Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Neata!
poftiti la cafelutza

miki, mi se pare absurd sa-ti spuna sa ti copilul acasa, Te rog meri la un control si la dr care l-a operat pe Cristi este prof Dan Gheorghe de la Budimex, iti pot da nr de tel al secretarei sa va programeze intr-o dimineata la control. Eu am mare incredre in medicul asta, nu este genul sociabil cu parintii, adica tb sa-l alsi sa faca consultatia, se descurca f bine cu copii(normal), apoi iti da toate informatiile si detaliile de care ai nevoie.Cand am fost internata cu Cristi in spital cu deshidratarea am fost si la el la un control (daca tot eram in spital..), l-a controlat si ne-a spus ca din punct de vedere orl este totul bine, nu tb sa ne facem pb de nimic. Te rog, mergi si aici! daca te hotarasti iti dau pe PM detaliile

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


neata,
madutza nici nu stii cat m-ai ajuta daca poti sa-mi dai detaliile lui..eu am mai incercat sa ajung la dansul dar n-am reusit, nu l-am gasit in privat decat la un spital si era lista de asteptare de cateva sute de persoane iar in spital n-am stiut cum..
tu ai nr secretarei de la spital ? si ma primeste asa crezi ? sau sa vin cu trimitere ?
te pup mult si multumesc pt detalii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

mandreac, multa sanatate lui rares frumuselul
ally te inteleg cu pierderea rabdarii si nevoia de activitate..mai lasa-l o perioada si incearca iar..ma gandeam, la voi nu e sistemul acela francez pt copilasi mici ? doamne care stau cu cate 4-5 pici acasa, un fel de cresa dar la ea acasa..stiu ca e un sistem de succes si merge f bine la copilasii de cresa pt ca riscul de imbolnavire e mai mic..
si da, am un examen..uneori am impresia ca voi iesi la pensie si eu toooot voi da examene m-am saturat de meseria asta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, nici Cristi nu s-a mai uitat la Tv de cand e Cata plecata, stam in buc si face puzzle, deseneaza, coloreaza tricolorul , eu mai stau cu el la masa, mai fac una-alta. Si eu zic ca e mai putin nervos cand nu se uita la desene.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


aha, deci pana la urma depinde de noi, cat suntem de disponibili pt ei.. ei clar ne prefera in locul oricarui tv, mai ramane ca noi sa fim disponibili pt ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

da, miki, asa cum atunci cand erau mici ne simteau nervozitatea si plangeau, la fel si acum le transmitem starea noastra. Ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi! Nu am apucat decat sa citesc pagina 17 si din ce am dedus o parte dintre voi sunteti suparate si cu psihicul la pamant.Intru in clubul vostru si eu ,sunt si f suparata si Rares e bolnav si asta m#259; termina si mai rau.Maine e ziua noastra a mea de nastere si a printului de nume si nu am nicio dispozitie,doar pe el vreau sa il s#259;rb#259;torim,eu sunt mai pu#539;in importanta.Imi vine sa plang din orice.
Miki multa sanatate lui Vladut! Off otita asta e nenorocita rau.
Citesc din urma cand va dormi Rares si revin
Ally ce m#259; bucur ca te- am citit
Nu stiu ce m- as face fara voi.Va pup si va iubesc,mamicile mele dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

La noi s-au schimbat planurile, tb sa merg azi sa o iau pe Cata, si nici nu-i mai ducem in week-end. Vai mama mea asa face in fiecare an, zici ca e un copil. S-a spalat pe cap, si a iesit apoi afara sa aduce lemne ..cata minte sa ai sa faci asa?...in fioecare an !!! Acum e cu febra, tata a inceput si el sa tuseasca...ca la ei totul se ia prin simpatie..daca e mama bolnava, musai tb sa-l doara si pe tata ceva..sa nu cumva sa fie mama in centrul atentiei si el mai prejos...hai ca am devenit rautacioasa, dar uite ca imbatranesc amandoi si parca o dau in mintea copiilor

nasol e ca nu mi-am terminat ce planuisem sa fac..asta e.. parte buna e ca vine fata acasa, ca-mi era un dor de ea de nu mai puteam si lui cristi la fel. In fiecare zi ma intreaba cand o aducem pe Cata acasa. Acum parca vad ca va fi f dezamagit ca nu mai merge si el la mamaie...dar ec sa-i fac daca mamaie nu are grija de sanatatea ei?
Tb s avad ce tort ii fac maine, ca era stabilit sa faca mama unul si sa-l serbam acolo.

in loc sa fug la treaba, o lalai pe aici.

De fapt am intrat sa vad daca a vazut miki mesajul meu. Nr ei de tel nu e in lista. Il are cineva, sa mi-l dea? As vrea sa vb cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

vaai, cate greseli am facut, nu mai corectez, ma iertati voi, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

vaai, cate greseli am facut, nu mai corectez, ma iertati voi, nu-i asa?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


mada , acum am vazut ..ti-am trimis pm..sun si iti spun ce-am rezolvat..multam mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sanatate bolnaviorilor!

Andreea am si eu un frate nascut maine si un Andrei, al meu, de serbat. nu te panica, cu Rares. Si Maria a avut rosu- n gat cu febra 39,3 , noroc ca a facut doar o zi febra mare, pe urma doar nu inghitea cum trebuie si cateodata mai si voma, si incet si- a revenit. Eu am lasat- o sa bea numai laptic, a asa a vrut, venea si- mi cerea : mami da- mi laptic, sau apicuta cu paiul. sanatate multa

Eu am mai citit , pe sarite recunosc , sa vad ce mai fac fluturasii vostri, a sa compar cu ce face Maria.

Prima bila neagra a noastra este olita. Nu vrea neam sa faca la olitza desi stie sa spuna cand face, se ascunde in vreun colt si pe urma vine si zice: mami a facut Maria caca, schimba gogosia. i- am luat olite mai multe modele si degeaba, pune papusile la olitza dar ea nu vrea. nu stiu cum sa mai procedez ca nu merge nimic.

Altfel vorbeste foarte bine, stie 2 poezioare, cea cu tica tica m- a batut mamica si cea cu un pitic atat de mic....
- stie culorile
- stie forme geometrice
- numara pana la 10
- face puzzle din ala cu maner fara imaginea pe planseta, cateodata ma uimeste cat de bine vede formele.
Asta este si avantajul fratelui mai mare, ca lucram noi cu Andrei si vrea si ea, iar ea le- a memorat din zbor, ne- am trezit ca stie si ea, fara sa fi repetat cineva sau sa o fi invatat .
La fel a fost si cu vorbitul, noi repetam ptr el si ea spunea prima.

Cam asta despre Maria papadia.

Va rog mult, dati- mi un sfat cu olitza ca sunt la limita cu nervii. la cate stie si face, olitza ar trebui sa fi disparut demult, ca vb aia, stie f bine sa spuna dupa ce face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello,

A venit si momentul in care sa fiu singura cu piticii. Aseara maica-mea a trebuit sa plece, asa ca astazi suntem singuri acasa.
Mare noroc am ca, atunci cand am fost eu in spital, Radu a reusit sa ii faca un super program Dianei: adoarme singurica si fara desene, pentru pranz la ora 13 si doarme pana la 16, iar seara la 21:30 facem baita dupa care bibi si nani, de cele mai multe ori pana dimineata la 7:30.
Din pacate nu am apucat sa citesc decat f. putin.
Multa sanatate puilor bolnaviori.
Fetele care sunt in butoi, va rog iesiti ca vine luna cadourilor si trebuie sa fim in spiritul sarbatorilor

Mergi la inceput