FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 37

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Rodica, Doamne ajuta! Tare m-as bucura sa primesti de Craciun vesti bune
Iri, multe multumiri pt actualizarea primei pagini si bafta maine prietenei tale!
Va pup fetele

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

irilac sunt convinsa ca emotiile si intrebarile nu dispar nici peste 18 ani Nastere usoara prieteni tale, iar tie inca 2 sapt linistite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Miracol,multumesc frumos de raspuns!
Sa-ti traiasca nepotica si sunt convinsa ca este nerabdatoare sa-i aduci o verisoara/var sau chiar o pereche de ce nu?
Cyclaur pt ce ati luat?
Tratamentul urmator o sa fie tot fara anticonceptionale?
Looana –imi poti spune te rog cand ai inceput aspirina si clexanul?
Iri de acum te poti astepta la nopti nelinistite pentru ca mai ai putin si vii cu vestea cea mare.Si daca tot ai fost impreuna cu prietena ta pana acum de ce sa nu va potriviti si cu marea zi??
Rodica marin o sa fii graviduta de sarbatori !!!
Doamne Ajuta sa primesti cel mai frumos cadou de sarbatori.
La ce hotel te cazezi,ai facut rezervare si cam la ce pret este?
ivisor ai mers pe tratamentul cu AC?
tusferi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

stefana
drum bun maine,noi suntem cu pumnii stransi alaturi de tine si te asteptam cu vesti !!!
Doamne Ajuta !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

Wish
eu inainte de cele 2 ET facute la TM (la prof grec) am luat CycloProgynova cam acelasi lucru cu Cyclacur, aceste pastile nu sunt AC, ci sunt TSH (terapie de substitutie hormonala, cu doze mai mari de hormoni decat AC si cu estradiol valerat ca estrogen). Dupa chiuretaj am luat tot aceste pastilute 3 luni si mi-am sincronizat ciclul cu al donatoarei din pauza dintre cele 21 pastile de pe o folie, astfel incat sa fiu in prima zi de menstruatie cu 14 zile inainte de data punctiei. I-am scris asta dr. de la Brno, a fost de acord si astfel nu am mai facut inhibitie inainte pt ca oricum nu am ovulat sub cycloprogynova. Eu folosind f multe cutii de Cyclop. in ultimul an stiam deja bine dupa cate zile de la stop pastile menstruez si am reusit sa ma sincronizez la fix cu donatoarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

gogu , gugulush , o gramada de povesti fascinante despre pasaret - cum spune QiaoBing . imi plac in mod deosebit .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Wish42 eu am luat Ass100 de ani de zile dar din ziua punctiei le-am intrerupt si le-am reluat dupa ET.Iar Clexane am inceput sa-le fac din ziua punctiei deodata cind am inceput si cu Utrogest.
Irilac ochii bebelui meu dupa cum se vad sunt ai sotului,frunte,barbia ,gropitza din barbie sunt toate ale sotului.Guritza,nasucul duce spre mine
Fetelor eu scriu mai rar sau la ore foarte tirzii pt ca micului printz ma solicita mult ,stiti cum e cu schimbul lui bebe,papica,stat sa-l linistesc ,sa-l pupacesc dar intru din nou cind pot.Bebele meu e foarte cuminte,dar rau de foame se trezeste cind nu mai poate de foame si abia apuc sa-l schimb de pampers si sa-i dau papica.
Matusico incerc maine sa te sun mai pe la amiaza ,pt ca dupa amiaza facem baita lui bebe cu moasa impreuna.
Fetelor va doresc o seara frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Looana
iti multumesc ca inca esti aproape de noi si ne mai sprijini cu un sfat atunci cand ti-l cerem pentru ca sunt convinsa ca ai mult mai putin timp liber.
Stiam ca tu ai trimis mail la Brno si ai solicitat opinia lor fata de acest tratament cu aspirina si clexane.Cu ce dr ai vorbit?
Eu am trimis acum un mail la Brno si le-am solicitat opinia.
Sper sa si primesc una.
ivisor
m-ai luminat cu cyclaurul asta.
Acum am alta nelamurire , spui ca el contine o cantitate mai mare de hormoni decat AC,sa inteleg ca efectul lui dpdv al trombofiliei este acelasi cu al AC?
Parca ziceai ca ai inceput aspirina in prima zi de estrogeni si clexanul la punctie,prbabil ca si Looana odata cu introducerea progesteronului.Cand a fost prima zi de estrogeni (daca luai de mai mult timp cycloproginova)?

Eu am ambele gene MTHFR pozitive heterozigote si sunt sub tratament cu eutyrox.
As vrea sa stiu daca e ok sa incep aspirina odata cu AC si clexanul la punctie?
Am fost la dr din orasul meu si nu m-a luminat foarte tare,nici nu mi-a dat un raspuns foarte clar.A zis sa mai merg la o consultatie in 18 decembrie.

pup toate fetele si o zi buna sa aveti astazi !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

neata fetelor!
wish, ivisor are dreptate cu cyclacur, e la fel cu cycloproginova...doar ca cyclacur il am din Grecia ...eu am inceput cyclacur cu 2 luni inainte de et...sa vad cum imi vine ciclu dupa prima luna, si astfel m-am sincronizat cu donatoarea a doua luna cand s-a si realiazat transferul....eu nu am menstruatie...practic sunt si eu la menopauza...si cyclacur...ma ajuta sa am un aport de hormoni echilibrat cat de cat....ma simt bine dupa el....si imi vine ciclul(vorba vine) regulat....stiu de la dr si de la amaliaro, care le foloseste de ani de zile...ca sunt mai putin daunatoare pastilele ca si AC....la mine si-au facut efectul...la et am avut un endo frumos de 11.4!!
o sa fac FET cu embrionii congelati ce ii mai am in ianuarie anul viitor cel mai sigur...si tot cu cyclacur voi urma tratamentul, utro, clexane cel mai sigur ca deja am gasit 3 mutatii, si aspirina si cortizonul...acum nu stiu in ce gramaj
sper ca ti-am fost de folos!
te pup

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

rodica, ce mult ma bucur pt tine!!!Mos Craciun va venii sigur cu o veste buna pt voi de data asta!!!te pup si iti tin pumnii stransi!!!
irilac, mai ai 2 saptamani!!!!si vine ...abia astept!!!
Looana, ma bucur ca sunteti bine, e si normal sa te tina ocupata bebeica...doar este mamicuta de bebe mic....clar ca atributiile tale principale s-au schimbat!ma bucur ca ne mai scrii sa stim si noi ce face printisorul si proaspata mamica!!!va pup
va pup pe toate si va doresc o zi buna!!!

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot

Mergi la inceput