Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si ca sa nu imi ies prea tare din obiceiuri :)) vreau sa va spun ca am "descoperit" o superrrreteta hranitoare si gustoasa de supa/ciorbica cu galuste de gris si ficatei...este delicioasa!!!! poate unele din voi o stiti mai demult....eu de ceva timp de abia am aflat o...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

la noi este frig si ceata de nu vezi nimic afara.

cami La multi ani sotului! sa fie sanatos si mereu alaturi de voi, sa va bucurati de comorile vostre dulci!
mmmm...o placinta cu mere...
si mai lasa nessul ca este foarte nasol, mai bine bea o cafea normala.

bb_yasmi off.. ce probleme ati avut? imi pare rau si sper ca sunteti bine acum ce fac copilasii?
supa cu ficatei in ea? n-am mai auzit. chiar este buna?

laura spor la calcat camasi

ally chiar asa nazdravan este Edy? chiar ca nu poti face nimic. stiu ca si inainte ziceai ca este asa dar acum parca te vad chiar stresata de treaba asta. fa-le cand doarme el, ca altfel mai mult te enervezi si tot nu rezolvi nimic. macar bine ca doarme si ai timp ca daca nici nu dormea....

merg sa inchid geamurile ca s-a facut frig si apoi sa pregatesc micul dejun sa papam si noi.

toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza
, imi iau bilet de voie, ca merge greu si prost pc-ul meu
va pup pe toate nu sunt la zi f tare, sot de cami, sanatate celor bolnaviori( si eu sunt cu spatele varza)si spor celor ce fac treburi
sper sa rezolve iubi problema sa intru cum v-am obisnuit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

cami, sa-ti traiasca sotul!!! Noi stam in sect 3, langa parcul IOR si langa Stadionul National. Ne faci o vizita?

delia, sa repare sotul pc-ul ca-ti ducem lipsa

yasmi, tu ai avut pb cu sanatatea sau copilasii? Sper ca acum sunteti bine

roxy, nasol cu ceata, la noi deocamdata e soare si caldut.

laura, spor la treaba!

Pe mine ma doare capul de cat m-am enervat cu Cristi la logoped ...nu mai vrea sa repete...daca nu -i reuseste ceva, nu mai vrea sa repete apoi nimic ...am ajuns sa-l amenint ca nu mai vine Mosu, ca nu mai mergem in vizita la prieteni...nu am reusit dceta sa-l fac sa bazaie pe acolo, d de repetat nimic. Aveam nervii intinsi pe moatze si eu si D-na doctor .. Mi-a facut scene de urlat..cred ca e prima data cand il vad facand asa urat. Tot spitalul se uita la noi, am plecat din cabinet eu spunendu-i ca sunt suparata ca nu repeta, el urland supa mine ca promite sa repete
Vre-o 20 de min ne-a tinut in sah, spunem ca plecam, el zicea gata repeta, ne asezam, nu mai repeta, iar ma ridicam sa plecam iar zieca ca repeta..si tot asa.
am o stare nashpa de agitatie acum, oricum ma gandesc sa gasesc un alt logoped in zona, ca dupa ce incep serviciul nu mai am cum sa-l duc acolo, si poate gasesc unul in zona sa mergem cand iese de la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

Dupa o noapte de foiala, maraiala si plansete , am reusit sa dormim amandoua pana la 8 dupa ce a plecat tati la munca ...dar asa as mai fi dormit, ca era asa bine sub plapuma ...parca prin vis am auzit-o dincolo ca vorbeste singura

Yasmi, imi pare rau de asa vesti, sper ca sunteti mai bine acum eu te-am strigat de vreo cateva ori, dar m-am lasat pagubasa ca te-am mai vazut active pe ici pe colo, numa aici nu si ma gandeam ca te-a suparat ceva de pe aici

Mada sper ca ai baut o cafeluta si tras o pipa si ti-ai mai revenit o fi avut si Cristi o dimineata mai proasta, sa zicem, sper ca data viitoare sa fie mai cooperative

Roxy, nu stiu ce vorbesti iti trimit un PM sa citesti

Ailed, vad ca vrei sa iei o pauza de butoane hai ca poate adduce un nou laptop

Ally, ce faci ?ce mai gatesti bun? tu mai muncesti in privat la masaje seara dupa ce vine sotul acasa ?

