Aspirante optimiste > 20 ani !!! (813)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Velvet sunt bine, inca lupt si sper sa si castig lupta.
Didi dute la stomatolog daca stii ca ai mai patit asa.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

repostez o veste buna intr-o zi asha de mohorata:

Citat:
citat din mesajul lui Corina87

Buna fetele!!!
Mai primiti o burticuta,in club
Ma numesc Corina am 25 de ani sunt insarcinata cu bb2,Dupa un an lung de asteptari si incercari avem trei teste poziteve,wow nu imi vine a crede.


Sufletelul meu.Eric 28/09/2007



felicitari inca odat!

ps: voi face modificarile mai tarziu pe prima pagina!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

buna fetele,

sunt bine cat de cat, azi am fost de am dat sange pt primele teste de trombofilie ( inr,aptt,anticoagulant lupic,ac. anticardiolipinici IgG,antitrombina III,proteina C,proteina S,mutatia factorului V Leiden, mutatia protrombinica (factor II).) si pt anticorpii anti rh ( am facut in sarcina vaccinul la 28 sapt si dupa nastere in 48 ore ) si sa vad cum stau..sper sa iasa cat de cat bine si sa vedem ce descoperim.

moni..eu nu am stiut ca am trombofilie, sau ca mi s-a declansat in sarcina, acum abia am inceput investigatiile ..sa vedem cat de serioasa este.

inca astept raspunsul pe mail de la dr uscatescu.asa greu raspunde ?

mami de Dienutza 5 ani
si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Iancuelena, uite, am verificat rezultatele sotului meu si au fost asa:
Aprilie: total spermatozoizi ejaculati 141 milioane, forme normale 6%, mobilitate normala A+B 58%
Iunie: total spermatozoizi ejaculati 168,75 milioane, forme normale 26%, mobilitate normala A+B 68%
In cele 2 luni dintre spermograme (jumatate de Aprilie, Mai si jumatate de Iunie) a luat fff multe pastile (vitamine, suplimente, naturiste, polen, aminoacizi...) dar a meritat. Vitamina E nu i-am dat ca mi se pare mult prea riscanta, era destula in Vitamax. Aminoacizii L-Carnitina si L-Arginina nu au ce rau sa faca, despre Branca Ursului am citit multe pareri contra dar despre Macca si Napraznic numai de bine asa ca din astea lua cate 3 respectiv 6 pe zi, polenul ii placea (mie nu imi place dar el il lua cu drag) si mai lua si cate un Acifol, cate un Calciu, cate un Magne B6, cate un Osteocare... evident Cetebe cu Zinc... tot ce-i dadeam lua fara cracnire. La un moment dat, adica dupa 2 luni de luat pilule cu pumnul (avea pomelnic lipit pe frigider cu ce trebuia sa ia dimineata, ce la pranz si ce seara) mi-a zis ca el nu stie cat mai rezista ca simte ca e in prag de hipervitaminoza, ca-i dau prea multe, ca face pipi portocaliu deja de 2 luni de zile si ca daca spermograma nu se imbunatateste el vrea o luna de pauza de la tot. Noroc ca n-a fost cazul sa mai ia nimic ca in iunie a iesit spermograma buna (rezultatul a venit exact in acele 3 zile cat am stat eu in spital pentru Laparoscopie) si a mai luat doar vitaminele din stocul ramas (adica ce termina nu mai cumparam altele noi) si a fost perfect ok ca imediat am ramas. Mie mi-a placut mult PreSeed-ul si sotului la fel. Il foloseam si cand ne adunam pe asternut de chef nu doar cand incercam pt bebe.

19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Caresse esti o draguta, cum te gandesti la fiecare dintre noi

Am inceput ieri cu ceaiurile, initial am zis sa iau 4 cani de naprasnic, dar pana seara nu am reusit sa inghit decat 3, asa ca de azi iau doar cate doua. In ciuda numelui, nu e asa "napraznic" pe cat suna dar cretisoara ma omoara, pur si simplu, de fiecare data cand o beau imi vine sa Mai iau si branca ursului, 3 lingurite pe zi, am zis ca o iau doar cate 10 zile pe luna, si o lingurita/zi de coada soricelului, am inteles ca ar fi buna pentru prolactina, care la analize mi-a iesit cam mare. Mai iau si Vitamina E... am inteles ca si asta ar ajuta la ceva pe-acolo Credeti ca e bine sa o iau? Am citit ca ar trebui luata doar din Z5 pana in Z19

Ieri am avut o tentativa de a renunta la cafea... eu nu beau multa, doar o cana dimineata, mai tarziu sau mai multa nu pot pentru ca nu mai dorm deloc noaptea daca as bea mai mult, sau dupa ora 12. Eu nici cu cola/pepsi nu ma impac... daca beau un pahar, doua, seara, iar imi provoaca insomnii. Ieri, cu tot timpul asta de pregatire a napraznicului plus ca trebuie luate pe stomacul gol, am zis ca poate renunt la cafea si nu am mai baut...dupa ora 14 m-a luat o durere de cap de innebuneam...tot capul imi pulsa, asta pana seara cand pe la 10.30-11.00 am adormit... Azi dimineata m-am reintors la cafea si vad ca acum ma simt bine

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

emilia mc mult de sfat pai sincer asa ma astept sa ne dea si doctorul mai ales ca a mentionat unele din acele pastile cand nea dat sa faca spermograma....pai asta vom face tot ce ne da plus ce mi-ai zis si tu sunt sigura ca va da rezultate.
si mai ales voi scoate si carnea de pui din meniu mai ales ca noi mancam foarte mult pui foarte rar porc sau vita.........
acum astept rezultatul la secretii chiar sunt curioasa ce va iesi daca or fi bune sau nu mai ales ca secretiile astea influenteaza mult infertilitatea sau sarcina.
cu DD inainte si va multumesc mult de incurajari,asa sunt si eu mai linistita si pot sa-l linistesc si pe el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Nu ai pt ce
O sa fie bine, chiar am vazut cazuri si mai grave care cu vitamine si-au revenit. Fostul meu prieten avea azoospermie si dupa ce a luat Vitamax si L-Carnitina au inceput sa apara gigei in spermogramele lui, destui cat sa aiba sanse prin FIV.

19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ba da,alex,a crescut concentratia si pe ml si nr total de spermatozoizi.

emilia spermograma voastra era normala.de-asta ai si ramas insarcinata.erau sanse reale.

miha,iti doresc s-o castigi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

pe unde sunteti?
eu debea astept sa plec acasa......si eu urat afara cica vor fi 0 grade la noapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

nu stiu daca vam zis dar eu am fost insarcinata( acum 4 ani) dar am avut un soc foarte mare si am pierduto.......
deci so fi modificat spermograma intre timp ca altfel eu am ramas atunci.

Mergi la inceput