Clubul "babelor" FIV-oase 69

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

La multi ani pentru sarbatoritii zilei dar La multi ani si noua tuturor copiilor, Mos Nicolae sper ca a fost darnic cu voi!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Azi nu mai suntem babute, azi suntem puicute: La multi ani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Dragele mele sper ca a venit mosul la voi, stiu ca ati fost fete cuminti si cu suflet mare
Elly multumesc tare mult domnita, am reusit ieri de am cumparat o fiola, atit aveam nevoie . Era pt cineva f drag si apropiat mie, sper sa poarte noroc si sa nu mai avem nevoie lune ce vine. Sa stii ca imi place tare mult atitudinea ta, este minunat sa te poti bucura de absolut orice lucru in viata asta. Si asa avem parte de atitea suparari, dezamagiri ; macar sa fim fericite cu toate ocaziile posibile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna puicutze!
La multi ani de Sf Nicolaie!
Sper ca ati avut cizmulitele pline azi-dimineata!
Gata fetelor, am intrat in ultima suta de metri ce ne desparte de Craciun. De acum sa va aud vorbind de cozonaci, de feluri de amncare, de impodobit bradutii si numai lucruri frumoase. Stiu ca toate avem o mica strangere de inima, acum ca nu ne putem bucura pe deplin, dar trebuie sa o facem pentru sotii nostrii. Dragutii de ei, care ne suporta cu bune si cu rele, cu copii si fara, cu hormoni mai multi sau mai putini...

Daniela imi pare rau! dar stii ca deseori viata este nedreapta. Era protocolul lung, nu? De asta nu mai apucati pana pe 22 dec? Si pe mine ma enerveaza cand se inchid clinicile din diverse motive. Ca si cand duminica si de sarbatori nu am ovula.

Aseara am fost la o intrunire cu fete care fac Fiv si una dintre ele ne-a dat o idee geniala. Ea anul asta va cumpara pentru fiecare pui inghetat (mai are doi) cate ceva de agatat in brad, o pereche de ghetuze si o pereche de manusi... Mi s-a parut o idee geniala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

salutari
"puicutelor" o zi minunata va doresc, chiar daca afara e cam gri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

gabyv tare ideea. eu, pt ca nu am congelati, as putea sa imi imaginez ca mai am 39 de foliculasi (AMH 0.39 ) si sa le iau lor cate un cadouas dragut.
daniela imi pare rau ca s-a amanat, dar sa vedem partea plina, o sa ai o sarcina care incepe la inceput de an
Noi ne vom bucura niste sarbatori cu un Gugulosescu din ce in ce mai tupeist - cred ca daca fac brad numai in el o sa stea si pe zi ce trece incepe sa imi surada ideea . Azi a primti cadou acces liber la sufragerie toata ziua ... asta pt ca nu are ghetute sa ii pun ceva in ele. Cei mici au primit niste vase micute pt delicatesuri.
Sa va povestesc de ce am ras aseara cu lacrimi. Aseara m-am jucat cu Gugu pana a venit sotul, pe urma s-a bagat singur in seama. de duminca a devenit o obisnuita ca atunci cand ne asezam pe canapea se se catere si el pe scaun, de acolo il escaladeaza pe sot si poposeste pe bratul lui unde sta, se uita la noi, la tv, se piguleste, motaie etc. Aseara pt ca era intaratat de cat se "batuse" cu sotul, nu a mai stat cuminte pe brat si a urcat pana a ajuns sa il ciupeasca de ureche. De acolo pana pe spatarul canapelei a fost doar un mic top. Si de acolo sa te tii ... l-a batut pe sot in cap, l-a tras de par si mai si canta de zor Degeaba l-am chemat eu, se ferea sotul sau il impingea mai incolo, cracanatul revenea si mai vehement in atac. Pana la urma a obosit si s-a retras pe mana sotului sa se odihneasca si sa il ciuguleasca usor, de parca nu era aceeasi mana pe care cu o ora inainte o ciupea de mama focului.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Bine v-am regasit , fete dragi! Stiu ca am lipsit mult (dar notivat, promit) si-mi cer scuze pentru asta, dar am avut o perioada teribila la job... nici sa respir calumea nu aveam timp

Vreau doar sa va impartasesc bucuria mea ... si sa va redau speranta (celor care incepeti s-o pierdeti) ... Mie mosul asata minunat mi-a pus in ghetute un test cu II si un Beta de 1080 in Z14 dupa ET. Inca nu-mi vine sa cred ... si inca nu ma pot bucura deplin... pana nu vad inimioara si tot ce trebuie ... Dar e totusi o bucurie, care nu se poate explica in cuvinte.

Vreau sa va marturisesc ca am 4 FIVuri la activ ... iar acum am facut FET ... am transferat 3 embrioni de Z3 (6B2, 6B2 si 4 B2) nu foarte grozavi. Am facut FETul pe fuga, cu 1000 de probleme la job ... si nu aveam nicio speranta... Si totusi, se pare ca a fost cu noroc de data asta.

Va pup ... si va doresc din tot sufletul sa traiti toate bucuria asta!


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

felicitari cris2 !

as fie li[iciosi 9 luni .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchusa spune:

Cris ei asta da veste
O meriti din plin , la asa beta ar putea fi 2
Te felicit din toata inima, sa ai o sarcina usoara, sa treaca repede si sa va bucurati de copil/copii


Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Cris eu cred ca nu va fi doar o inimioara la asa beta in Z14.
Felicitari si sarcina linistita pana la final

Mergi la inceput