Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena_gd

Addya ce mi-ai facut cu tortul ... acum m-as urca in avion sa vin sa pap o felie, doua, trei,,,hai jumatate de tort ca sa stiu o treaba. La multi ani scumpa, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!
Deci e super tare termenul "luniversarile".
Cum e puiul cu temperatura?
Deeutzule zi drept ce planuri ai de petrecut in noaptea asta?
Noapte buna, ca eu stiu sigur ca am dintzoteca!
Aaaa intrebare: se da o doza de Camilia odata sau portionata, ca nu pricep pe prospectul in poloneza???



Elena, mamica fericita si implinita de BebstERIC 8 Iunie 2012



Elena,te astept draga mea!Sunt deja la al doilea tort.Primul s-a mancat cat ai zice peste,si pentru ca mie nu prea mi-a ramas nimic din el....am mai facut unul "numai "pentru mine!!!Dar il impart cu voi cu mare placere!!!Acum nu ca e facut de mine dar a iesit super bun.Daca vrei o reteta usoara ,rapida si ieftina ,asta este.
Am scapat de temperatura(multumesc de intrebare).Darius e vesel,tot incearca sa mearga de-a busilea ,numai ca ii iese doar mersul inapoi(doar e racusor:)),, se tot intoarce ba de pe burta pe spate,ba invers.Am scapat si de suzeta pentru ca incepuse sa se trezeasca noaptea si sa planga daca o scapa din gurita,asa ca a papat-o catelul.

Sper sa nu ai parte toata noaptea de dintzoteca si puiului tau sa ii treaca durerea repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Neatza!
EmaIoana bine ai venit, poate ni te alaturi :)
Lucas nu da din cap dar Eva dadea cand o puneam la culcare, nu te ingrijora. O legeni cumva, pentru a o adormi? Lucas isi "canta" adica face un fel de mmmmmmmm - mmmmmmm cand il al in brate si e obosit si vrea sa doarma.
Scrie repede 10 mesaje scurte sa scapi de moderare si sa vedem ce scrii in timp real.
Am dormit in noaptea asta de am rupt patul, trebuia sa recuperez insomnia de ieri.
La multi ani lui Mirciulica, zis Inimosul, La multi ani Iuliei de Anitta, sa va faceti mari, frumosilor!!!
La multi ani, Romania :D
Noi avem o zi plina azi, sper sa ne descurcam bine!
Gyan deci se poate si fara carne, wow s-a descurcat bine prietena ta, ea cu ce a inlocuit?
Ma intrebati cand gatesc. Pai... Cand apuc! Il pun pe pitic in wrap si la bucatarie cu noi, il fac bucatar :)))))) Pai ce sa fac, si fetita trebuie sa pape, nu? Asa ca... Mi-ar prinde bine inca o pereche de maini, sincera sa fiu dar cum nu se poate, incerc sa ma descurc cu astea. Ma multumesc cu ce pot sa fac si cand pot sa fac, asta e...
Va pup, weekend misto ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Neata si-o cafea buuuna ptr discoteci si dintzoteci

Pentru Mirciu, la multi ani sanatosi si veseli !
Pentru Iulia, multi ani sanatosi si frumosi ca tine !
La multi ani Romania!

Eu am avut o noapte oribila, cu febra, muci, stranuturi, drept urmare am fost exilata in canapeaua din sufragerie. Azi am musafiri, drept urmare nu am pregatit nimic...inca!

Acum ma apuc di tati si sper sa-mi si iasa la ce cap bubuit am

Sa aveti o zi ca-n filme si un weekend si mai si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Neatza Gagici si Pitici,
La multe Lunite, Iulia de Anitta si Mirciu de Diana !
Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi
La Multi Ani, Romania!
Ema, bine ai venit!
Si al meu pitic se "leagana" si ishi "canta" sa se adoarma aproape de fiecare data , de mai bine de 2 luni dar nu sunt ingrijorata pentru ca ma gandesc ca are si el nevoie de ceva cu ce sa se aline tinand cont ca nu ii place suzeta sau degetul. ( eu cica imi sugeam degetul ca sa ma adorm ).
Elena, daca nu este prea tarziu pentru raspunsul meu, eu ii dau o fiola intreaga de Camilia ca sa aiba efect ca daca i-as da cu portia , ar fi apa de ploaie! Sper ca nu ai avut toata nopatea dintzoteca
Noi plecam in jumatate de ora, in provincie, la ai mei si nu voi fi aici in urmatoarele 2 zile asa ca va urez un weekend de vis , cu odihna multa!
Sa ne auzim cu bine , pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

