FIV cu Dr. Dragos Albu 71

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Asa da....oricum super frumos tortuletul...admirat pe fb


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Buna seara fetelor!!!

Azi mi-am vazut si eu foliculii... au crescut, "incet dar bine". Gata cu puregonul, raman pe diphereline, clexane si menopur pana la a 5- a monitorizare de vineri... mi-a decalat punctia pentru luni.
Vroiam sa va intreb cam cum stati voi cu progesteronul? La mine este doar 0,2, dar el trebuie sa fie mai mare, nu? Mai creste progesteronul asta in 5 zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Da Ralu o sa-ti mai creasca ,stai linistita ,ti-a scos puregonul, ti-a marit doza de menopur?

si eu l-am avut la fel,dar intr-un final a ajuns exact cat trebuia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Da, am scos puregonul si am marit de la 2 la 3 doze menopurul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Deci fata draga trebuie sa fii Zen-zen si o sa creasca el si progesteonul:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

raluxas este foarte bine ca progesteronul sa fie mic in faza asta: ideal e sa aiba o valoare sub 1 pana la declansare si abia apoi va creste (dupa "ovulatie" (punctie in cazul FIV-ului) creste). Deci nu-ti face griji! Uite ca s-au dezvoltat frumos si foliculii, deci lucrurile merg bine. Iti tin pumnii in continuare

Annika sper sa fie doar o neplacere trecatoare, iar investigatiile sa-ti arate ca totul este in regula. E foarte bine insa ca te duci la medic sa verifici. Ma gandesc la tine si te astept cu vesti bune!




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

buna dimineata fetelor,

am fost sunata de Lucia ieri si mi-a spus ca toate 4 ovocitele au fertilizat, am izbucnit in plans cand mi-a zis. mi-a spus ca au fos de calitate buna. a ramas sa ma sune astazi din nou sa ne informeze cum au evoluat dar in principiu va merge pe ET in ziua 3. nimic nu este intamplator, voi face ET exact de Sf Nicolae. am citit astazi din urma pt ca ieri am tot colindat,am fost prin oras, am fost la biserica ca semn de multumire, caci toate rugile noastre au fost ascultate. Doamne ajuta tuturor!

xoxojojo: citind acum din urma mi-am dat seama si eu ca esti aceiasi persoana cu care am fost luni in salon. esti mai bine acum?

Bafta tuturor fetelor aflate in pregatiri iar cele cu burtici sa aiba mare grija de ele. va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

'Neata fete albe!

Ati folosit supozitoare Carpicon S de la Elzin Plant? Eu le foloseam pe cele de la Romdan, sunt curioasa daca ati observat vreo diferenta intre ele? Pe care le recomandati? Vreau sa incep o cura noua.

Flower succes la histero!

Andra super ca s-au fertilizat toate! Succes la ET si in continuare sa ne anunti un beta frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

raluxas: eu la a 3 monitorizare estradiol era de 1257 si progesteron 0.2, la a 4 monitorizare estradiolul a crescut la 4638 iar progesteronul 0.4.
eu am inceput cu 2 fiole jumatate de menopur, jum de fiola de diphereline si clexane 0.4, dupa a treia monitorizare mi a scazut menopur la 1 fiola jumatate si diphereline si clexane au ramas la fel iar vineri dupa ultima monitorizare mi a zis sa fac 1 filoa de diphereline , clexane la fel iar seara doar jumatate de fiola de menopur. acum depinde de organismul fiecaruia. trebuie sa avem incredere si totul va fi bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

EllaE: multumesc frumos, acelasi mesaj tuturor un beta mare. astept cu nerabdare mesajul Luciei de astazi si sa vedem pe cati embrioni va merge .Banuiesc ca Dr Albu si embriologul decid nu? se va consulta atat cu mine cat si cu sotul nu?
intre punctie si ET in afara de unidox si Utrogestan voi a-ti ai luat altceva?
clexane cred ca mi-l va da dupa ET.

Mergi la inceput