Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

wow, yvy, FELICITARI!!!!!!!!!! Sa fie sanatos! si tu sa ai o sarcina usoara!!!!
ma bucur nespus de vestea asta, mai ales ca te vad (citesc) asa fericita dupa cele intamplate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, sa sti ca si eu ma supar pe mine cateodata tot pe treaba asta, ca aproape in fiecare zi sunt momente in care tb facut cate ceva in casa si copii se plictisesc in timpul asta... probabil asa faceau si parintii cu noi
ei i-am mai implicat in sters praful, facut clatite, snitele, strans in fiecare seara jucariile...dar nu pot sa fac toate treburile ca o joaca pt ei...nu am tin nervii
Intr-o zi i-am luat pe amandoi sa scoatem rufewle din masina...am iesit ametita din baie, cu ochii dupa ei. Cristi chiar m-a ajutat atunci, a pus pe calorifer sosetele perechi-perechi Cata le scotea din masina, apoi le baga la loc, vroia sa le ia si pe alea intinse sa le bage in masina, apoi scotea alte rufe pe care vroia sa le puna in cosul cu rufe murdare ....cred ca pt ei a fost distractiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Yvy, felicitari! Sa vina bb sanatos si la termen, o sa fie tare la dr., si UM? nu stiu...pusesem eu pe fb o poza cu un bb legat cu o funda si un bilet pe care scria from God, cam asa e si la tine
miki, cu curatenia aia de care zici cu totul nici eu n-am mai facut asa cum vreau eu de la Pastele dinainte sa raman gravi, dar merge si pe bucati, nu?
Mada, te pup draga mea
Strumph, ce mai faci ? poate totusi te duci s avezi ce e cu spatele ...pls!
yasmy, matale nuami buna dimi si atat?
laura Doamne ajuta!
irinuk, hai ca acum e vineri, cum a fost la petrecere?
Somleac, mai scrie-ne... Stii ca si mie imi spuneam eu Didi cand eram mica,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui djlaura01

FETELOR AM VRUT SA SCHIMB POZA DE PROFIL DE AICI SI NU MAI POT SA PUN ALTA SI SA STERS SI CEA CARE O AVEAM

Ca parinte, poti sfatui, poti indruma, poti incerca sa corijezi, dar nu poti sa te lupti cu cel ce-ti este copil, care are personalitatea sa, puterea de a alege sa-si traiasca viata. Nu ai cum sa i te substitui. Nu ai cum sa-i schimbi deciziile, decat atunci cand isi deschide mintea si sufletul, cand accepta ajutorul oferit, altfel totul este o lupta cu morile de vant.


de ce nu mai poti pune alta? ce zice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am pus 2 filmulete cu Cata, la al doilea doar cine are randare sa se uite...ca-i cam lung...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

am pus 2 filmulete cu Cata, la al doilea doar cine are randare sa se uite...ca-i cam lung...




nah..ca primul nu apare..mai incerc odata...oare mai e spatiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Oau Yvy!!!! Bravo, sa fie intr-un ceas bun! E clar ca asa a fost sa fie. Ce imi place cand se intampla un lucru ca asta cand nici macar nu te astepti! Parca e evident ca este dorinta lui bebe sa vina Ai un bebe foarte hotarat

Miki, sunt ok. Am fost la o intalnire cu un ambasador UNICEF si am primit cadou 3 magneti de frigider, printre care unul era cu tabloul postat de mine pe FB. Mi-a placut atat de tare imaginea aceea... Si mi-am amintit instant de iubita mea.
In schimb, de cand am citit mesajul tau catre mine, am numai lacrimi in ochi. Sper sa nu ma vada colegii, ca nu am chef de explicatii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ziua buna dragelor!
Yvyana felicitari mami din toata inima! Sarcina usoara si un bebe sanatos si la termen!
Acum ca tot doarme printul incep sa m#259; uit dupa Lego,nu am bani inca dar trebuie sa ia sotul salariul,si sor- mea ii cumpara cadouri deci va ap#259;rea de undeva.
Dorina,as veni mami cu ochii inchisi.Ador s#259;rb#259;torile de iarna ,mirosul de portocale si Cozonaci si brad evident.Ce frumos.imi place si mirosul specific iernii,a frig,doar ca nu suport frigul.
Fug ca mai am ceva de facut si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Mamici, multumesc mult!

Vin cu vesti proaspete maine de la dr (va fi prima consultatie, ca nu am ajuns nici pana acum la controlul de dupa nastere); dupa calculele mele s-ar parea ca sint in S 7-8!

Irinuca si eu cred ca e hotarat bb, tocmai pentru ca noi am fost nehotarati: vroiam, dar nu acum imediat, insa nici sa fie o diferenta prea mare de ani intre ei nu ne doream...

Madutza da, dupa ce a trecut rapid panica initiala gen daca si cum ma voi/ne vom descurca (panica doar din partea mea, pentru ca tati a fost extrem de fericit), acum sunt megahappy si sint sigura ca totul va fi bine si asta este formula care ni se potriveste: lucky number 4!


Ailed si eu sint convinsa ca este from God, tocmai acum cand am depasit aceste momente dificile...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, sa sti ca si eu ma supar pe mine cateodata tot pe treaba asta, ca aproape in fiecare zi sunt momente in care tb facut cate ceva in casa si copii se plictisesc in timpul asta... probabil asa faceau si parintii cu noi
ei i-am mai implicat in sters praful, facut clatite, snitele, strans in fiecare seara jucariile...dar nu pot sa fac toate treburile ca o joaca pt ei...nu am tin nervii
Intr-o zi i-am luat pe amandoi sa scoatem rufewle din masina...am iesit ametita din baie, cu ochii dupa ei. Cristi chiar m-a ajutat atunci, a pus pe calorifer sosetele perechi-perechi Cata le scotea din masina, apoi le baga la loc, vroia sa le ia si pe alea intinse sa le bage in masina, apoi scotea alte rufe pe care vroia sa le puna in cosul cu rufe murdare ....cred ca pt ei a fost distractiv

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


daca ai stii de cate ori ma regasesc in postarile tale odata scriai cum aduni jucariile cu punga dupa tine si radeam singura ca ma vedeam pe mine
si noi intindem rufele, strangem jucarii, facem painica/praji dar nu fara consecinte..strang de 10 ori mai mult dupa ei andra imi scoate toate vasele si instrumentele de gatit si le imprastie toata casa..vlad in schimb in orice il implic se plictiseste repede si nu ma lasa nici pe mine sa-mi fac treaba cum trebuie..fuge tot la constructiile sau puzzle-urile lui dar asta dupa ce se umple el tot de faina/zahar etc si imi imprastie si toata bucataria..

azi andra a intrat in dresing unde eu tin si masina de spalat si m-a dat efectiv afara, si-a inchis usa..am incercat sa intru si ma dadea nervoasa afara, s-o las pe ea singura acolo intr-un final am lasat-o si am urmarit-o pe gaura cheii..baga toate lucrurile mele impaturite si curate in masina ( la alea ajungea ) si butona de zor la masina si acum tot in cuva au ramas, cand se trezeste o trimit sa-si termine treaba




Mergi la inceput