CE SA FAC?????????????????????

CE SA FAC????????????????????? | Autor: lady22

Link direct la acest mesaj

bb meu are 3 luni de azi dimineata am observat ca a mancat de 3 ori tot cte 100 ml ea care manca 150ml doctorita nu e azi ce ar trebui sa fac sa ma duc cu ea in alta parte?a mai patit careva asa?mentionez caca face bine.o hranesc cu milumil.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Poate are o zi in care nu poate manca fix ca ieri si alaltaieri si acu` 3 zile ?



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Cred ca nu tre' sa faci nimic, poate maine mananca 180 ml,poimaine 120 ml... asa sunt copiii, chiar si adultii...tu mananci in fiecare zi aceeasi cantitate de mancare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady22 spune:

nu dar m-am obisnuit cu ea sa manance cate 150ml.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lady22

nu dar m-am obisnuit cu ea sa manance cate 150ml.

mamica de printesica Maya(')(''('');


mno, dezobisnuieste-te! Si incearca sa accepti ca ai in brate un pui de om, nu un robotel care mananca la ore fixe cantitati fixe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

A facut vreun vaccin recent?(desi daca zici ca are 3 luni..cred ca la 2 luni ati facut). Te intreb pt ca fiica-mea manca dezastruos dupa vaccinuri...abia ce se dadea pe brazda si incepea sa pape si ea mai bine, ca iar trb sa facem vaccin, si iar nu mai papa...Si eu ajungeam de adunam si cate 20 ml daca ii manca, sa vad la cat ajungea pe 24 ore...

Teoretic, daca copilul e vioi, face caca/pipi/doarme/nu plange mai rau ca de obicei/nu are febra/nu tuseste/nu muci....nu ar trb sa iti faci griji...dar deh, stiu cum e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Afara ca nu maninca fix cit vrei mai ai vreun motiv sa te ingrijorezi ? febra, apatie, eruptii, caca verzi ?
(daca e numai asta, adica nu maninca atit cit ieri, nu-i grav deloc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lapte de mama ii dai? Sau este exclusiv pe lapte praf?

Dragos la 3 luni primea cu biberon cate 60-70 ml o data la 4-6 ore si ii era suficient (lapte de-al meu muls in prealabil, cand tb sa plec de langa el). Si tot s-a facut mare!

Daca fata este vesela, voioasa, face KK cum tb, surade, doarme, nu plange mai mult, nu-i febrila, inseamna ca este bine, doar o zi mai proasta.

Nu te mai panica asa, caci nu ai motive!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady22 spune:

va multumesc pentru sfaturi.acuma cand i-am dat a mancat bn.e primul copil si stiti cum e...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui lady22

va multumesc pentru sfaturi.acuma cand i-am dat a mancat bn.e primul copil si stiti cum e...........

mamica de printesica Maya(')(''('');


stiu, mamica tinara, cum e !

(si eu mi-am dus saptamina trecuta la doctor doi din trei copii si a ris doctorul de mine ca nu aveau nimic si nu mi-a dat decit paracetamol )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

A mea are aproape 10 luni si nu a papat niciodata 150 ml la o masa. Asa ca nu te ingrijora, nu mananca in fiecare zi la fel.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput