Clubul "babelor" FIV-oase 69

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

miky pai mai ai 5 embrioni care merita cel putin sa le acorzi aceeasi sansa pe care le-ai acordat-o fratilor lor! Hai, nu face diferente intre ei! Nu vei sti niciodata ce-ti rezerva Dumnezeu, daca nu speri si nu mergi mai departe!
didi sar'na de intrebare. Pai la munca tragem tare la un proiect care pare sa se concretizeze si asta e imbucurator, in rest: goana dupa cadouri! Am sarbatoriti in familie (unul chiar azi), am nepoti, finuta si sot - de care recunosc c-am uitat, dar fug la cumparaturi la pranz, ca nu-l las cu ghetutele goale.
In rest, de pe 30 tot incercam sa impodobim bradutul, dar uite ca nu ne iese. Poate deseara...(asta zicem de vreo 5 seri)
velvet dac-as vedea zapada, mi-as imbulgari sotul si asta mi-ar zice ceva de maica-mea..., apoi am manca o prajitura.
qiao am auzit eu ca avem o "artista a martipanului", dar nu stiam ca-i asa de talentata...mai-mai si tocmai am dat aseara comanda pentru un tort mare. Uite ca nu ma gandisem la artista noastra. Sper ca ai savurat tortul din imagine si te-ai sarbatorit cum se cuvine!

Babute dragi: unele mai triste, altele cu suflete de copil, va pup pe toate si va doresc sa nu primiti nuieluse deseara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna ziua fete dragi
Vin si eu cu o rugaminte : mai are vreuna dintre voi o fiola de pregnyl?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Qiao da,am cam pierdut copilul din mine...m-am cam pierdut si pe mine pe drum...

many ma bag la o bataie cu zapada n-am mai facut asta demult...

didi iubesc vinu fiert cu scortisoara si portocala,toata iarna beau...si eu lucrez cu copii.si ei ma fac sa uit pt un moment in timp.dar acasa...

ari e ceva timp de cand nu m-am mai batut cu zapada cu al meu.chiar ca m-am schimbat.nici nu mi-am dat seama...

adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Velvet, lasa depresia ca nu mai vine mosu' la tine! Eu simt cum intru incet-incet in atmosfera sarbatorilor. Anul trecut am facut decoratiuni pentru brad, acum nu mai am timp, dar mi-ar placea.

E genial tortul, Qiao!
Ari, !

Mi-e dor de atmosfera de altadata de aici, haideti sa ne inveselim un pic: mai o reteta, un vinisor fiert, turta dulce...poate si ninge zilele astea un piculet...


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

alex as vrea sa fiu altfel,dar...oricum show must go on!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
La mine a nins azi pentru vreo jumatate de ora , fulgi mari si desi! Asa ca m-am oprit la un Starbucks ca sa admir minunea cu o cana de cioco in fata.
Ati pregatit ghetele? La noi totul este pregatit ca sa vina Mosu'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

buna seara fete,
si eu sunt tare suparata,am sperat pana acum cateva zile sa pot sa incep tratamentul,am refacut analize sa fie dosarul in regula,am numarat zile,am facut calcule,la dublu,dar din pacate donatoarei nu i-a venit inca c.m,iar clinica se inchide pe 22 si nu ne mai incadram in timp.Tare as fi vrut sa inchei anul cu bine,dar din nou trebuie sa astept,sa numar zile,sincer parca nu mai pot,nu se mai termina cosmarul.

La mine a venit deja mos Nicolae,am avut ieri grija,dar chiar nimic nu ma mai bucura.Sambata avem petrecerea de Craciun de la mine de la firma,o sa mergem,poate mai imi revin putin,iar saptamana viitoare vreau sa facem bradul(daca cadem la intelegere,eu vreau unul artificial,iar el unul natural ) si sa decoram salonul.Ieri am mai cumparat si ceva decoratiuni printre care o familie de omuleti de zapada tare draguti,mama,tata si o fetita .



va pup dragelor si va doresc sa va aduca mosul sanatate si iubire multa




http://dcmf.daisypath.com/JdXUm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theona1 spune:

Eu am facut fiv acum in octombrie 2012 in Chisinau la Repromed . Dr Veaceslav Mosin. Clinica e nou noutza,medicul si embriologul in schimb cu foarte multa experienta. Primul fiv inceput cu o mie de sperante ( pentru k nu am bani de aruncat) si terminat cu o sarcinutza sanatoasa care acum are 11 saptamani. Am 37 ani iar dupa punctie am avut doar 5 ovocite , cam putine dar uite ca am reusit Deci se poate. Cine doreste detalii despre costuri sau cum e sa faci asta eu ajut cu placere :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

salutare fetelor ...
Sper ca ati fost cumintele si ca a venit Mosu ...
...la mine a venit ... ca eu sunt cumintica

Mie imi plac ff mult sqrbatorile ... parca imi alunga tristetea ...
Imi place sa ma duc la cumparele
Ma bucur ca-i voi vedea pe toti cei dragi ...



Mi se pare o perioada ff frumoasa ...

Ma detasez de ganduri rele si probleme si ma bucur de viata ....

Ady- am eu pregnyl .... te ajut cu cea mai mare placere , nu pot refuza fetele mele favorite ...
Ce mai fac fetele ??

Imi spui pe PM detalii de pregnyl daca mai este de actualitate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

la multi ani sarbatoritilor de azi!

daniela

o zi frumoasa si calda!

Mergi la inceput