Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

ailed_dota dary nu a mai vrut sa doarma ....alearga prin casa zici ca e spedee gonzales intr-un fel e mai bn asa ca incerc sa-i schimb programul sa doarma seara devreme

strumphitza a venit fasul astept soata de la posta sa vina cu el



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

chiar nu aveti chef de vorba azi

eu am pus sa ii fac piscoatei de papa si i-am servit micul dejun si acum mergem de ne imbracam sa iesim afara, dar nu stiu incotro s-o apucam

laura, ma bucur ca a ajuns coletul, aveam emotii! Daria e gata de iarna acum, cizmulite si fash are, deci sa vina zapada!!!

eu am plecattttttt , sa ma intalnesc cu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Laura, bine ca ai lamurit-o cu posta....
Strumph, ai grija sa te imbraci, dac iesi la plimbari:)
Eu am mai dormit langa gaza mea... ce bine a fost :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ziua buna dragi mamici!
Off,ce am citit m- am intristat!
Strumphy,Miki,Yvyana,Cami multa sanatate puiutilor! Off,sa ne rugam de sanatate ca e cea mai importanta.Multa putere sa treceti peste.
Strumphy pfuu ce te invidiez ca te duci in magazinele alea.Imi si imaginez cum arata decorate frumos de s#259;rb#259;toare,divin,divin ,divin
Vineri am fost la cununie,f frumos,m- am simtit bine,aveam nevoie de o iesire.Sambata am avut invita#539;i si duminica am fost la socrii.Am avut un week- end plin si frumos plus ca m#259; uit cu sotul la un film serial Homeland,il ador,m#259; deconecteaza de la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Nana,m#259; bucur din suflet ca ne- ai scris.Imi era dor sa te citesc.
Laura sa stapaneasca pitica sanatoasa tot ce a primit!
Strumphy,m- ai intrebat cand se dau rezultatele,nu am idee astept ca am fost 10 pe loc si sunt multe lucr#259;ri de corectat.Va spun eu ce si cum.Am citit ca nepotica e mai bine,slava Domnului.
Cami,pfuu,c ghinion,o lebada,nu am mai auzit.Imi pare rau pt voi
Lidia ,mami nu stiu ce sa te sfatuiesc,dar usor nu poate fi asta e clar,mai ales daca nu ai ajutor
Miki,m#259; tenteaz#259; si pe mine Lego,sa mai studiez piata ca au niste pre#539;uri de lesini
Lavi,intru sa vad cum arati
Mada,trebuie sa imi fac timp sa vad documentarul pus de tine
Delia,pup mami dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Lavi,imi place mult culoarea ta,iti sta f bine
Roxy,unde sunt noile poze? Ai sters din ele,dar altele nu apar
Irinuca,mi se umple sufletul de bucurie cand citesc ca esti cu Daria,pe cuvānt.Va trece si perioada asta,nu mai e mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?
noi am venit de la plimbari si shopping, este frig dar soare si frumos. Anastasia a adormit pe drum in carut asa ca am transferat-o direct in pat aerul asta tare o da gata dar si pe mine. cand ajung acasa ma ia o toropeala....

djlaura ai grija, mami. verifica-ti tensiunea cum a zis si ailed oricum, cred ca este ceva trecator, ca nu mereu te simti asa, nu? sa poarte Daria sanatoasa hainutele si ghetutele, ce frumos

mandreeac ce poze noi? eu n-am mai pus poze noi aici. am zis eu ceva de poze, ca nu mai stiu

strumphitza ati fost in magazinele de Craciun? cred ca sunt superbe, eu toata ziua as fi pe acolo, cred. bine, si pe la noi sunt destul de multe dar ce sa mai tot cumpar ca nu mai am unde sa le pun. tu ai casa mare dar eu in apartament unde sa le mai pun?

happiness ce ma bucur ca en-ai scris. abia astept sa vad poze cu Maria cea dulce, cred ca a crescut.... te asteptam mai des, sa te relaxezi cu noi aici la o cafea

ailed am incercat sa deschid sa vad praji dar nu merge. eram curioasa...ia mai pune link-ul o data

vaiiii...am mancat aproape o cioco intreaga bine, este din aia amaruie cu 85 %, macar este mai 'sanatoasa' decat cele cu creme si alte porcarii na, ca m-am consolat cumva ca astea amarui stiti ca sunt recomandate, dar cateva patratele nu una intreaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
La munca, cu un vraf de hartii in fata. Am decis sa iau o pauza, am deschis DC-ul si acum savurez o ciocolata Rom

Andreea, nu mai sunt langa pitica mea, dar cat sunt la serv e bine. Diseara ne ducem la ziua unui pusti de 4 ani, fara pitica, evident. Sper sa trec cu bine peste seara asta, oricum nu vor fi decat 2 copii, ca in seara asta petrecerea este pt adulti. Pt copii va fi vineri, dar noi vom lipsi :)

Cami, lebada musca? si pare o fiinta atat de inofensiva. Eu sper sa nu fi fost bolnava. Si bine ca nu a lovit-o mai grav pe Petra! Multa sanatate si voua!

Miki, de cate ori citesc cate vi se intampla, chiar ma enervez pe soarta asta! Cate bumbaneli mai poti indura?!
Filozofia mea este ca totul in viata se compenseaza. Cred ca o sa va astepte niste momente minunate, care vor sterge amintirile despre momentele astea grele.

Yvy, uff, prin ce ati mai trecut si voi :(. Sa stati departe de "urgente" de acum!

Strumph, deci acum totul este ok, da? In afara de spatele tau, care cred ca nu va trece vreodata. Si sotul meu are o spondiloza nu stiu de care si i s-a spus ca trebuie sa faca gimnastica medicala si kinetoterapie toata viata. Poate la tine n-o fi chiar asa.

Acum alta propunere de jucarie:

http://www.amazon.co.uk/Toffee-Pony-Interactive-Emotion-Pet/dp/B003QTDW6Q

Ca de obicei, iar probleme cu Amazon-ul. de data asta, ma lasa sa il comand, numai ca am primit mail de la ei, ca au dificultati in a bloca suma pt produs de pe cardul meu. Si e un Visa, ce mama lui vrea de la mine, nu stiu.
Cine a mai comandat de pe Amazon, luminati-ma si pe mine, Cardul meu e de debit, oare de asta nu merge? Ca nu e de credit?
Stiu ca Scrish facea comenzi de pe Amazon in Romania, dar daca nu mai intra pe aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Cred ca de jucaria asta sunt mai mult eu incantata decat ar fi fata mea :)
http://www.youtube.com/watch?v=W7kKggzOHvc

Astept pareri. Si nu ma supar daca imi spuneti ca nu este potrivita copiilor de varsta alor nostri sau daca va exprimati pareri diferite de ale mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, http://dulcecasa.blogspot.com/2007/09/prajitura-chinezeasca.html
sper sa mearga asta...
irinuk, intreaba pe Scrish pe fb Cristina H. , e , nu-i scriu tot numele te prinzi tu

Mergi la inceput