gadeam sa trec maine daca tot merg la beta dar am inteles ca nu trebuie sa fac clexanul. E corect? O gasesc maine? Nu am nici un nr de telefon.
Va pupici......eu astept colindatorii.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Daca pe 12 dec am facut ET eu cate saptamani am?doua sau patru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

esti in grafic pentru 4 saptamani . felicitari inca o data si mult succes maine la intalnirea de la promed pt beta .

asta inseamna ca vei naste in vara - august . cand te gandesti unde vei naste sa iei in considerare ca spitalul unde vei merge sa fie dotat cu ac .

te pup

Mergi la inceput