Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Elena, imi place mult papusica Wayne.
Oare in Ro se gaseste?

Sa o stapaniti sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Shosho scumpa sper ca nu te-ai suparat pe noi, ca m-am uitat si eu pe picassa si nu mai e nici o fotografie cu voi. Noi va pupam si va iubim.
Elly nu stiu sa-ti spun despre Wayne.
Si E papa putin zilele acestea si e marait si se trezeste de n-spre ori pe noapte si adoarme f greu, DINTII isi fac de cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor acestei zile.
Multumim frumos pentru urari, din pacate noi vom serba prima onomastica cu un coktail de medicamente.
Am fost azi la targul de la Romexpo si i-am luat cadou piticului hainute si am gasit si un aparat de aerosoli.Preturile sa zic ca erau cam la fel, poate la unele produse erau cateva promotii.
Petrecere frumoasa!
Va pup

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

La multi ani! pentru toti/toate cei/cele care azi isi serbeaza ziua numelui.

nu am reusit sa va citesc din urma, sunt pe la pag 7, dar sunt pe drumuri. azi sunt la piatra neamt, si de azi dimineata am stat dupa sot, ca are o gramada de inregistrari, cu diverse cluburi, cu care colaboreaza.
maine o sa fie tura 2, dar zice el ca e mai lejer. Iar eu sunt soferul … of course… in sfarsit am scos masina din service desi inca nu e gata gata, dar ce mai are de completat se poate si in timp ce o folosesc.

dar sa va zic pe scurt ce m-am facut de bafta astazi
.
am zis ca daca tot eram langa un mall si trebuia sa pierd timpul, sa ma uit prin magazine, si cum am 4 copii - de la fini o finuta, de la 2 perechi de nasi - o fetita si 2 frati (sora si frate). si cum nu i-am mai vazut de ceva timp nu ii mai stiu cat sunt de mari, le-am sunat pe mamici sa le intreb de masuri
si ce gafa am facut eu azi? dupa ce vb cu fina ii spun ca daca are in familie un andrei o andree, le urez la multi ani! si fina ma intreaba, dar unde erai la botez? si at mi-am dat seama de gafa - melania andreea ...
dar daca ei ii spun mel tot timpul, al doilea nume mi-a iesit din cap, desi cand dau pomelnice la biserica o scriu mereu cu numele complet. Ei… iar acum, in timp ce va scriu, realizez ca pe fratele ei (al finei) mai mic, il cheama tot andrei, dar cred ca nu are sens sa mai sun acum ca ma fac de tot de bafta.

Ma duc sa amai citesc si revin



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR SI SARBATORITELOR CU NUME DE ANDREI/ANDREEA!!!
LA MULTI ANI TUTUROR BEBICILOR CARE AU AVUT "LUNIVERSARILE" IN ULTIMA SAPTAMANA!!!
Ma scuzati pentru intarziere,dar am avut problema cu netul saptaman asta(copac cazut+cablu rupt+nenea de la net neinteresat de situatie+nervi multi=lipsa internet=>schimbare furnizor=>abonament net nou)

V-am pastrat cate o felie de tort de mere cu crema de zahar ars si un pahar cu vin,ca doar a fost ziua puiului si azi a fost si a mea.

Pana recuperez eu ultima saptamana,am o tema "extra-maternala" pentru voi:Am nevoie de un text haios pentru niste invitatii la un majorat.Are cineva vreo idee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

La multi ani fericiti si sanatosi tie si puiului tau Addya!
LA multi ani si lui Eric-Andrei, Dorian-Andrei si Robert-Andrei! Sa cresteti frumosi si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

La multi ani si tie Deea!!!La multi ani si puisorului tau!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Addya ce mi-ai facut cu tortul ... acum m-as urca in avion sa vin sa pap o felie, doua, trei,,,hai jumatate de tort ca sa stiu o treaba. La multi ani scumpa, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!
Deci e super tare termenul "luniversarile".
Cum e puiul cu temperatura?
Deeutzule zi drept ce planuri ai de petrecut in noaptea asta?
Noapte buna, ca eu stiu sigur ca am dintzoteca!
Aaaa intrebare: se da o doza de Camilia odata sau portionata, ca nu pricep pe prospectul in poloneza???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

seara buna,

am reusit sa va citesc din urma si am vazut ca sunt multi sarbatoriti azi. Deea de 3 ori La multi ani! poate in seara asta va ganditi si la al patrulea membru - o andreiuta

fetelor eu sunt inca la inregistrari. sper ca panaa 1 noaptea sa ajungem si noi unde suntem cazati ... dar bine ca ne-a luat parintele fetei care are acum inregistrarea. e greu si pt ca nu e o simpla inregistrare ci e prima auditie si au tras vocea principala iar acum fac vocile auxiliare de pe piesa si e ceva mult mai complicat.

eu duminica implinesc 8 ani de cand l-am cunoscut prima oara live pe sotul meu, ca pana atunci vorbisem doar pe net si tel. dar o sa sarbatorim prin munca.

va imbratisez si va doresc o iarna frumoasa, in curand va fi 1 decembrie. sa dea domnul si o ninsoare frumoasa de sarbatori, dar nu una care sa paralizeze tara ci una faina.



si zilele astea am fost un pic mai ... nu stiu cum sa spun. pe 17 nov s-a implinit un an de la chiuretaj dar maine se va implini un an de cand m-am eliberat din acel job care mi-a consumat cat 10 ani din viata, mai ales la final.


va multumesc ca existati



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EmaIoana spune:

buna mamici
acum mi-am luat inima in dinti, si am zis sa va salut live, ca de urmarit va urmaresc de mult timp.eu am o fetita de 6 luni si jumate, creste sanatoasa, grasa si frumoasa.De la doua saptamani, ne-am luptat cu colicii, pana in luna a 3-a, din luna a 3-a cu dermatita atopica, de care se pare ca nu o sa scapam asa usor.Vroiam sa va intreb daca bebelusii vostrii dau din cap, ca si cum s-ar legana singuri, pt ca asta imi face domnisoara mea de cateva zile incoace, si nu stiu daca este un "lucru nou pe care stie sa-l faca" sau ar trebui sa am motive de ingrijorare??

Mergi la inceput