Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi vad ca ti-ai facut glicemia si ti-a iesit cam mare. bine, acum depinde ce valori de referinta are laboratorul. dar stiu ca maximul este 105. nu scrie pe buletinul de analize valorile normale? lasa dulciurile ca nu au nimic bun


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami acum am citit ca a muscat-o tare pe Petra. nu stiu ce a zic, pe net n-ai gasit nimic? ai intrebat pe cineva? eu zic ca nu au nimic, lebedele sunt totusi, destul de curate, nu mananca orice...

mandreeac am vazut si eu dulceata de nepotica este asa frumoasa si scumpa Rares este un adevarat barbatel, ce-a crescut si ce seamana cu tati este un strengar, asa imi pare din poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata fetelorrrrrrrrrrr

azi dau eu cafelutaaaaaaaaaaaaaaaa
ca nu am mai dat-o de multttttttt
ca doar suntem treze din nou de la 6
petra isi vede de programulei
oricat as vrea sa o fac sa doarma mai mult nu pot
ahahahahhah

va doresc o duminica frumoasa desi aici e un frig si o zi urata rauuuu

mai stam putin si mergem si noi la biserica sa ne impartasim deja
azi ne uitam pe disney junior caci e ziua lui micky si minnie

yasmi mie mi se pare mare glicemia ta
ai mare grija de acum
pai daca pe stomacul gol ai 105
peste zi cand bagi atatea dulciuri sare lejer de 120 cat ar fi acum maxim
deci mare control ca diabetul e o boala nasoala la care nu te doare nimic nimic si te distruge pe dinauntru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata, fetelor!

am intrat sa descarc niste poze ca am aparatul plin si azi vrem sa mai facem si am intrat si la voi putin sa vad daca v-ati trezit

cami ce cafea buna ai facut ce matinale ati fost azi noi ne-am trezit la 7.30.
tati inca doarme. vrem sa mancam si sa iesim si noi ca este soare si frumos. dar frig.

toate mamicile si fluturasii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimineta la noi este inorat si ff frig azi cred ac o sa stam in casa ......asa ca vom lenevi la tv si ne vom juca ca este duminica si nu putem face treaba

pe toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Cami, multumim de cafea! Roxy si Laura neatza si voua!
O duminica frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetelor

eu iau pranzul deja ca am reusit sa impartasesc fetele si acum dorm deja amandouaaaaaaaaaaaaaa
nu am mai avut o ora libera in timpul zilei de cand ewrau ele ffffffffff mici
vad ca voi leneviti si nu vreti sa conversati
asa ca ma voi da si eu pe net pe ici pe colo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, mi-am adus aminte, prajitura chinezeasca e cu un blat cu cacao si nuca si o glazura de galbenusuri cu zahar care iese usor crocanta, cand eram eu mica era o prajitura la moda..
cami, enjoy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce fac fetele?

noi am venit de afara. ne-am plimbat prin oras, este si un targ de dulcegarii la noi cu tot felul de sarlote, serbeturi, dulceturi, ciocolate de casa si alune caramelizate si trase-n cioco....am mancat si eu cate ceva de m-am indulcit si am baut si un vin fiert, nu asa bun ca asta de acasa dar a mers

madutza chiar uitasem ...am vazut ca ai abordat subiectul 'TV' chiar ca este o chestie foarte importanta, tv-ul este intr-adevar nociv, la fel si calculatorul, telefonul...
dar ce sa facem, ne uitam, le folosim pe toate. noi la tv ne uitam mai mult seara iar ziua cateodata, mai mult pe muzica caci ii place Anastasiei. si mai rau este ca ea cere de multe ori

noi cand eram mici nu vedeam tv-ul prea des, cel putin eu. stiu ca erau desene la 18.30 in fiecare zi si toti fugeam de la joaca in casa sa ne uitam apoi ieseam iar ne mai uitam la Teleenciclopedia si Cascadorii rasului...altceva nu-mi aduc aminte

apoi dupa ce am intrat la liceu am inceput sa ma uit la diverse filme, seriale...stiu ca povesteam la scoala dar asa, per total, tv-ul era ca si bibelou si era muuult mai bine, ne petreceam timpul mai mult afara sau citind. telefon mobil nu era, calculator nici atat....eram mult mai aerisiti. da, dar acum suntem mai informati nu stiu daca asta este mai bine cred si simt ca era mai bine mai demult, atata informatie naste stres, ganduri, uneori dependenta...

cami ce devreme ai luat pranzul. noi iemdiat mancam de pranz

djlaura dar ce are daca este frig? iesiti si asa, este foarte bine pentru puiuta. trebuie scoasa oricum, daca este imbracata bine nu are nimic

ailed aha, am inteles cu praji. glazura cu galbenusrui o face si mama pentru Prajitura Lux care este delicioasa si asa imi place ca la cuptor se face crocanta. se pun galbenusurile chiar cand este praji gata si se mai lasa putin. apoi se face un fondant de cioco si se toarna peste. iese bunaaaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy da am luat pranzul repede in tihna
ahahahahha
ca apoi s-au trezit ele
acu deja ne pregatim sa luam un iaurtel cu un sandvish cu cascaval cald
si apoi mai vedem
la noi e f urat afara
si ploua
in schimb azi fetele s-au uitat chiar toata ziua pe minnie si miky
stiu cum e cu tv-ul
dar cand stam in casa
nu prea avem ce face
e bine cand merge la gradi ca nu dau drumul deloc dimineata
dar cand e antonica acasa ne uitam non stoppppppppppppp
acu de cand e mare

Mergi la inceput