Aspirante optimiste > 20 ani !!! (813)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna dragelor,
Elena, din cate stiu eu, sunt metode de imbunatatire a spermogramei, am o cunostinta care s-a confruntat cu asa ceva. Ei i s-a recomandat chiar IA. Doamne ajuta sa fie totul bine!
Valicutza, eu sun la Dr. Uscatescu la spital si asistentele imi spun programul sau o dau la telefon. Eu m-am bazat pe info de la asistente, nu am cerut-o la telefon, dar am vazut, cand eram acolo, ca e data si la telefon. Sau merg la Medsana. Tinem pumnii.
Caresse, ce faci?
Maine sper sa ajung la analize, anticorpi, hemograma, toxoplasma si lysteria. Sper sa am rezultatele pana la ovulatie.
Va Pup.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Fetelor, am primit o veste magnifica, sper ca nu deranjez pe mine ca impartasesc cu voi, dar simt nevoia sa impartasesc si inima imi sare din piept de bucurie.
Sora mea a aflat astazi ca este insarcinata!
Sunt asa de fericita, cel putin pt mine sora mea este un om magnific si merita tot ce este mai frumos pe lume!

Sunt putin ingrijorata ca dr i-a spus sa i-a progesteron si ca saculetul nu este lipit complet.
Sunt cam stresata!
Imi doresc din tot sufletul meu sa fie bine!
Ea este si mai panicoasa, si mai ipohondra.
Dupa serv fug la ea sa o incurajez!!!

A fost ciudat cand am dat fuguta la sotul meu (lucram impreuna) sa ii spun, si cumva nu prea a reactionat cum am reactionat eu,adik chiar avea fata aia.

Nu vrea sa vb cu mine despre asta, a fost rezervat, a zis ca se bucura si cam atat....

Sunt convinsa ca se va intmpla si la noi, si la voi!
Dumnezeu stie ce face, dar nu ma pot mahni si nici nu vreau, ca a ramas sora-ma insarcinata fara stres, abia incepuse analizele.
O sarcina si un copil sunt minuni si motive de bucurie pentru toti.

Sper sa reusesc sa ii ridic moralul...

Va pup cu drag!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

felicitari moni pt sora ta!

sa fie intr-un ceas bun..sarcina usoara si un bebe sanatos..

..stai linistita bebe o sa apara si la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

eu o sa ies acum si voi incerca diseara sa intru si sa va zic cum au iesit analizele.maine dimineata sunt la spital la monitorizare si sa vedem ce zice doctorul
va pe toate si va doresc o seara cat mai frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Dragele mele,in sfarsit va recunosc Asa mai merge ... 5 pagini ... am avut ceva de citit
Moni,felicitari pentru sora ta ! Pentru tine
Bee, chiar ma gandeam ce mai faci !
Mihaela,maine e joi , deci te duci la dra ... si la sala !
Silvia,tie ti-a dat drul aceste ceaiuri ,ca am ramas in urma cu informatiile !
Didi , esti o scumpa !
Alex,in ce stadiu esti cu traducerile si ...restul !
Velvet,tu esti bine ?
Valicutza,voi de cand aveti liber la bebe ? Ai mai aflat ceva despre ce i s-a intamplat lui Razvan ?
Elena,eu cred ca daca ai ramas o data, inseamna ca mai poti si sotul tau trebuie sa dea doar vitamine !
Kmy, sper ca esti mai in forma !
Emy, pentru voi doua !

Eu am venit de la scoala, am avut ceva treaba si acum am venit sa va salut si sa va aduc frumoase ca sa inveseleasca fiinte dragi mie !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Caresse, pai eu am de tradus tot timpul (sau cel putin asa sper), that's my job!


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

caresse nici nu stiu cum mai sunt dupa atata timp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

mi-au iesit 2 analize din 3
rezultatele:

Microbiologie

Ag Ch. Trachomatis

NEGATIV (0.012) CO = 0.220 [ EIA - Trinity Biotech ]

(NEGATIV)


Ag Mycoplasma+Ureaplasma

Mycoplasma hominis: absent Ureaplasma spp: absent
acum sa vad cand imi va iesi si ex bact la col,uretrala
deci din ce stiu eu sunt bune si analizele astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Moni felicitari pentru sora ta.
Spune-mi te rog si mie la ce medic hematolog ai fost.
Poate iti activezi pm sa discutam detalii.
Maine sa nu ma dati disparuta ca am multa treaba printre care si vizita la doctorita, maine seara sper sa vin cu vesti bune.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Moni, felicitari pentru sora ta...sa dea domnul sa duca cu bine sarcina pana la capat.

As putea sa spun ca eu il inteleg putin pe sotul tau. Si sora sotului meu incearca sa aiba un bebe (din pacate si ea are ceva probleme si nu reusesc nici ei de mai bine de un an). Odata chiar am crezut ca a ramas insarcinata, eram impreuna si s-a simtit putin rau, vomita si mi-a trecut prin cap ca poate e insarcinata. Sincer iti spun ca am simtit o mica strangere de inima, nu pentru ca nu m-as fi bucurat pentru ea, dar ori de cate ori aud pe cineva ca a ramas insarcinata simt o tristete. Cand iti doresti sa ai un bebe al tau, cred ca e imposibil sa nu simti tristete, chiar daca e vorba de cineva din familie. Asta insa nu inseamna ca sotul tau nu se bucura totusi pentru sora ta. Eu asa cred :)

Caresse, ceaiurile le iau dupa capul meu, in functie de analizele facute pana acum si prospectele respective...nu la recomandarea doctorului.

Elena sa ne aduci vesti bune maine de la monitorizare.

Noapte buna si o zi frumoasa tuturor maine

Mergi la inceput