Clubul "babelor" FIV-oase 69

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Daniela nu e deloc asa mare sa stii. Si da, se poate elimina la ciclu, sa speram ca asa va fi draga mea. Oricum z1 nu e azi, urmeaza in zilele care vin.
Amaradia ma bucur ca totul merge bine. Sa nu stai cu dureri, sa iei no spa si la nevoie supozitoare uscosin

Vorbeati mai devreme despre sarbatori. Eu de cand ma stiu am adorat aceste sarbatori ale iernii, fiecare Craciun il petreceam cu familia mea si eram tare fericita ca ii aveam alaturi. Tot adevarat e si faptul ca mereu aminam sa cumparam brad si sa ne impodobim casa, spuneam ca o vom face cand vor venii copii.... si uite asa multi ani au trecut si cu fiecare an parea si mai imposibil acest vis. Pina anul trecut cand am decis sa cumparam cel mai frumos brad, cu cele mai frumoase globuri doar asa pentru sufletele noastre, oricat de dureros ar fi am realizat atunci ca este posibil ca acel vis cu copilasi sa nu se realizeze si viata trecea pe linga noi asteptand . Si sa stiti ca au fost niste sarbatori foarte fericite. Anul asta astept sarbatorile cu burtica asa cum tata a spus anul trecut ca si-ar dori; dar nu il mai am pe el alaturi . Asa ca vedeti voi dragele mele viata iti da, dar iti si ia ; tot ceea ce putem face este sa ne bucuram de ce avem, sa ne rugam sa ne dea Dzeu putere sa luptam si sa acceptam orice ne-ar fi scris.
Sper sa nu va supere cuvintele mele, v-am scris doar o bucatica din sufletul meu. Va pup babute dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

adriana ai mare dreptate.asa e viata...

eu nu mai simt craciunul,pur si simplu nu-l mai simt.imi astept minunea in f an de craciun si nu mai vine...brad am facut aproape in fiecare an,dar...asta mai mult ca sa simt ca-s vie...eu imi astept minunea roz sau albastra acolo ghemotoc sub brad.atunci va fi si pt mine Craciun...

si,da,trebuie sa ma bucur de ce am,si totusi simt aceeasi tristete zilnic...si totusi merg mai departe!nu am cum sa renunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Velvet tristetea asta si dorinta de a avea un copil nu va disparea niciodata draga mea. Trebuie doar sa te bucuri si de ceea ce ai, sa nu cazi prada disperarii si dureri. Eu adormeam noaptea cu gandul ca intr-un fel sau altul voi avea copilasul meu, si asta imi mai alina durerea. Eram decisi sa facem fiv normal, fiv cu donate si in ultima instanta adoptam; dar un copil tot am fi avut.
Stiu ca incerci natural de multa vreme; dar esti la inceput de drum cu metodele mai avansate si ai incredere ca asta va fi salvarea voastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

adriana da,nu voi renunta,voi face orice sa am copilul meu...

noapte buna fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Ady, ai mare dreptate, eu ori de cate ori ma intristez si ma gandesc ca nu am nici un rost in viata asta, imi amintesc de ce am. Am un sot minunat, care ma accepta cu toti piticii mei de pe creier, am un motan frumos si cam impertinent... si cam atat. Eu nu am nici parintii, nici familia langa mine, dar nici nu le simt lipsa..
Acum ca vin sarbatorile ar trebui sa ne multumim cu ce avem, pentru ca s-ar fi putut si mai rau.

Daniela, am avut si eu unul la fel de mare, a disparut dupa ce mi-a venit cm-ul.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

La multi ani, ROMANIA!

Adrianaady, multumesc de sfat.asa am sa fac.

si... ca sa fiu sigura, am facut ieri si beta nr. 3 - 252

va pup pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Qiao,

LA MULTI ANI! doamna draga

Sa fii sanatoasa, sa ai parte de bucurii si sufletul tau minunat sa fie plin de fericire!











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ziua buna fete

Qiao la multi ani,multa sanatate si implinirea dorintelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Qiao la multi ani!!!! Sa fi iubita si sa ti se indeplineasca toate dorintele!!
La multi ani si celor ce s-au sarbatorit ieri!
fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

La multi ani, Qiao!!!!
La multi ani, fetelor care au serbat ieri!!!!!
Si La multi ani tuturor, de ziua Romaniei!!!

Mergi la inceput