in primul rand:
LA MULTI ANI PRINTESEI IULIA SI VOINICULUI MIRCEA!!!!
Sa cresteti mari si sanatosi!
in al doilea rand:
LA MULTI ANI TUTUROR BEBICILOR ROMANI!!!este prima lor aniversare pentru ca sunt romani si trebuie sa o sarbatorim cum se cuvine.
LA MULTI ANI ROMANI!!!LA MULTI ANI ROMANIA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza trupa!
La multi si frumosi anisori lui Mirciu si Iuliei! Va sa cresteti mari si sanatosi puisori!
La multi ani tuturor romanilor!
EmaIoana bine ai venit, sa stii ca eu sunt intr-un grup pe FB special pentru DA: https://www.facebook.com/groups/CopiicuDA/
Aseara a facut puiul discoteca, asa ca la 11 i-am dat 3/4 dintr-o fiola de Camilia si a dormit dus cu o trezire la 3:30 si alta la 7:30.
Avem si noi weekend plin, asa ca va doresc un weekend linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

EMA IOANA,bine ai venit in casuta minunilor noastre!Sa-ti creasca mare si sanatoasa floricica! Lucas al meu nu da din cap.Fetita ta cred ca tocmai a invatat ceva nou si exerseaza.Presupun ca e in permanenta sub ochiul cuiva si nu petrece timp singura,ca sa zici ca face asa din alte motive.Doarme cu tine/voi?O alaptezi?O porti?
ELENO,ati dintzomanit as noapte?
LA MULTI ANI ,ROMANI SI ROMANCUTE!
Sa ne dea Domnul o viata frumoasa,trai mai bun,vremuri mai linistite!
Hai si las si o cafea buna sa va treziti!
La pranz va ofer ciorba de afumatura si fasole cu carnati
O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Neata, frumoaselor!

Eva am tot vrut sa-ti raspund.
Cerealele lui M i le fac la blender.
Da! Pentru ca altfel ies numai cocoloase. Ii prepar 150ml lapte si pun 5-6 cupe de cereale. Ies usor subtirele, dar lui M asa ii plac.

La cat mai multe lunite fericite, Mirciu si Iulica!

Mihnea ieri a papat legumele(fara carne), dar de fructe tot nu se atinge. Problema e ca piureul de fructe nu iese asa cremos ca legumele fierte, si lui nu-i place altfel.
Dar n-am ce sa fac, nici la blender nu ies asa.

Culmea, dc ii dau bucati de fructe asa in mana, le topeste. Plange sa-i mai dau.
Azi i-am facut para. Abia s-a atins de ea.

Voi cum faceti piureul de fructe?

EmaIoana bine ai venit! Sa te bucuri de minunea ta!
Mihnea isi leagana capul cand ii e foarte somn. Asta e semnalul ca vrea sa-l culc. El adoarme mai mult leganat pe picioare.

Va pupacesc! Zi minunata sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

La multi ani Romania!!!!
Oau Virgi ciorba de afumatura si fasole cu carnati...iam iam,abia astept pranzul
Bine ai venit Ema.
Fetelor eu cred ca fiumiu are al 6 lea simt numit "mama doarme".De fiecare data cand doarme,pe timpul zilei,daca incerc si eu sa ma pun langa el sa dorm, in maxim 10-15 minute se trezeste.De asta am ajuns sa-mi fie frica sa mai dorm pe timpul zilei cu el ca eu abia atipesc si el se trezeste si ca urmare eu nu ma aleg decat ca o mare durere de cap.
De simtit a inceput sa se simta mai bine.Sper ca luni o sa-i scoata branula si sa terminam cu tratamentul.Acum nu stiu daca de la tratament,de la branula,de la ce o fi dar de vreo 2 nopti parca a innebunit.Se trezeste si are niste episoade de urlet de abia abia il linistesc.Se zbate,se agita,ma impinge si apoi adoarme in brate dar cum incerc sa-l pun in pat (al nostru bineninteles, ca al lui e suport de haine si jucarii momentan) se trezeste si plange.Si asa petrecem cam o ora in brate, plimbandu-ne prin casa in miez de noapte.
Onutza
spune-mi te rog cum te descurci cu aparatul de aerosoli ca mi-am luat si eu joycare cu ultrasunete dar ma enerveaza furtunul ala ca e cam scurt.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Off, Roxana, biata de tine. Si Mihnea are simtul "mama doarme".
La fel face, sa stii. Motiv pt care eu am renuntat la dormitul ziua. N-are rost sa-i stric si lui somnul si sa ma olomocesc pe mine de cap.

Sper sa fie bine puiul tau, probabil branula il deranjeaza. Imi aduc aminte cat de incomode sunt, afurisitele.

Mergi la inceput