FIV cu Dr. Dragos Albu 71

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

buna tuturor fetelor! am mai intrat, am mai citit dar am fost prinsa cu un acu alta si nu am mai scris. ma bucur de vestile bune pe care le-am auzit si sa ne ajute Dumnezeu sa avem parte numai de vesti bune in continuare.ce sa va zic astazi am avut punctia. am aflat ca am avut 4 ovocite recoltate. desi la ultima ecografie de vineri aveam 6 foliculi pe ov drept si 2 foliculi pe ov stang, astazi am plecat un pic dezamagita dar nu vreau sa mi pierd speranta, astazi am avut 4 ovocite. endometrul a fost destul de mare 16.91 vineri la ultima ecografie. sper sa fie totul ok si macar un embrionas sa sa prinda.maine ma va suna Lucia. am aflat ca Terry este embriolog. oare maine imi va spune ce s-a intamplat daca s-au format embrionii. sunt sigura ca mai sunt fete acum care se pregates de punctie sau embriotransfer. multa bafta tuturor si sa ne gandim ca va fi bine.
Doamne Ajuta! Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

buna Andra, cred ca noi am fost in acelasi salon astazi...eu eram cu punctia de golire a burticii, din cauza hiperstimularii cu care inca ma lupt, si ma lupt cu greu; am facut 7 perfuzii cu Albumina si mai am si maine si poimaine; azi am facut prima punctie de golire a lichidului si sper ca si ultima,greu, greu cu hiperstimularea asta.
Bafta tuturor fetelor care asteapta o minune in viata lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

xoxo chiar ma gandeam dimineata cum te mai simti . Sa speram ca dupa punctia de azi si dupa ce faci si celelate perfuzii o sa fie mai usor pentru tine.
andra1980 fii optimista si ai incredere ca puiutii tai or sa se dezvolte frumos si maine vei primi vesti bune.
raluxas eu iti doresc ca peste 9 luni sa uiti de toate vanataile de la clexane si de toate intepaturile astea si sa fii o mamica fericita!

Pup apasat toate doamnele, ca de inceput de saptamana , si tin pumnii celor in focuri!




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

multumesc mult de urari
andra multa bafta ! sa fie cu super-glue
ralu sa incalzesti in mana fiola inainte sa o injectezi, nu o face asa rece din frigider.
xoxojojo sper sa te simti din ce in ce mai bine si sa incepi sa te bucuri de sarcina ... si de micile ei "bucurii"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Qiao, poza de la profil este de pe tortulet?

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

neatza doamne dragi!

andra, nu fii dezamagita de cele 4 ovocite, atata vreme cat sunt de buna calitate si se fertilizeaza, ai toate sansele! eu am avut 5 din care 4 fertilizate si toate 4 transferate, astept cu nerabdare sa vad cati embrioni s-au prins. da,azi te va suna Lucia sa-ti spuna cate s-au fertilizat si cum evolueaza si sa stabiliti data punctiei, probabil maine sau poimaine. tin pumnii!!

eu am repetat beta joia trecuta, a crescut la 550 (de la 141 luni) si mi-am facut o programare aici in Cta pt 8.12 la eco, poate vedem macar cati sunt. La Buc la dr A am programare abia pe 17.
ceea ce ma ingrijoreaza putin este faptul ca saptamana trecuta am avut vreo 2 zile in care m-am simtit mai rau, greata, voma, dureri de cap dar de vineri incoace singurul simptom ramas este o usoara durere de sani+mersul la baie noaptea intr-o veselie. liza, daca nu te deranjez, da-mi te rog un pm si spune-mi cum a fost la tine la inceput. saru'mana!

ellae te asteptam luna asta cu o veste "naturala"!!!

pup fetele! spor la punctii si transferuri sa v-aduca mosu' numai embrioni lipiciosi si beta maaaaaaare!

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral ->laparoscopie->2 IUI-uri nereusite->FIV 1 nereusit-> salpingostomie stanga->FIV 2 :))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Cri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Cri, ai PM

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Neatza domnite dragi

Andra stai linistita,o sa te sune Lucia astazi sa-ti spuna ca s-au fertilizat toate.Multa bafta si cum zice Qiao sa fie cu super glue.

Xoxo ce a fost mai greu a trecut.

Ralu eu scoteam fiolele cu 5-10 min inainte de a ma intepa...


Qiao domnita draga.

Liza ce faci,ce face burtica jucausa?

Annika ce faci tu?

Ella scumpa mea ,luna asta vine Mosul cu "naturala"da? eu asta i-am cerut mosului

Pup toate fetele albe si tin pumnii celor in focuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

Pilda de azi:

Odata traia un om tare evlavios. In fiecare zi, de cum se trezea, se spala si apoi mergea la biserica pentru slujba de dimineata. Inalta mereu o ruga fierbinte: "Doamne, eu vin mereu la tine, n-am lipsit niciodata. Dimineata si seara, ma rog, fac pomana. N-ai putea veni si tu odata la mine? Dumnezeu i-a ascultat rugaciunea si i-a spus: "Maine voi veni la tine!".
Ce bucurie pe bietul om. A curatat toata casa, a facut mancare, a aprins lumanari. In camera de oaspeti a oranduit multime de tavi pline cu fructe, placinte dulci si flori. Toate erau pregatite pentru a-l primi pe Dumnezeu.
La ceasul slujbei de dimineata, un baietel, care tocmai trecea pe acolo, zareste prin ferestra deschisa tavile cu placinte, se aproprie si spune:
- Tataie, ai multe placinte, nu-mi dai si mie una?
Maniat de indrazneala, omul cel credincios ii raspunde suparat:
- Ia sterge-o, impielitatule, cutezi sa-mi ceri, ce-am pregatit pentru Dumnezeu?
Baietelul infricosat pleaca fugind. Clopotul anunta sfarsitul slujbei de dimineata. Crestinul isi spune: "De buna seama, Dumnezeu va veni dupa rugaciunea de amiaza. Sa-l asteptam.. Obosit s-a asezat pe banca din fata casei. Vine un cersetor si-i cere de pomana. Omul il alunga, fara prea multa vorba. Apoi spala cu grija locul, unde a calcat cersetorul.
Trece si amiaza si Dumnezeu tot nu apare. Vine seara. Tot mai abatut omul nostru asteapta vizita fagaduita. La ceasul rugaciunii de seara, se infatiseaza un pelerin si-l roaga:
- Ingaduie-mi sa ma odihnesc pe banca ta si sa-mi petrec noaptea aici.
- Nici gand! E locul, pe care l-am pregatit pentru Dumnezeu!
S-a innoptat. "Dumnezeu nu si-a tinut fagaduiala. isi spune sarmanul om necajit. A doua zi, omul merge la biserica, la slujba de dimineata, ducand prinoasele si izbucneste in lacrimi:
- Doamne, n-ai venit la mine asa cum ai fagaduit! De ce?
- De trei ori am venit si de trei ori m-ai alungat.



mami de Gabriel
_
9 ani am asteptat o minune, 6 ani am luptat sustinut impotriva infertilitatii; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit (ambele cu dr. D. Albu)... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput