Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

roxy_s am iesit un pic pana la magazin ,nu am vrut sa ies ca de cteva zile nu ma simt bn ,mie cam rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

http://simonapatras.blogspot.com/2011/05/prajitura-chinezoaica.html, asa arata prajitura lux , roxy? Poate vorbim de aceeasi praji , dar cu alt nume,
laura, cum te simti rau? ce ai?
cami si noi am papat cu andra dormind azi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Hop si eu la ceas de seara dupa o gramada de timp lipsa.

Va pup pe toate si bine v- am regasit.
Din lipsa de timp , nu am mai scris, insa recunosc ca v- am mai citit pe sarite.
Copiii imi acapareaza tot timpul asa ca ptr mine mai ramane doar seara dupa ce adorm ei, si atunci nu stiu ce sa fac mai repede.

Maria creste frumos, ma uit la ea si nu imi vine sa cred ca este domnisorica deja, cu opinii cand vine vorba de imbracat sau de facut ceva. Daca nu vrea, atunci nu este.
Vorbeste bine si de cateva zile a inceput cu intrebarile : ce- i asta? de ce? Dar el mai mult adora sa spuna: nu viau( vreau) . Ne- a tampit efectiv cu nu viau.
Il necajeste toata ziua pe Andrei, ii smulge ochelarii de la ochi, cand nu- i are il trage de par sau de ureche si fuge strigand: l- am supalat pe Adei .
Este o rasfatzata si o ghidusa.

Referitor la tv, stim cu totii ca este nociv, Mada, ca si tel si computerul, insa asta este era in care traim, din pacate. Si eu recunosc ca le pun desene, Maria adora iPad- ul, il deschide singura si- si pune desene sau muzica pe youtube, , si cand nu mai vor, fie inchid ei capacul la laptop, fie zic mami gata cu desene, si se joaca cu jucarii.
Nu stiu daca as fi in stare sa le " tai" desenele ptr ca si mie daca mi- ar lua cineva netul as fi un om mort.

Gata ca am vb prea mult.
Sper sa reusesc sa mai intru.
Mi- e dor de discutiile noastre si de timpul meu liber petrecut aici.
Numai bine!
P. S poate imi mai trimiteti si mie o data adresa si parola ptr contul comun , si poate reusesc sa pun poze cu Maria .

Strumph, te pup si sanatate multa multa nepotelei. Si eu stiu cum este sa ajungi in Ro la urgente, sper din inima sa nu mai ajung vreodata, desi de cand s- a nascut Maria suntem in Ro, traiesc mereu cu frica asta, m- am edificat intre timp ce inseamna sistem privat de sanatate in Ro si m- am mai linistit un pic. O sa fie bine cand vii cu piscoata in Ro, trebuie sa gandesti pozitiv, mai ales ca ea este un copil sanatos, nu ca Andrei al meu. Hai curaj si fii barbata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

ailed_dota imi vajaie urechile si parca si creieri imi vajaie si ametesc, ma inteapa inima cand si cand asa parca mi se pune junghi nushh cum sa explic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


Neatza! O saptamana de vis!
Happy, ce-mi place ca ne-ai mai scris ,
Laura, sa nu faci tensiune,n-ai de unde sa imprumuti un aparat de tensiune sa ti-o verifici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimineata noi ne-am trezit de la 6 dimi

ailed_dotasa vad dac gasesc la cn cu imprumut


va si va doresc o saptamana minunataaaaaaaaaaaaaaaaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Laura, Andra s-a trezi la 5.30 , dar am reusit sa o culc la loc, ... ma duc sa pun de cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

bunaaa dimiii!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza Yasmy!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

Treaza de la 6 jumate, dar bine macar ca nu s-a mai trezit, eu da, de 2 ori, la 3 si 5, dar m-am uitat la ceas, am vazut cat e, am realizat ca nu a urlat deloc, m-am culcat la loc

E frig la Londra..brrrrr am inchis usa dupa Nick cu piscoata in brate si mi-au inghetat degetelele la picioare ca eu umblu desculta am uitat sa imi iau papuci de casa in picioare cand am coborat si mi-e lene sa ma duc sus dupa ei ....si dupa ma plang de dureri de spate

Slaba activitate pe aici in weekend, sper ca de azi va reveniti eu ieri am avut socrii in vizita si apoi am sta pe skype cu ai mei din tara mai e putin, o luna, si ii vad iar !

Happiness, welcome back! foarteee bine imi pare ca ne scrii si aici, mai astept perlute de-ale Mariucai, e o scumpa imi tot aduc ainte de ea si de cat, mult s bine vorbeste de cand mi-ai trimis filmuletul ala si visez si eu sa vorbeasca piscoata asa intr-o zi mai e mult pana departe

Pe azi mi-am propus sa ajung in Christmas market la London Eye sau pe Oxford street la magazine sa cumpar pentru Craciun, dar precum e frig tare, ma mai gandesc, daca sa umblu lelea de luni

Ma duc sa imi mai fac o cafeluta ca trebuie

O zi frumoasa va doresc

PS: Nana, iti trimit Pm cu datele pentru picasa

Mergi la inceput