FIV cu Dr. Dragos Albu 71

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

xoxo.. imi pare rau ca ai ajuns panala punctie.. nu am mai intrat demult pe forum, ai grija de tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Liza eu cred ca poza lui Qiao este de fapt de cand se juca cu nepotelul si ii facea figurine din plastelina
Qiao e clar, daca nu-ti merge bine pe scaun la birou, printre mii de dosare, cred ca te poti reprofila foarte usor, sunt mii de copii pe care i-ai face foarte fericiti ... e adevarat la inceput Gugu ar fi gelos, dar il duci si pe el sa se joace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

liza da, chiar de acolo e
EllaE as vrea eu sa fiu atat de talentata Decoratiile de pe tort le-a facut o prietena cunoscuta chiar aici pe forum, si ea o (fosta) pacineta a lui mr White. A iesit de-a dreptul fabulos !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

... sunt si eu prezenta desi mai mult in mod "silent". Ziceam ca daca tot n-am noutati mai bine va urmaresc din umbra.
mai nou, desi n-am noutati, am o problema si vreau sa va intreb daca vi s-a intamplat si voua. De vreo 3 zile ma doare sanul stang doar in zona mamelonului ... e mai mult sub forma de intepaturi sau durere surda la apasare- apasare mai hotarata, nu pipait. M-am programat pe 6 la dr ... dar pana atunci as vrea sa stiu daca a mai avut cineva asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Annika ce poza draguta ai acolo din pacate nu te pot ajuta cu problema pe care o ai....dar stai linistita nu te panica,nu cred sa fie nimic grav...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

crystyne eu am facut o eco bilaterala in septembrie si era ok .. dar recunosc ca piticul meu cel mai mare e teama de cancer de san ... si asta mi se trage de la cartea mea de suflet, din copilarie, "La Medeleni" ... sper sa fie ok ... dar am de gand ca de data asta sa cer trimitere la mamo desi nu este o procedura prea placuta ....

poza am gasit-o pe net ... de fapt am gasit f. multe si mi-a fost f. greu sa aleg una anume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Annika eu sunt de principul mai bine ma duc sa verific decat sa stau cu "speranta" ca poate nu e nimic. Am o colega care s-a operat anul asta de cancer de san si nici prin cap nu i-a trecut vreodata ca ar putea sa aiba asa ceva. Oricum, in cazul nostru, dupa o anumita varsta si mai ales ca facem si stimulari, eu zic ca e recomandat sa vedem cum "iesim" din tratamente. Eu la fiv-ul din iunie, in timpul AC am simtit o galma cat o boaba de mazare pe sanul stang, m-am dus glont la o eco si din fericire nu era nimic grav. Albu mi-a zis ca opream tot daca era ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Qiao,nu stiam ca honeys a noastra e asa priceputa la modelatul martipanului.Baietelul ei Petru va fi cel mai fericit cand va modela plastelina,mami ii va face tot felul de figurine
Super frumos tortuletul si foarte gustos,cred


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

Qiao, eu sunt genul care se cauta peste tot ... mi-am facut deja programare .. la eco bilateral din septembrie, la aproape 2 sapt dupa ET, a zis ca nu am probleme si nu ma trimite la mamografie ... cum mi-am facut mamo acu' 3 ani, acu' ma duc chitita sa-mi dea trimitere la mamo

acum mi-a aparut si mie poza ta ... arta din martipan ... super!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

lumimar ups, am gresit eu, de hopefull era vorba Incepea tot cu h si m-a luat valul ...

Mergi la inceput