Clubul "babelor" FIV-oase 69

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

hellooooo !!!
multumesc mult de urari, ne-am intors si noi de la nepotel. acum ne rasfatam cu Gugu care nu mai stie ce sa faca de bucurie ca am venit. pt prima data s-a suit pe scaunul pe care tine sotul picioarele si de acolo pe el si acum sta langa sot pe canapea si canta
eu m-am bucurat zilele astea de un nepotel tare dulcic, lipicios, zambaret, ce mai, copilul ideal.
amaradia ma bucur ca beta e asa cum trebuie. cand ai programat prima eco ?
mikysorule tu cum esti ?
adriana pup burtica cu pisoiasele
toate fetele si bun venit rama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

qiao imi pare rau ca vin asa de tarziu si eu: la multi ani!
de fapt, LA MULTI ANI, Romania!
ama frumos beta. sa te citim povestind despre inimioare!
miky pe cand testezi?

pup babute dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Buna dimineata,

Astazi am fost la medic si am facut si prima eco,asa, de control.
Suntem mici.Bebe are doar patru saptamani.
Dar vom creste cu siguranta mari si voinici.

Pupam toate babutele si tinem pumnii la toate


Miky, tu urmezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
qiao la multi ani cu intarziere si tot ce iti doresti, alaturi de toti cei dragi tie(inclusiv gugu)
fetelor eu am tras-o cu stomacul tot sfarsitul de saptamana si acum iau tratament..sper sa-mi revin , cu casa decurg lucrurile bine pana acum insa mai sunt chestii de facut , in principiu tot ce tine de noi am facut si maine depunem dosarul final , apoi asteptam raspunsul de la fondul de garantare...
ari ce mai zici?
va puuup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare fetelor
Vin si eu cu intarziere ....
Am fost ff ocupata ... am umblat tot weekend-ul ..
Am luat cadouri la nepoti ...pt Craciun
Le-am luat si dulciuri pt Mos Nicu...

Eu sunt fff incantata de sarbatori ...
In fiecare an am avut brad .. mare si frumos ...
Dar in suflet o mare tristete ....
Dar asta este ...chiar daca nu avem bbei brad voi avea ... si multe cadouri ...
Este perioada mea preferata ...

Adriana- dulce preferatele mele .. ...
Incearca sa te bucuri de minuni, iar tatal tau va fi intotdeauna alaturi de tine in sufletul tau

Qiao -

Amaradia - felicitari pt beta ... si bb sanatos

Miky -ce faci? Cum esti ? Cand faci beta ??
Parca ai facut ET pe 23.10 .. eu ebrioni de Z3 !!...
Cred ca poti face beta ...
Ce emotii am ... sper sa vina Mosu cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

am uitat de miky, scuze draga mea, ce faci? cand te betesti?
si apropo de sarbatori, le simt din plin am finuti mici vreo 4 si inca 4 perechi , iar cei mici sunt de primele 2 perechi, apoi toti prietenii nostri au copii mici pana in 2 ani ,plus nepotica, daca ar fi sa ajung la toti chiar ca simt sarbatorile...fac brad aproape in fiecare an , in ghibeci si micut ca n-am loc de unul mare, am globuri de paie ...incep incet incet sa cumpar si coronita, imi plac mult colindele...acum sper sa si ninga daca nu ninge in buc, ma duc acasa sau la socrii ca acolo a nins deja
am avut si sarbatori triste asteptand sa vina bebe, insa acum sunt detasata ,uneori parca prea detasata, dar timpul m-a invatat sa ma bucur de cat am si sa nu mai pierd timpul ca nu se intoarce.
va puuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Qiao La Multi Ani,sanatate multa si fericire
Ady,Velvet
pup toate babutele

http://dcmf.daisypath.com/JdXUm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Inca un esec, beta negativ nici nu stiu ce sa mai fac... Nu cred ca mai am putere sa o iau de la capat.... Va pup si va multumesc ca ati fost alaturi de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Of, Miky, imi pare tare rau...tu ai mutatii de tromobofilie, nu? Parca multicele, din ce imi amintesc, ai facut Clexane si cat? Poate e nevoie de o doza mai mare sau poate e altceva...E nevoie de timp ca sa refaci planurile, dar gandeste-te ca esti la inceput si sansele cresc cu nr. de incercari. Asta e, asa suntem noi, e mai greu, dar ne descurcam cumva cu asta.

Pup toate fetele! Imi doresc sa simtim cu toate bucuria sarbatorilor, cea provenita din lucrurile marunte, din mirosul de prajituri, de mancare buna, bucuria adusa oamenii din jurul nostru si de animalute...de luminitele din oras...de orice ne poate face sa ne simtim bine. Noi inmpodibim bradul in fiecare an, uneori mai mecanic, alteori cu tot sufletul, chiar nu concep sarbatorile fara el...desi nu are vreo conotatie religioasa. Noi avem un bradut de plastic ca sa nu contribuim la taierea brazilor (desi ei sunt taiati oricum), dar mi s-a intamplat de multe ori sa plang ca nu puteam sa arunc bradul. Cand eram mica curatam bradul pana ramanea tulpina curata si apoi faceam pe sculptorul...dar nu ajungeam decat sa fac un creion pe care il pictam ca pe cele pe care le cumparam de mare (mai stiti tarabele cu creioane masive, pisese de sah minuscule si alte chestii de genul asta?).
Daca as avea spatiu, as lua ghiveci cu brad si l-as returna pentru replantare.
Sunt melancolica si totodata bucuroasa ca vin sarbatorile, cam ocupata dar asta e f bine.
Pup cu drag toate fetele!!!


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Miky, imi pare tare, tare rau



Mergi la inceput