Cami, La multi ani sotului! sa traiasca multi ani si sa va fie alaturi mereu

Laura, ma bucur ca Daria e mai bine! si eu astept sa ajung in ro sa vad zapada, ca ii duc dorul sper sa nu-mi iasa pe ochi ca eu am de prins vreo 2 avioane si sa nu am problem din cauza ei

Yvyana, fata ta are o personalitate puternica cand o sa mai creasca burtica si o sa apara si bb dupa, o sa a ajutor sau tot singura ?


revin, ca ma trage de mana la bucatarie, nu stiu ce vrea, are ea o placer nebuna sa ma traga mereu unde vrea ea si eu ii tot spun sa imi spuna unde mergem si ce vrea ca nu ma duc altfel, ca vreau sa o fac sa vorbeasca dar nu si nu, vorbeste pe limba ei si daca nu se duce singura, se lasa pagubasa de rugat, mai bine se duce ea in ale ei decat sa imi vorbeasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Gata, am mancat si mi-a facut si a 2a cafeluta am impartit cerealele cu iaurt cu piscoata aseara nu a vrut sa pape supica ei, a atentat la mamliga si oul meu imi facusem un "scrob" cu ulei si ceapa prajita sa mananc cu mamaliga si branza sarata de oi, ea in scaunel si eu la masa pe un colt, sa mananc si eu cat papa ea supa ei si cand colo nu a vrut nici o lingura de supa pana nu si-a umplut burta cu oul meu si mamaliga a bagat o gramada de mamaliga si ou, si mai voia, dar nu I-am mai dat ca era pe seara si am spus sa nu ii pice greu la stomac , dar nu a avut nimic, deci e de-a mea, a ras Nick de ea cum balota la mamaliga , cica e romanca

Afara ploua si plouaaaa si nu se mai opreste, deja sunt o gramada de inundatii in Anglia si Tara Galilor si e dezastru.... sper sa se opreasca in curand oricum sunt consemnata in casa, astept un curier cu un pachet si cand am dat comanda nu am putut sa aleg eu ziua in care sa fie livrat, au spus ca azi neaparat, deci stam in casa la caldut

Am inteles ca weekendul asta e unul prelungit la voi in Ro, ce faceti? v-ati facut planuri ? ...dar bradul anul asta in ce culori il faceti? natural/artificial? de care cumparati ?

Alina06, tu nu mai treci pe la noi? te tin ocupata piticii tai sotul tau si-a revenit total cu mana? misca bine degetele acum?

Lalely, tu nu mai treci pe la noi? hai ca te admir mereu in poze pe Fb pe unde mergi, esti tare curajoasa, am vazut eu... ma intrebam daca inainte ti-ai facut asigurare de viata ?

Mary, iar te-ai bagat adanc in munci si nu mai vii pe la noi ? sa ne pui poze noi cu chiscoasa ta data viitoare cand treci pe aici

Catank, ai terminat cu treburile de toamna ? baia e gata ? sau deja ai terminat cu treburile in gradina si te-ai apucat de curatenie pentru Craciun? ti-a ajuns ?


Gata, nu mai strig nici un catalog ca degeaba strig eu pana imi ajunge gura la urechi, nu apare nimeni

Ma duc sa ma joc cu piscoata si sa aseptam curierul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumph ce tare e piscoata ta
normal ca e si romanca nu?????????
ahahaha draga de ea
asa se manaca draga
romaneste

yasmi da ce s-a intamplat draguta???????????
tu ai fost bolnavioara?????

mada as fi vrut eu sa va fac o vizita
ca asa era programul
dar s-a stricat si din pacate suntem tot acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cami La multi ani pentru sotior!!! Multa sanatate si fericire va doresc!
Lidia felicitari pentru noul membru al familiei ! Sa va fie sanatos si sa va bucurati de el !
Yvi felicitari si sa fie intr-un ceas bun sarcina usoara si bebe sanatos iti doresc!
Madutza rabdare, rabdare si iarasi rabdare. Asa ciuda mi-ai facut cu facutul curateniei, eu am inca santier in casa, numai praf in toata casa, fara bucatarie si spal vase in cada de baie in ligheane, deja mor de spate mai ales ca si burtica a crescut.
Roxy pupici la printesa Anastasia pe care o sa o faci mare sportiva, si eu zic ca decat la tv sau la pc, mai bine la sport. Noi am intrerupt babyswim pana la revenireaa dupa nastere, nu mai puteam sa o tin la antrenamente ca si e grea si foarte zvapaiat si face doar ce vrea ea.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
23 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Alexina super ca intri in prenatal, cred ca e greu si cu job si cu burta si cu o zvapaiata. Vom vedea cum o fi cand iese bebe afara, atunci distractie pe noi ! Noroc ca merge Miriam la cresa.
Lavi sanatate multa !
Strumph ce e bine ca s-a inventat cafeaua, pentru noptile pierdute. Si a mea e o mamaligara si jumatate, mananca foarte multa si goala (se vede ca e 75% moldoveanca) si ieri a invatat-o tati sa bea oua de prepelita, ii plac tare mult. A facut scandal sa ii mai dam.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
23 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Noi suntem bine, in santier si crestem mari , si buburuza asta este mai maricica cu o saptamana ca si sorelita ei. Nu prea am timp sa ma gandesc la sarcina ca si atunci cand eram gravi cu Miriam.
Va imbratisez pe toate!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
23 saptamani+

Mergi la inceput