FIV la Clinica Promed System(4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

gabriela ma poti trece, poate asa mai prind curaj fetele care intra... eu stiu ca inainte de fiv cautam disperata reusite ca sa imi mai ridic moralul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Multumesc Cris.....tu cum esti?
Gabriela ce mai faci?
Azi a trebuit sa-mi fac TSH si freeT4 si nu m-am putut abtine sa nu fac beta.
Val.este de 8.75 si sunt in ziua sapte de la ET......inca nu ma bucur.....nici nu stiu daca am motive sa ma bucur.
Va pup.
Lumi pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

te-a cam mancat engi . trebuia sa mai stai macar 2 zile . este adevarat ca nu este grozav rezultatul , dar sunt fete care au facut beta in z 12 si era sub 10 , apoi a crescut dintr-o data .

asadar nu trage nici o concluzie pana in ziua 14 . si te rog ai rabdare . poarta-te ca o femeie insarcinata , vorbeste despre asta , alinta-te .

doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

engi eu sunt bine,multumesc de intrebare, maine ma duc la ecografie si control, dar pana acum a decurs totul f bine, multumesc lui Dumnezeu. Insa abia mi-a scos Clexane dna dr, si maine aflu daca o sa il reiau sau am renuntat de tot la el, caci m-a pus sa fac niste analize si in functie de asta si de cum se va vedea la eco ca circula sangele pe arterele uterine, dna dr va decide, Eu sper insa sa fie bine si sa fi scapat de injectii, ca m-am saturat rau de ele de 7 luni zilnic...dar oricum voi face tot ce e nevoie sa fie bebe bine, suport orice, asta clar.
Maiii...ai mare grija de tine, caci beta ala in ziua 7 chiar e promitator. Nu vreau sa iti dau foarte multe sperante acum dar eu stiu ca beta peste 5 e considerat pozitiv, eu zic ca sigur se incearca o implantare acolo, acum Doamne ajuta sa creasca cum trebuie. Eu stiu pe cineva care a avut beta 8 dar nu mai stiu exact in ce zi, insa cu siguranta nu mai devreme decat tine, si acum are un baietel minunat. Eu cred ca vei avea cel mai minunat Craciun dar ma abtin cu felicitarile pt moment... Abia astept sa ne dai de veste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Asa e, Gabriela....m-a mancat si acum ma scarpin.
Cris, ma bucur ca sunteti bine.Si eu am Clexane, preventiv, pt ca eu nu am mutatii dar dna. dr. Bolintineanu da preventiv.Dar cred ca fac alergie de la el.Se roseste locul unde fac intepatura si dna dr a zis sa schimb pe Fraxeparina.....dar mie mi-e frica rau sa schimb....ar trebui de maine sa fac asta dar nu stiu ce sa fac.Voi ce credeti?....sa schimb?Daca fac alergie la el e rau pt gogosicile mele?
Ma dor sanii mai ales stg, am junghiuri mari....si ete si mai mare decat dreptul, care nu ma doare deloc......ciudat.
Legat de beta hcg dna dr spune ca nu poate fi interpretat pt ca poate fi influentat de pregnyl.Dar eu am facut pregnylul pe 8 Dec. la ora 8 seara.Cred ca a iesit din sange pana acum.Am citit ca in zece zile iese din sange.Mai vedem noi.Nu mai fac beta pana luni.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Engi eu nu cred ca ar trebui sa iti fie teama sa schimbi pe Fraxeparina,din cate stiu au cam acelasi efect...nu stiu daca mica alergie face vreun rau, dar daca dna dr a zis ca mai bine schimbi, eu in locul tau as merge pe mana ei. Cred ca da preventiv deoarece din cauza tratamentelor de stimulare, apar probleme la coagularea sangelui.
De Pregnyl, si eu stiu ca se elimina in 10 zile. Mi se pare ca a trecut destul timp de cand l-ai facut, dar hai sa asteptam cumintele urmatorul beta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

engi parca la dna bolintineanu esti nu ?

eu spun ca poti schimba linistita clexanul cu Fraxeparina . au aceeasi actiune , fac acelasi lucru numai ca compozitia este diferita , iar dna doctor considera ca poate la asta nu faci alergie . deci , eu spun sa mergi pe mana dumneaei /

fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Multumesc mult pentru raspuns, Cris!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Engi, numar zilele odata cu tine. Inca putina rabdarica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Lauricea, Cris, GAbriela, Lumi....multumesc pt suport.
In seara asta am fost la farmacie sa-mi cumpar doua fiole de fraxeparina si nu m-am putut abtine sa nu cumpar un test de sarcina.....cel mai ioeftin posibil, adica doi lei.
Acum cinci minute am facut testul si are doua liniute clare.....pregnylul l-am luat facut pe 8 Dec. la ora opt seara....influenteaza pipi testul?....e cazul sa zambesc?....nu vreau sa ma bucur prea repede.
Pupicesc si astept cu nerabdare un semn de la voi.

Mergi la inceput