FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 37

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

miracol eu cred ca aia e poza lui bb care vine la anu1 !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

stefana, eu voi mai face o incercare in ianuarie-februarie cu materialul propriu si nu vreau sa iau in calcul nereusita ... m-am bagat in seama aici doar ca sa-ti urez bafta muuuulta, muuuuulta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Looana,bebele din poza mea are aproape 5 anisori si este nepotica mea pe care o ador!e o poza pe cand avea vreo 6 luni si imi place fotografia f mult!zambetul ei imi umple sufletul de liniste si speranta!!ce face bebe?creste?tu cum te simti?va pup!

Gabriela_tutuianu!multumesc imi dorescsi eu f mult o fetita ca nepotica mea!te pup
annika,multa bAfta!!
Va pup

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna fetele, eu inca sunt in pat, am avut o noapte cam agitata , motanul asta mic pana pe la 4 a fost f agitat, acum vad ca sta linistit, cred ca doarme...

Annika, bravo pt starea de spirit, sa o mentii si sa te ajute DD sa se lase cu ochisori

Qiao, bine ai venit printre noi, felicitari pt decizie, ai un suflet frumos si DD te va ajuta sa-ti implinesti si tu visul. Decizia de a schimba putin tactica cred ca e cea mai grea...apoi toate isi vor urma cursul normal. Ce mai face Gugu?

Miracol, tu vei avea pereche, ca matusica noastra. Ce bine ca ti-ai facut analizele astea...uite cum ies la iveala explicatiile...data viitoare cand mergi dupa puiuti ai sa vezi ca totul va fi bine

Looana baietelul tau mi se pare ca seamana f bine cu tine, cel putin la ochi....te-am vazut intr-o poza si mie asa mi se pare. Pupici

Amalia, te-ai apucat de crosetat?


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Noi2, nu ai mai trecut de multisor pe la noi, esti ok?


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

fetele
irilac Gugu e un copil rasfatat. dimineata ma antreneaza pt cand oi avea de alergat dupa un junior. intr-o secunda de neatentie o zbugheste in sufragerie si trebuie sa fac curse dupa el sa il scot de acolo, in loc sa o ia spre balcon se duce glont in dormitor si canta pe fuga in fata oglinzii de la sifonier, il conving sa iasa si de acolo, se duce iar in sufragerie ... il fugaresc in jurul mesei (am inca mobila veche), el se baga pe sub scaune pt ca stie ca acolo nu il ajung si imi canta in ciuda. mai face o cachita in care calc in fuga mea ... eu fiind imbracata si gata de plecat la servici; intr-un final reusesc sa il trimit la el pe balcon. trebuie sa ma curat, sunt deja transpirata si in intarziere ... de astea
Cu decizia, offf, greu. mai am de lucrat sa imi anihilez de tot imboldul de a ma gandi la o incercare tot cu material propriu. sunt ceva de genul "mintea vrea, inima cere, dar constiinta nu si nu" Pe de alta parte, am dubii daca organismul meu se va descurca cu o sarcina, daca ne vom descurca noi cu unul mic in conditiile in care ritmul nostru de viata de acum e ametitor. Am cochetat cu varianta adoptiei, sa mai castig cativa ani, sa nu ies la pensie cat e inca copilul la scoala (sambata implinesc 43 ). Eu nu am avut parinti f tineri, dar nici chiar ca mine, cu toate astea tata a murit acum 20 de ani cand eram la facultate si ne-a fost f greu. Am dileme legate de faptul ca copilul meu va avea frati/surori probabil chiar in Romania si cum viata bate filmul ma gandesc ca exista o probabilitate sa se intalneasca, sa se indragosteasca (a cerut cineva in mod expres ca donatoarea sa nu mai doneze si la altcineva ?) ... De, am neuronul zglobiu si probabil nu suficient de ocupat
Asa ca pana imi limpezesc eu neuronul cu apa rece de izvor neinceputa, copilaresc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Qiao , rasfatat rau Gugu tau. Cand vorbesti de el tot timpul imi aduc aminte de canarii mei din copilarie care nu stiu cum faceau si evadau si sa vezi tu atunci ce alergatura prin casa faceam ca sa-i bag inapoi....plus cacareze prin casa....mamaaaaaa. Si daca mai aveam si un geam deschis sa vezi tu atunci ce disperata eram .

Cat despre frati/ surori.....uaaaaaaaa, e ca drobul de sare sincer, eu nici nu m-am gandit la asta, hai sa fim seriosi, care ar fi probabilitatea sa se intample. Dar trebuie sa recunosc ca ai o imaginatie bogata . Stiu ca pana iei o hotarare clara, trebuie sa treci prin diferite stari, si diferite ganduri...crede-ma si eu am trecut prin asta, dar o data luata hotararea trebuie sa mergi cu toata inima inainte si sa crezi ca asa e cel mai bine pt voi. Temeri cu " oare am sa fac fata" ..crede-ma ca nu vor disparea niciodata, uite la mine mai am max 2 sapt pana vine bebe si eu inca am temeri de genul asta


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica.marin spune:

Loana si Bichi sa va traiasca minunile, si sa aiba o viata linistita si fericita.
Le urez si eu bun venit fetelor noi.
Am si eu noutati in sensul ca am inceput tratamentul in vederea incercarii uni FET cu singurul puiut ramas. Embriotransferul va fi pe 12 sau 13 decembrie.
Am in schema de tratament estrogeni(cyclo-progynova), aspirina, prednison si clexene din ziua transferului. Mai iau(nu la recomandarea lor) femibion.
Nu am facut inca rezervari si nu am decis daca vom merge cu masina sau cu avionul pana la Viena si de acolo cu trenul sau autobuzul.
Va pup pe toate si va urez numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Rodica, ma bucur enorm pt tine, bravo, DD sa fie cu tine si de Craciun sa ai cel mai frumos cadou . Eu una as alege sa merg cu masina ca sa ma pot opri si pe la targurile de craciun si pe la outlet sau as zabovi prin austria inca vreo 2 zile, daca tot trec pe acolo n-ar fi pacat sa nu casc gura.... ( se vede ca nu-s iesita in lume din martie )

Stefana, Rodica, nu vreti sa va trec pe prima pag la sectiunea " in focuri"?

Dragelor...am niste emotii, maine naste o prietena buna de-a mea, am ramas amandoua cam in aceeasi perioada tot prin FIV, mergem la aceeasi dr si tot timpul am zis ca vom naste impreuna, amadoua avem baitei ...ce coincidente

O seara frumoasa sa aveti


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica.marin spune:

Irilac iti multumesc mult pentru urari poti sa ma treci pe prima pagina.

Mergi la inceput