Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?
dupa scandalul de la masa am culcat-o si eu pe buburuza a facut scandal domle' ca vroia ea sa manace ca purcelul cu mana s==i tot ce-i dadeam eu cu lingurita scotea afara. si m-am ratoit la ea si am venit sa ma parasc ca poate asa ma simt mai bine
offf ce rau imi pare cand o cert si ridic vocea dar cateodata trebuie, asa zic eu.

asa ca yvy, deea trebuie sa va impuneti ca altfel nu asculta. asta este, unii copilasi asa inteleg, cu vocea ridicata la ei
dar ale vostre puiute sunt chiar nazdravane, cate fac si ce fac.... pai pot zice ca Anastasaia este cuminteeeee, ea nu face asa ceva, nu se tavaleste, nu urla afara, afara este lumea ei, ar sta numai afara sa se joace si frumos, nu altfel. ma sculta, ma tine de manuta, mai are si ea cateodata piticii ei ca vrea prin boscheti sau mai stiu eu pe unde, mai face si pe acasa nazbatii dar in rest n-am ce comenta.
fetelor, lasati ca o sa mai creasca si altfel o sa va intelegeti cu ele, calmul sa vi-l pastrati, sa reusiti pana atunci

alexina ai 26 de saptamani dejaaa? oaaa ce trece timpul super ca plecati pana in ianuarie, ca intrii in concediu

yvy si eu tot o mancarica de cartofi cu curcan fac, numai ca eu cu pulpa. a inceput sa-mi placa mai mult pulpa aceea mare decat pieptul care mi separea prea sec.

bb_yasmi ce faceti? numai atat, ne-ai salutat si atat?

ailed azi n-ai venit la cafea, ce faci? parca vroiam sa-ti scriu ceva zilele trecute dar nu-mi mai amintesc ce. stiu ca mi-ai scris tu ceva....

madutza a venit curentul?

laura cum mai este puiuta?

merg sa pun de mancarica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua fetelor!!!

Am citit din urma tot dar nu am nici o sansa acum sa scriu cate ceva la fiecare. Deea si Yvy, nu aveti idee cat de bine va inteleg cand povestiti de copilasii vostrii nazdravani si parca as spune ca al meu este si mai nazdravan. Este campion la asa ceva. Face tot ceea ce este interzis si este curios de abslut tot ceea ce se intampla in jurul lui...nimic nu-i scapa.Abia reusesc sa gatesc sau sa fac cate ceva prin casa atunci cand este el treaza si de cele mai multe ori prefer sa las totul pt atunci cand doarme ca altfel totate ies aiurea. Ca si acum...de vre-o 2 minute striga intr-una”mami-mami„ de parca ar fii in priza si nici nu mai stiu ce voiam sa sp. In fine, ...dimineata am gatit si acum am bagat sa fac cateva baghete la masina de facut paine. Ies super buneeeeeeee. Mi-am propus ca de sapt asta sa tin post lunea, miercurea si vinerea si Doamne ajuta sa nu ma ispiteasca nimic...desii stiu ca mereu am reusit fara probleme dar acum cu Duracell totul este posibil.
Va pup pe toate dar mai special pe cele suparate/triste/necajite...sa va treaca repede starea asta!!!

Revin deseara, din pat...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Offff ,ce de greseli!!! Nu stau sa mai corectez,scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna am intrat sie u un pic fata e mai bn am avut fff multa treaba ...poop fetele si pe cele cu probleme si pe cela fara fug ca mai am de facut mancare si maine de calcat 10 camasi la sot ptr munca si de calact lenjerii

yvyana iti dau pm sa citesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

deea ,alexina ,madutza,dorina si toate celalte de fete scz dar am memoria mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele

intru si eu la ceas de seara sa va servesc cu o placinta cu mere si cu un suculet sau ceiut cu scortisoara pt ca maine e ziua sotului
si nu cred ca am timp sa mai intru

si eu ca si maduta m-am apucat deja de curatenia de craciun
cu bucatariaaaaaaa
ca dureaza destul pana scot tot si frec toate cele
apoi ma voi baga in sifoniere
si abia apoi voi lua la mana geamuri si camere si perdele
ca astea oricum le fac aproape saptamanal

mada ce de legume interesante ati consumattttttttt
voi pe unde stati in buc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata fetelorrrrrrrrrrr

hai la o cafeluta sau un ness f tareeeeeeeeeeee
sunt treaza de la 5 din cauza antoniei de data asta
si sunt suparata ca a reusit sa-i dea tusea ei si sora-0sii
asa ca e si petra mucioasa si tusitoare
offfffffffffff
ma dispera tusea asta

azi e ziua sotului
nu stiu ce vom face
da cu mucioasele astea suntem cam rrestransi in solutii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

nu e nimeni prin zona????????
cum e vremea in buc?
dar la munte?
la noi azi vad ca e f frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimi fetele va poftesc la cofea

cami_antonia la munte este friggggggg nu a nins inca desi eu astept mai rau decat copii

sa fac treaba sa calc o tona de rufe ca le-am lasat sa se stranga o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

multumesc fetelor care au intrebat de noi! un si o pt voi toate!

am vrut sa intru sa mai scriu cate una alta dar nu am reusit decat sa va salut. am trecut printr o perioada destul de nasoala in privinta sanatatii si acum sper sa ne revenim....

nu am reusit sa citesc din urma decat asa cate putin..

Mergi la inceput